Mersin’de 19 Mayıs coşkusu

Okuduunuz haber
KADNLAR EMEKLERN SERGLED

Dolmuşlarda klima tartışması

Anasayfa   /    Mersin    /    Kadınlar emeklerini sergiledi

Kadınlar emeklerini sergiledi

Toroslar Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri el emeği göz nuru çalışmalarını sergiledi. Yaşları 17 ila 59 yaş arasında değişen 25 kadın kursiyer, ahşap boyama, kağıtrölyes, polyester boyama gibi birçok çalışmayı meraklılarıyla buluşturdu.

MERSN      18 Mayis 2018 - 18:16     341     0

Kadınlar emeklerini sergiledi

Diyar ŞİRİN

Toroslar Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri, ahşap boyama, kağıtrölyes, polyester boyama, cam boyama gibi birçok çalışmalarını meraklılarına buluşturmak üzere bir sergide topladı. Toroslar Şehit Fikri Dilsiz İlkokulu'nda açılan sergiye Toroslar Halk Eğitim Müdürü Mahmut Gün, Toroslar Halk Eğitim müdür yardımcıları, Mersin İşitme Engelliler Okul Müdürü Pervul Gül ile birçok vatandaş katıldı.

El emeği göz nuru ile yapılmış çalışmaların yer aldığı sergide 17 ila 59 yaşında 25 kursiyer eserini sergiledi. Ekim ayından bu yana çalışmalarını yaptıkları eserleri satışa sunmak üzere meraklılarıyla buluşturan Toroslar Halk Eğitim Merkezi kursiyerleri, oldukça heyecanlı olduklarını belirttiler.

 

Sergide konuşan Toroslar Halk Eğitim Merkezi el sanatları usta öğreticisi Şenay Esmek, kadın kursiyerlerin yeteneklerini sergiledikleri bu çalışmalarla kendilerini keşfettiklerini belirterek, "Bu çalışmalarla kursiyerlerimiz becerilerini ve  yeteneklerinin boyutunu görerek kendilerini daha fazla keşfettiler. Daha fazla işe yaradıklarını hissederek bu serginin ufakta olsa gelir kaynağı olduğunu görebildiler. Zaten çalışmalar sırasında boya yapmak, bir objenin meydana geldiğini görmeleri onların ruhen ve psikolojik olarak oldukça rahatlattı" dedi. 15 Mayıs Salı Günü açılan sergi önümüzdeki hafta Perşembe gününe kadar meraklılarını ağırlayacak.

 

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER