Karacaoğlan Şiir Akşamları Sona Erdi

Okuduğunuz haber
LOGO YAZILIM EN HIZLI BÜYÜYEN 50 TEKNOLOJİ ŞİRKETİ ARASINDA YER ALIYOR

MTSO’nun yeni yönetimi Hisarcıklıoğlu’nu ziyaret etti

Anasayfa   /    Mersin    /    Logo Yazılım en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketi arasında yer alıyor

Logo Yazılım en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketi arasında yer alıyor

Logo Yazılım Kanal ve Satış Operasyonlarından Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Akın Sertcan, Türkiye’nin en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketi arasında yer aldıklarını belirtti. Sertcan başarılarını günün ve sektörün eğilimlerine hızla uyum sağlayan dinamik yapılarına borçlu olduklarını kaydetti.

MERSİN      13 Nisan 2018 - 16:45     310     0

Logo Yazılım en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketi arasında yer alıyor

Muhammet TEZEL

Logo Yazılım, bu sene altıncısı gerçekleştirilen BTvizyon Anadolu Toplantıları kapsamında Mersinli bilişim profesyonelleriyle bir araya geldi. Divan Oteli’ndeki toplantıda gazetecilere açıklamalarda bulunan Logo Yazılım Kanal ve Satış Operasyonlarından Sorumlu İcra Kurulu Üyesi Akın Sertcan dijital dönüşümün sürecinin pek çok fırsatı barındırdığını ifade ederek sürecin işletmeler tarafından çok iyi analiz edilmesi gerektiğini belirtti. Dönüşüm sürecinde önceliği donanım yatırımına veren işletmelerin son dönemlerde dönüşüm için yazılıma yönelmeye

başladıklarını anlatan Sertcan “Bütünleşik bir yapısal dönüşümden söz ediyoruz. Dijitalleşme, otomasyon, uzman kadro, veri ve iletişim altyapısı, büyük veri saklama/işleme/analiz konuları, üretim süreçleri, e-süreçler, kurumlararası entegrasyon konuları bu yapının temel parçaları” diye konuştu.

Türkiye’de birçok kurum ve kuruluşun teknolojideki gelişmelere ayak uydurarak bir dönüşüm süreci yaşadığını vurgulayan Sertcan “Ülkemizde çok sayıda KOBİ var, alanlarında başarılı olmalarına rağmen, bazen dijitalleşme sürecinde zorlandıkları için birçok aksaklıkla karşılaşabiliyorlar. Biz de Logo Yazılım olarak KOBİ’lerin dijitalleşme süreçlerinde onlara destek oluyoruz.”dedi.

Logo’nun kişisel bilgisayarlar için uygulama yazılımları geliştirmek üzere 1984 yılında faaliyetlerine başladı bilgisini veren Sertcan “2000 yılında halka açılan ilk bilişim şirketi olan Logo Yazılım, BIST 100 Endeksi’nde yüzde 61,3 halka açıklık oranı ile halka açıklık oranı en yüksek beş firmadan biridir.

Logo Yazılım’da, 590’ı Türkiye ofislerinde olmak üzere 1000 üzerinde çalışan bulunuyor. Çalışanların yaklaşık yüzde 70’i Ar-Ge alanında faaliyet gösteriyor. Logo yazılımları dünyada 11 dilde kullanılıyor. Logo; Üretim, Perakende, Satış ve Dağıtım, Turizm, Gıda ve Konfeksiyon, Denizcilik, Makine ve Otomotiv Yedek Parçaları, Paketleme, Çimento-Cam-Çelik, mobilya, telekom ve tekstil dâhil olmak üzere pek çok dikey sektöre hizmet veriyor. 800’ün üzerinde iş ortağı bulunmakta” diye konuştu.

Logo’da yer alan ürünlerle ilgili bilgiler veren Sertcan

“Logo Yazılım’ın uygulama yazılımları çözüm kümesinde Kurumsal Kaynak Planlama uygulamalarının yanısıra, Müşteri İlişkileri Yönetimi, İş Analitiği, İnsan Kaynakları, Tedarik Zinciri Yönetimi, İş akış/Süreç Yönetimi, e-Çözümler, B2B, Perakende, Uyarlama Araçları ve Dikey Çözümler olmak üzere çok sayıda çözüm yer almaktadır” dedi.

Sertcan Logo’nun 2017 senesi rakamları ve yatırımları hakkında ise şunları söyledi: 5 yılda yıllık ortalama yüzde 41 ciro artışıyla istikrarlı gelişimini sürdüren Logo Yazılım, 2017 senesinde tüm ürün satışlarında çift haneli büyüme yakalayarak net satış gelirini bir önceki yıla göre yüzde 35 artışla 256,2 milyon TL’ye yükseltti. Şirketin net dönem kârı yüzde 12 artış göstererek 50,8 milyon TL’ye ulaştı ve Ar-Ge harcamalarının faturalanan gelirlere oranını yüzde 45’e çıkardı. Şirket 2017’de Romanya merkezli TotalSoft’un entegrasyonuna ağırlık verdi. Logo Yazılım Hindistan’da kurduğu ortaklığı pazara tanıtarak, bölgedeki saha operasyonlarını derinleştirdi.”

2018 yılı hedef ve projeleri hakkında da bilgiler veren Sertcan

“2018 yılında IT sektörünün son yıllarda yakaladığı büyüme evresini devam ettireceğini düşünüyoruz, bu bağlamda bizim büyüme hedeflerimizin de geçmiş yıllar performansımıza paralel olacağını öngörüyoruz. Yazılım sektörü, büyümeye paralel nitelikli iş gücü istihdamı oluşturan yüksek katma değerli bir sektördür. Dolayısıyla Logo Yazılım ekosisteminde çalışan nitelikli eleman sayısının artacağını öngörüyoruz. Önümüzdeki süreçte organik ve inorganik büyümeyi sürdürme hedefiyle, dünya teknoloji trendleri paralelinde kullanımı kolay, mobil ve etkili ürünler geliştirmeye yoğunlaşıyoruz. Türkiye’de yazılım sektörünün büyüme potansiyeli çok yüksek. Biz de, istikrarlı büyüme ve başarımızı, günün ve sektörün eğilimlerine hızla uyum sağlayan dinamik yapımıza borçluyuz ve bu sayede Türkiye’nin en hızlı büyüyen 50 teknoloji şirketi arasında yer alıyoruz.”

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ