Gökyüzü uçurtmalarla renklendi

Okuduunuz haber
KOCAMAZ’DAN ‘ANNELER GÜNÜ’ MESAJ

Başkan Kocamaz Gazilerle bir araya geldi

Anasayfa   /    Mersin    /    Kocamaz’dan ‘Anneler günü’ mesajı

Kocamaz’dan ‘Anneler günü’ mesajı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz Anneler Günü dolayısıyla yayınladığı mesajda, Karşılıksız emeğin, şefkatin tükenmez kaynağı şüphesiz annelerimizdir” dedi.

MERSN      13 Mayis 2018 - 17:03     213     0

Kocamaz’dan ‘Anneler günü’ mesajı

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz Anneler Günü dolayısıyla bir mesaj yayınladı. Başkan Kocamaz mesajında şu ifadelere yer verdi; “Hiç karşılık beklemeden sevginin, şefkatin, bağışlamanın, hoşgörünün ve eşsiz sahiplenişin en mümtaz simaları şüphesiz annelerdir. Ne mutlu bizlere ki cenneti annelerin ayakları altına seren yüce bir dinin, kadını baş tacı eden  bir milletin mensuplarıyız. Her biri ayrı birer değer olan annelerimiz; hayatın tüm zorluklarına karşı asil bir duruşun, çocuklarına kucak açarken emsalsiz bir şefkatin, ailesi için çabalarken durmak bilmeyen bir çalışkanlığın timsalidirler.Yegâne derdi evladının gülümseyen yüzünü görmek olan cefakâr annelerimiz din, dil, ırk ayrımı gözetmeksizin yardımlaşmayı, karşılıklı saygıyı ve kardeşçe yaşamayı öğrendiğimiz bu iklimin oluşmasında en büyük rehberimizdir. Bizlerde sevgiye, güzel ahlaka, erdeme, iyiliğe dair duyguların temelini annelerimiz atar.

Karşılıksız emeğin, şefkatin tükenmez kaynağı annelerimiz; bizi millet yapan değerlerin her birimizde hayat bulmasında, yaşatılmasında en çok paya sahiptir. Tarihin her döneminde, Türk toplumlarında anneye gösterilen değer, dünyaya örnek olmuştur. Milletimizin gelecekte var olabilmesi, nesillerin sağlıklı, şuurlu ve milli bir zihniyetle meselelere odaklanmaları öncelikle ailelerinden alacakları eğitime ve terbiyeye bağlı olacaktır. O anneler ki yetiştirdikleri evlatları vesilesiyle çağları değiştirirler, toplumları mayalarlar,  kültürün devamını sağlarlar.

Bu duygu ve düşüncelerle başta vatanımızın devamlılığı, birliği ve bağımsızlığı uğruna aziz evlatlarının şahadet haberlerini metanetle karşılayan, elleri öpülesi mübarek şehit annelerimizin ve tüm annelerimizin Anneler Günü’nü kutluyor, hepsine saygılarımı sunuyor, huzur ve saadetler diliyorum. Ayrıca anne özlemini her vesileyle dile getiren biri olarak, ahirete intikal etmiş tüm annelerimizi de rahmetle ve minnetle yad ediyorum.” (Bülten)

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER