‘Önce batan gemiyi kurtaralım’

Okuduunuz haber
KAYNBABA VE GELN CHP’DEN ADAY ADAY OLDU

Kırmızı listenin adayı kıl payı kazandı

Anasayfa   /    Siyaset    /    Kayınbaba ve gelini CHP’den aday adayı oldu

Kayınbaba ve gelini CHP’den aday adayı oldu

Mersin’in tanınmış siması Fuat Bora Yorulmaz, gelini Burçak Ekinci Yorulmaz ile birlikte   24 Haziran’da yapılacak 27. Dönem  milletvekilliği genel seçimleri için CHP’den aday adayı oldu.

SYASET      06 Mayis 2018 - 18:35     1397     0

Kayınbaba ve gelini CHP’den aday adayı oldu

Abidin YAĞMUR

Mersin siyasetinin deneyimli ismi Fuat Bora Yorulmaz’ın ardından gelini 39 yaşındaki Burçak Ekinci Yorulmaz da CHP’den Mersin Milletvekili aday adaylığı başvurusu yaptı. Aday adaylığı başvurusunun ardından ulaştığımız 39 yaşındaki 2 çocuk annesi Burçak Yorulmaz, “Kayınpederim Fuat Bora Yorulmaz Mersin siyasetinin duayen isimlerinden. 35 yıldır aktif siyasetin içinde. Elbette ondan öğrendiğimiz çok şey var. Aday adaylığı başvurusu yaparken, kayınpederimin de aday adayı olmasını bir engel olarak görmedim. Sonuçta birbirimize rakip değiliz. Farklı kulvarlardayız” dedi.

Parlak bir eğitim geçmişinin ardından iş dünyasında kariyerine başladığını ancak 2013 yılındaki Gezi eylemlerinin ardından hayatını tamamen değiştirme ve sosyal sorumluluk projeleri içinde yer alma kararı aldığını anlatan Burçak Ekinci Yorulmaz, siyaset serüvenini şöyle özetledi:

“İngiltere Nothingam Üniversitesi’nde ekonomi bölümünü onur derecesiyle bitirdim. Girişimcilik Bilim Teknoloji Yüksek Lisansı yaptım. New York’ta yaratıcı yazarlık eğitimi aldım. Güne Kore’de basın ve halkla ilişkiler eğitimi aldım. Profesyonel basketbolcuyum.  Eğitim hayatının ardından çok da başarılı bir kariyerim vardı. Lojistik sektöründe çalışıyordum. Ama Gezi eylemlerinden sonra bıraktım.  Oradan ayrıldıktan sonra tamamen kendimi siyasete ve toplumsal çalışmalara verdim. İlk olarak Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan’ın öncülük ettiği gönüllü grubunda parkları boyayan ekip içinde yer aldım.  Sonra Mezitli Belediyesi bünyesinde ücretsiz İngilizce kursları verdim. Haftanın 6 günü veriyordum kursları ve her ay ortalama 130 öğrenciye İngilizce öğretiyordum. O süre içinde mahalle komitelerinde aktif siyaset yapmaya başladım.  Kemal Kılıçdaroğlu’nun Adalet Yürüyüşü’ne baştan sonra katıldım. Referandumda ve seçimlerde sandık güvenliği konusunda aktif görev aldım. Siyaseti bugüne kadar tabanda, mahalle komitelerinde yaptım. Parti yönetim organlarında görev almadım. Sadece son il kongresinde il yöneticisi seçildim.  Ama taban çalışmalarından hiç kopmadım. İlk defa bir yere aday oldum ve milletvekili aday adayıyım. Çocuklarım ve tüm çocuklar için yaşanılabilir bir ülke istiyorum. Çocuklarım bu yobaz ortamda büyümesin istiyorum. Bunun için milletvekili aday adayı oldum.”CHP Mersin Milletvekili aday adayı Burçak Ekinci Yorulmaz, aday gösterilmesi ve seçilmesi durumunda nasıl bir milletvekili profili sergileyeceği yönündeki sorumuza ise şöyle yanıt verdi:“Ben milletvekili seçildiğimde de Burçak olarak kalmak isterim. İnsanların bana vekilim demesini istemem. Ben zaten makamdan dolayı çabuk bozulabilecek bir insan değilim. Ben gerçekten halktan biri olmak istiyorum. Halka dokunan bir milletvekili olmak istiyorum. Benim arabam bile yok.  Milletvekili olduğumda da aracım, şoförüm olmayacak. Toplu taşıma kullanan bir milletvekili görsün insanlar.”

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER