Akşener için imza atan avukat görevinden oldu!

Okuduunuz haber
MAHKûM YAKNLARNDAN ‘AF’ TALEB

Mersin’de basketbol heyecanı

Anasayfa   /    Mersin    /    Mahkûm yakınlarından ‘af’ talebi

Mahkûm yakınlarından ‘af’ talebi

Tutuklu ve Hükümlü yakınları, Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan'a seslenip, af çıkarılması çağrısı yaptı Özgür Çocuk Parkı’nda yapılan eylemde mahkûm yakınları Türk bayrağı açtı ve  ‘Cezaevleri doldu taştı’, ‘Tayyip Dede babamı affet’, ‘Cezaevleri 12 Eylül’e döndü’, ‘Mahkumun umudu reis’, ‘Kader mahkumuna ceza indirimi istiyoruz’ yazılı pankartlar taşıdı.

MERSN      07 Mayis 2018 - 17:57     897     0

Mahkûm yakınlarından ‘af’ talebi

Abidin Yağmur

 

Mücadeleci Mahkûm Yakınları Platformu adı altında bir araya gelen bir grup mahkum yakını, terör ve çocuk tecavüzü suçları dışındaki suçlardan hüküm giyenler için ceza indirimi ve şartlı salıverme yasası çıkarılması talebiyle eylem yaptı.Özgür Çocuk Parkı’nda yapılan eylemde mahkûm yakınları Türk bayrağı açtı ve  ‘Cezaevleri doldu taştı’, ‘Tayyip Dede babamı affet’, ‘Cezaevleri 12 Eylül’e döndü’, ‘Mahkumun umudu reis’, ‘Kader mahkumuna ceza indirimi istiyoruz’ yazılı pankartlar taşıdı.

Mücadeleci Mahkûm Yakınları Platformu Sözcüsü Nona Şahin, sosyal medya üzerinden bir araya gelen mahkûm yakınlarının Türkiye’nin dört bir yanında eylemler yaparak ceza indirimi ve şartlı tahliye taleplerini dile getirdiklerini söyledi.Şu an cezaevinde bulunan birçok kişinin Özel Yetkili Mahkemelerce mahkûm edildiğini ve bu kişilerin yeniden yargılanması gerektiğini iddia eden Şahin, bu taleplerini 15 Temmuz darbe girişimini yapan FETÖ terör örgütünün kumpaslarına dayandırdı.

Nona Şahin, “Ülkemizde bir terör illeti, FETÖ ihanet çetesi tarafından darbe teşebbüsünde bulunulmuştur. Bizler mahkum yakınları olarak, o gece Sayın Cumhurbaşkanımızın çağrısıyla meydanlara inmiştik. FETÖ terör örgütü devletin her makamına sızmıştı ama asıl darbe hukuk adı altında yargıda yapıldı. FETÖ’cü işgüzar polisler binlerce insana sahte delillerle kumpas kurarak binlerce masum insanı adalet sisteminde katletmişti. FETÖ’cühakimler özellikle Özel Yetkili Mahkemelerde yuvalanmış kanuna aykırı olarak tarafsızlık ilkesi göz ardı edilmişti. Suçlanan insanlar masum olsa bile verilen cezaların değişmeyeceği belirtilmiş, Özel Yetkili Mahkemelerin kuruluş amaçları kendilerinin özel amacına bağlamıştı. Yani bu mahkemelerde masum da olsan, suçlu da olsan ceza almadan gidemezsin demekteydiler” dedi.

Yargıdaki FETÖ örgütlenmesinin 15 Temmuz darbe girişiminden sonra tasfiye edildiğini belirten Şahin, “Özel Yetkili Mahkemeler kapandı. FETÖ’cühakimler, savcılar, polisler şimdi mağdur ettikleri insanlarla aynı cezaevlerindeler. Özel Yetkili Mahkemelerde verilen cezalara itirazlarımız reddediliyor. Hukukçular, yeniden yargılamanın hukukta kaos yaratacağını söylüyorlar. Peki bizler hak ettiğimiz cezalara mahkum olmuşken sınav sorusu çalarak geldikleri makamlarda verdikleri kararlar ABD ve CİA uşağı Fettullah Gülen tarafından belirlenen bu vatan hainlerinin kararları Türk milleti adına mı verilmiştir.  Bu hakimler sadece Özel Yetkili Mahkemelerde değildi. Yargıtay’da da okumadan imzaladıkları dosyalar var. Örgüt hiyerarşisine göre imzaladıkları kararlar var. Lütfen artık mağduriyetler giderilsin” diye konuştu.

Cumhurbaşkanı Recep Tayyip Erdoğan’ın darbe girişiminin püskürtülmesinden sonra yaptığı toplumsal barış çağrısına adli mahkumların da eklenmesini isteyen Nona Şahin, “Cumhurbaşkanımızın toplumsal barış çağrısından hareketle, terör ve çocuk tecavüzü suçları hariç diğer suçlardan hüküm giyenler için ceza indirimi ve şartlı tahliye istiyoruz. Hata yapıp şu an cezaevinde olan adli mahkûmlar için son bir şans istiyoruz. Bazı suçlar vardır ki affa uğramaması için sebep yoktur. Sayın Cumhurbaşkanımızın sesimizi duymasını bekliyoruz. Özel Yetkili Mahkemelerin verdiği bazı kararların gözden geçirilmesini istiyoruz. Seçim öncesi bir af haberi istiyoruz Cumhurbaşkanımızdan” ifadelerini kullandı

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER