Hemşireler yorgunluk attı

Okuduunuz haber
KARDEŞ ŞEHRDEN YENŞEHR’E ZYARET

Pamuk, Anneler Günü ve Engelliler Haftası’nı kutladı

Anasayfa   /    Mersin    /    Kardeş Şehirden Yenişehir’e ziyaret

Kardeş Şehirden Yenişehir’e ziyaret

Yaklaşık 20 yıl önce  Belediye Meclis kararı ile kardeş şehir olan Neustadt an der Weinstrasse Belediye Başkanı MarcWeigel 7 kişilik resmi bir delegasyon ile birlikte  Yenişehir Belediye Başkanı  İbrahim Genç’i ziyaret etti .

MERSN      11 Mayis 2018 - 17:46     207     0

Kardeş Şehirden Yenişehir’e ziyaret

Mersin’in Yenişehir İlçe Belediyesi ile Almanya’nın Neustadt an der Weinstrasse kentleri arasında kardeş şehir ilişkisi bulunmakta. 1998 yılından bu yana Yenişehir ile Neustadt an der Weinstrasse Belediyeleri tarafından karşılıklı olarak birçok değişim ve kültürel programlar gerçekleştirildi. Yenişehir Belediyesi’nden yapılan açıklama göreKardeş şehir ilişkilerinin 20.Yıl dönümü dolayısıyla Neustadt an der Weinstrasse Belediye Başkanı MarcWeigel 7 kişilik resmi bir delegasyon olarak 10-15 Mayıs 2018 tarihleri arasında sürecek olan bir ziyaret gerçekleştirecek.

Söz  konusuziyaret kapsamında Yenişehir Belediyesi’ne gelen heyet Yenişehir Belediyesinin yaptığı hizmetler ve projeler hakkında sunumlar eşliğinde bilgilendirildi. Sunumları ilgiyle izleyen Başkan Weigel bu kadar dar bir bütçeyle böylesi büyük projelerin nasıl yapıldığını merak ederek Başkan Gençten bilgi istedi ve heyet Yenişehir’e geldikleri için çok mutlu olduklarını belirtti.Ziyaretten duyduğu memnuniyeti dile getiren Başkan İbrahim Genç yaptığı açıklamada; Almanya’daki kardeş şehrimiz Neustadt’tan gelen misafirlerimizi burada ağırlamak bizleri mutlu etti. Biz de daha önce Neustadt’ı ziyaret etmiştik ve orada belediyecilik açısından son derece önemli deneyimlerimiz oldu. Böylesi karşılıklı ziyaretlerle dostluğumuz her geçen gün daha da büyüyecek ve gelişecektir. İki şehir arasında gerek ekonomik, gerek sosyal, gerekse kültürel anlamda her türlü ilişkinin gelişebilmesi, güçlendirilmesi için gerekli tüm çalışmaları yapmaya devam edeceğiz” dedi.Şehrimize gelen konuklarımıza resmi temaslar dışında kentimizin ve ülkemizin tarihi ve doğal güzellikleriyle ören yerleri gezdirilecektir. (Bülten)

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER