Mersin’de müzik keyfi

Okuduğunuz haber
İşç°LER,SERBEST BöLGE’DE HASTANE AçıLMASıNı °ST°YOR

Trafik, Egemenlik Kavşağı ile rahatlayacak

Anasayfa   /    Mersin    /    İşçiler,Serbest Bölge’de hastane açılmasını istiyor

İşçiler,Serbest Bölge’de hastane açılmasını istiyor

Tekstil-İş Sendikası, Mersin Serbest Bölgesi’nde devlet hastanesi polikliniği açılması için imza kampanyası başlattı Toplanan imzalar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’na iletilecek.

MERS°N      12 Mart 2018 - 17:40     360     0

İşçiler,Serbest Bölge’de hastane açılmasını istiyor

Abidin Yağmur

DİSK’e bağlı Dev Tekstil-İş Sendikası, Mersin Serbest Bölgesi’nde devlet hastanesi polikliniği açılması için imza kampanyası başlattı. İş kazalarına ve meslek hastalıklarına dikkat çeken işçiler, Serbest Bölge içinde hastane birimi oluşturulması durumunda sağlık hizmetine daha hızlı ulaşılabileceğini vurguluyor.

Mersin Serbest Bölgesi’ndeki fabrikalarda örgütlenme çalışmalarını sürdüren DİSK’e bağlı Dev Tekstil-İş Sendikası, bölgede çalışan işçilerin sağlık hizmetlerine daha hızlı ulaşabilmesi için bölge içerisinde, devlet hastanelerine bağlı poliklinikler açılması talebini gündeme getirdi.

Bu taleple ilgili imza kampanyası başlattıklarını belirten sendika temsilcisi Ahmet Subaşı,  “Sendikamızın girişimiyle Mersin Serbest Bölge’ye hastane açılsın talebiyle imza kampanyası başlatıldı. Mersin Serbest Bölge işçileri tarafından yürütülen imza kampanyası ile toplanan imzalar Çalışma ve Sosyal Güvenlik Bakanlığı ve Sağlık Bakanlığı’na iletilecek. Tüm serbest bölge işçilerini, ellerini taşın altına koymaya, bu önemli sorumlulukta görev almaya, imza kampanyasına destek sunmaya, hep beraber bu haklı talep için imza toplamaya çağırıyoruz” dedi.

Dev Tekstil-İş tarafından başlatılan imza kampanyasının çağrı metninde şu ifadeler yer alıyor:

“Mersin Serbest Bölge’de binlerce işçi bir arada çalışmaktayız. Biz tekstil işçileri olarak üretimde kullanılan tekstil tozu, kimyasal maddeler gibi nedenlerin yanı sıra çalışma koşullarından kaynaklı da birçok sağlık problemi yaşamaktayız. Ancak Mersin Serbest Bölge’de ölümlü, yaralanmalı iş kazaları da yaşanabilmektedir. Son olarak Asteks’te çalışan bir arkadaşımız kolay ulaşılabilir, hızla müdahale edilebilir bir sağlık hizmetinin olmaması nedeniyle hayatını kaybetti. Ayrıca meslek hastalığı diye tabir edilen sağlık sorunları bize kanıksatılmış durumdadır. Türkiye ekonomisi için oldukça önemli olan ve serbest bölge statüsünde kurulan ilk yer olan Mersin Serbest Bölge’de biz herhangi bir sağlık hizmetinden yoksunuz. İşyeri hekimleri haftada en fazla 2 defa gelmekte ancak bizim sağlık sorunlarımıza yeterli olmamaktadır. Zaten çoğunlukla kendilerini görememekteyiz. Hayli uzakta olan hastanelere gitmek için ise izin almak gerekiyor. Fakat çalıştığımız yerlerde işi aksatacağımız iddiasıyla bizlere izinde verilmemektedir. Bir TIR garajının, kafeteryasının, PTT’sinin, çeşitli banka şubelerinin olduğu Mersin Serbest Bölge’de, en çok ihtiyaç duyduğumuz bir sağlık kuruluşunun olmaması büyük bir eksikliktir. Bu sebeplerden ötürü önemli bir eksikliğin giderilmesini ve Mersin Serbest Bölge’ye ihtiyaçlarımıza cevap verecek nitelikte bir sağlık kuruluşu istiyoruz.”

 

 

 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ