Büyükşehir’den Annelere özel konser

Okuduunuz haber
‘KUMPASÇLAR, FTRACLAR KAYBETT’

Büyükşehir’de ramazan hazırlıkları tamam

Anasayfa   /    Mersin    /    ‘Kumpasçılar, iftiracılar kaybetti’

‘Kumpasçılar, iftiracılar kaybetti’

Eski Başkan Yardımcısı Özgür Sanal’dan çarpıcı iddia: 'Burhanettin'i ver sen git, dediler!'

MERSN      14 Mayis 2018 - 17:45     225     0

‘Kumpasçılar, iftiracılar kaybetti’

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi üyesi Mehmet Özgür Sanal, kendisinin ve bazı belediye bürokratlarının 15 Temmuz darbe girişimi sonrasında FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınmasıyla ilgili çarpıcı iddialarda bulundu.  Haklarında açılan davadan beraat ettiklerini kaydeden Sanal, operasyonun asıl hedefinin Başkan Burhanettin Kocamaz’ın olduğunu savundu ve  “Hiçbir şey yokken bana sorgu sırasında ver Burhanettin'i, git diyorlardı. Verilecek hiçbir şey yoktu, hesapları başkaydı" dedi. Burhanettin Kocamaz ise,  o dönem yapılan operasyonu kumpas olarak niteledi ve “Bizim abdestimizden şüphemiz yoktu” dedi.

Diyar ŞİRİN

Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan yardımcısı olduğu dönemde FETÖ soruşturması kapsamında gözaltına alınan ve hakkında açılan davada beraat eden belediye meclis üyesi Mehmet Özgür Sanal,  kamuoyunda geniş yankı uyandıran o davayla ilgili suskunluğunu belediye meclisinin son oturumunda bozdu ve çarpıcı iddialarda bulundu.

Mersin Büyükşehir Belediye Meclisi mayıs ayı birinci bileşiminin tamamlanmasının ardından Başkan Kocamaz, ‘Özgür Sanal’ın bir açıklaması olacak’ diyerek Sanal’ı kürsüye davet etti.

Belediye bürokratlarının ve kendisinin FETÖ üyeliği iddiasıyla açılan davada beraat ettiğini hatırlatarak sözlerine başlayan Özgür Sanal, operasyon döneminde asıl hedefin Burhanettin Kocamaz olduğunu belirtti.

Sorgu sırasında kendisine bazı emniyet mensuplarının “Burhanettin'i ver, sen git” dediğini iddia eden Sanal konuşmasında şu ifadelere yer verdi:

“Hatırlanacağı gibi Mersin Büyükşehir Belediyemizin benim de aralarında bulunduğum ve bürokratların hakkında FETÖ ve paralel devlet yapılanması suçlaması yapılmıştı. Ben tutuklanmadan 30 gün sonra adli kontrol şartıyla serbest bırakıldım. Pek çok arkadaşımız bu suçlamalar nedeniyle aylarca tutuklu kaldılar. Uzaktan yakından alakaları olmayan suçlamalara maruz kaldılar. Şantaj ve tehditlerle muhatap oldular. Kamuoyu önünde bazı kişi ve gruplar tarafından linç edildiler. Şükürler olsun 15 Temmuz sonrası puslu havadan yaralanmak isteyenlerin hesabı yüce Türk adaletinin önünde bertaraf oldu. 2016 Ağustostan itibaren hakkımızdaki tüm suçlamaları araştıran, inceleyen, tanık ifadeleri dinleyen Cumhuriyet Savcısı mütaalasını tamamlayarak geçtiğimiz hafta mahkemeye sundu. Büyükşehir Belediyesi'nde görevli olup, Ağustos ayında tutuklananlar olarak FETÖ ile hiç bir ilgimizin olmadığının tespit edildiğini belirterek beraatimizi istedi. Tanık olarak Mersin 7. Ağır Ceza Mahkemesinde ifade veren Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz yaşananların düzmece olduğunu beyan etmiştir. Korkumuz da verilecek hesabımız da yoktu. Hiçbir şey yokken sorgu sırasında ‘Ver Burhanettin'i git’ diyorlardı. Verilecek hiçbir şey yoktu, hesapları başkaydı, hesapları her yerden döndü. Asıl hedef başkandı. Ancak sayın başkanımız kendisinden emindi. Şantaja pabuç bırakmayarak hem kendisinin hem de bizlerin masumiyetine inandı ve bunu cesurca ifade etti.”

 

 

'ÇAMUR AT İZİ KALSIN MANTIĞI GÜDÜLDÜ'

 

Kendilerine yönelik suçlamaların birer kumpas olduğu söyleyen Sanal, 15 Temmuz'dan sonra Büyükşehir Belediyesi'ne yönelik çamur at izi kalsın politikası izlendiğini kaydetti. Sanal, “Çeyrek asırlık belediye başkanlığı tecrübesiyle Mersin için büyük bir şans olan Büyükşehir Belediye Başkanımız Burhanettin Kocamaz'ın uzak görüşlülüğü geçtiğimiz hafta bir kez daha tescillendi. Aziz milletimiz Mersinlilerin sergilediği karalı ve cesur tutum karşısında tutunamayan 15 Temmuz hain darbe girişimi sonrasında oluşan puslu havadan yaralanmaya çalışan bir avuç grup bir kez daha mağlup oldular. Adaletin terazisi bir kez daha doğru tarttı ve Büyükşehir Belediye Başkanımızın ilk günden beri kumpas olarak nitelendirdiği suçlamaların gerçek dışı olduğu yüce Türk Adaleti tarafından tescillendi, kumpasçılar, iftiracılar, devlet ve millet düşmanları, kriptolar bir kez daha kaybetti. 15 Temmuzun hemen ardında ki süreçte çamur at izi kalsın mantığıyla dikkatleri başka yöne çekmek isteyenler hesapları boşa çıkarttı. Nitekim daha sonra gizli tanık diye bir sosyal medya hesabından yapılan suçlamalarla aynı şekilde ve aynı ekip tarafından yöneltildiği de ortaya çıktı" diye konuştu.

 

'ABDESTİMİZDEN ŞÜPHEMİZ YOKTU!'

 

Sanal'ın konuşmasının ardından konuyla ilgili değerlendirmede bulunan Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, bu tür kumpasların fırsata çevrilmeye çalışıldığını ifade ederek, “Ben o süreçte kendi talebimle tanık olarak ifade verdim. Yoksa beni oraya hiç kimse çağırmadı, ben kendim başvurdum ve orada bu işin bir kumpas olduğunu açık yüreklilikle yüksek sözle dile getirdim. Hatta şunu da dedim, bizim üstümüze kara çalarak bir yerlere varmak isteyenlere de, bizim arkadaşlarımıza o basının önünde belli muameleleri reva gören polislere de aynı işlem yapılıncaya kadar bize uyku yok dedim. Bu da ülkemizin ayrı bir gerçeği. İnşallah bundan sonra böyle olaylar yaşanmaz. Mazlumlar haksız yere birileri tarafından fitne ve fesatlarla çile çektirmez. Biz buradayız, bu tür kumpasları fırsata dönüştürmeye çalışanlar da bundan sonra bunun hesabını verecekler. Bizim başımız bugün de dik, dün de dikti, Allah'ın izniyle mezara kadar da dik olacaktır” dedi.

 

 

 

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER