Bakliyat yemekleri tanıtıldı

Okuduğunuz haber
MEHMET DEN°Z’DEN’ FETÖ °DD°ASı!

‘Gelecek yılın takımını kurmaya odaklanmalıyız’

Anasayfa   /    Mersin    /    Mehmet Deniz’den’ FETÖ iddiası!

Mehmet Deniz’den’ FETÖ iddiası!

MESİAD olağan genel kurulu yapıldı. MESİAD eski başkanı Deniz, genel kurulda yaptığı konuşmada, 2014 yılında FET֒nün, 50’ye yakın MESİAD üyesinden zorla bağış almak istediğini ileri sürdü. 

MERS°N      12 Subat 2018 - 09:42     508     0

Mehmet Deniz’den’ FETÖ iddiası!

Abidin YAĞMUR

Mersin Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin (MESİAD) olağan genel kurulu, dernek toplantı salonunda yapıldı. Divan başkanlığını Çukurova SİFED Başkanı Ali Doğan’ın yaptığı genel kurulda, önceki dönem başkanı Mehmet Deniz ve yönetim kurulunun faaliyet ve ekonomik raporu okundu ve oybirliğiyle ibra edildi.
Hasan Engin ve Hasan Hüseyin İpek öncülüğünde iki listenin yarıştığı genel kurulda ilk olarak başkan adaylarından Hasan Engin genel kurula hitap etti.Mersin kamuoyunun, MESİAD’ı iş insanlarının etik kurulu, çatısı olarak yorumladığına dikkat çeken Engin, “MESİAD kentimizin sosyal, kültürel, ekonomik gelişimine büyük katkı sağlamıştır. Konu Mersin olduğunda üyelerimiz her zaman gönüllü, birer misyoner olarak emek vermekten kaçınmamıştır. Kurumları ve kentleri kalkındıran uyum ve işbirliğidir. Bu uyum ve işbirliği bizi büyük bir aile yapmıştır. En önemli ortak noktamız ise Mersin ve Türkiye olmuştur” dedi.MESİAD’ın kurulduğu günden bu yana Mersin’in istihdam sorununu çözmek için birçok projeye imza attığını ifade eden Engin,  “Amacımız MESİAD’ın yarım kalan projelerinin tamamlanmasını sağlamak, bununla birlikte Mersin’de ve bölgemizde kısa, orta ve uzun vadeli projeler üretmektir. Önceliğimiz Mersinimizin ve bölgemizin birliği ve projeleri olacaktır. Bu dakikadan sonra bütün kırgınlıkları gidererek birlik ve beraberlik içinde gücümüze güç katmak için çalışacağız. Ortak etkinliklerle üyelerimizin hem ticari hem de sosyal ilişkilerini geliştireceğiz. Kentin öncü sivil toplum örgütlerinin yanı sıra yerel yönetimler ve mülki idare ile de ortak projeler geliştirerek MESİAD’ı lokomotif pozisyonuna getirmeye çalışacağız” diye konuştu.

‘GÜÇLÜ BİR LOBİ OLUŞTURACAĞIZ’

Güçlü bir Mersin lobisi oluşturmak için kentteki diğer derneklerle işbirliği yapacaklarını, sivil toplum örgütlerinin başkanlarını MESİAD’ın fahri üyesi yaparak çalışmalara katacaklarını belirten Engin, “Başta Büyükşehir Belediyesi olmak üzere bütün belediyelerle iyi ilişkiler içersinde çalışarak 4. Çevreyolu’nun açılması, 2. Çevreyolu’nun batı aksının Davultepe-Tece, doğu aksının OSB’ye kadar açılması için görüşmeler yapacağız. OSB’nin genişleme alanının hayata geçirilmesi için OSB ve Büyükşehir Belediyesi ile ortak çalışmalar yürüteceğiz. Otoyol-OSB bağlantı yolunun bir an evvel başlaması için girişimlerde bulunacağız. Serbest Bölge’nin genişlemesi ve bölgedeki mülkiyet sorununun çözülmesi için girişimlerde bulunacağız. Tarsus Kazanlı Turizm Bölgesi projesinin yatırıma dönüşmesi için çalışmalarımızı etkin biçimde sürdüreceğiz. Mersin Limanı ana konteynır alanının genişleme ve liman bağlantı yollarının açılması için bütün kurumlarla işbirliği içinde olacağız. Tevfik Sırrı Gür Stadı ve askerlik şubesinin güneyinde yer alan OYAK arazisinin kent meydanına dönüştürülmesi için çalışmalar yürüteceğiz. Gülek Karboğazı Kış Turizm Projesi’ni öne çıkaracağız. Konya-Karaman-Taşucu Limanı bağlantısını sağlayacak demiryolu projesi için Meram Kalkınma Ajansı ile lobi faaliyeti yürüteceğiz” ifadelerini kullandı.

ESKİ BAŞKAN DENİZ VERYANSIN ETTİ

MESİAD genel kuruluna hitap eden eski başkan Mehmet Deniz de, görevi devraldıkları dönemde dernekte yaşananlar ve FETÖ’nün tehditleri hakkında çarpıcı açıklamalarda bulundu.

Deniz, “Şubat 2014’ten bu yana MESİAD’ı bize emanet ettiniz. Güveninize layık olmaya çalıştık. Çalışmalarımızı beğenenler de, beğenmeyenler de var. Hatta hiçbir şey yapılmadı, çok başarısızlar diyen de var.  Görmek, anlamak ve karşılaştırmak için erdem ve vefa sahibi olmak gerekir” dedi.

 Görevdeki ilk 2 yıllarının çok çetin geçtiğini söyleyen Deniz, “Üye aidatlarının üçte biri devralmamızdan önceki yılda tahsil edilmişti. Kalanların da dörtte biri ayrılmak isteyen ve birikmiş borçlardan oluşuyordu. Tahsilleri mümkün görünmüyordu. Dernek birikmiş SGK ve vergi borçları nedeniyle 6 adet icra takibi altındaydı. Çalışanlarda disiplin ve bağlılık keyfiyete tabiydi. Tazminatlar dolayısıyla uzun süre katlandık. Çalışan ücretleri dahil olmak üzere giderlere ödenecek ne bankada, ne de kasada metelik yoktu. Bakkal, kasap, manav, şarküteri, kırtasiye, elektrik ve Telekom yani selam verilmiş her yer alacağını istiyordu. Yapılanları anlayamıyor, bunalıyordum. Bunlara ek olarak da lokantalara 120 bin liraya varan keyif borcu devredilmişti. En acıklısı ve en yorucusu lokanta borcunun takip ve tahsilat şekliydi. Olumsuzluklar karşısında değer yargıları altüst oluyordu. Çalışanımız muhasip birkaç alacaklıyla işbirliği içindeydi. Para hesaba girer girmez alıyorlardı. İşin ilginci borç azalmıyor sürekli doğuyormuşçasına artıyordu. Bina toz içindeydi, emin olun lağım kokuyordu. Zor koşullarda çalışan basını tenzih ediyorum. Önceki dönemde Adana ve Mersin basınına verilen 100 bin lira beklentileri yükseltmişti. Sabah akşam yüz yüze olduğumuz bu arkadaşlarda yaratılmış alışkanlık beni çaresiz bırakıyordu. İkilem arasında kalmıştık.  Ya Antep hamamları müziği eşliğinde bir eğlence anlayışı ya da disiplin uygulayacaktık. Doğal olarak ikincisini tercih ettik ve bugüne geldik” dedi.

FETÖ TEHDİTLE PARA İSTEDİ

Eski MESİAD Başkanı Mehmet Deniz, 2014’te, FETÖ’nünkendisini  ve dernek üyelerini tehdit ettiğini de belirterek şunları söyledi:

“Ülkemizin bekasına yönelik 17-25 Aralık olaylarıyla 15 Temmuz darbesini hatırlatmak istiyorum. Bu olaylardan önce Eylül 2014’te FETÖ organizasyonlarına tahsilatçı olmam ve tehditle bağış toplamam için tarafıma nezaketten yoksun ve emrivakiyle bildirilen 50’ye yakın MESİAD üyesinin isimlerini hafızamda taptaze tutuyorum. Bu isimleri burada saymak istemiyorum.  Hem o nezaketsizleri hem de işbirlikçilerini hiçbir zaman unutmayacağım.  Derneğimizin darbe karşısındaki duruşu hepinizin malumudur. Dimdik ayaktayız. Şüphesiz ki bundan rahatsız olanlar vardır. Size bir şey daha arz edeyim. O derneklerin kapatılmasından sonra MİT, emniyet güçleri, savcılık ve saire kurumlarla yaptığımız işbirliği sayesinde onların derneğe sızmasını da önledik.  Çok şükür ak bir yüzle karşınızdayız. Her şey apaçık ve gözle görünür. Derneğin borcu harcı yok, bir de 81 bin liramız var. Nereden nereye geldik.”

YÖNETİM KURULUNDA KİMLER VAR?

MESİAD genel kurulunda diğer başkan adayı Hasan Hüseyin İpek’in de söz almasının ardından oy verme işlemine geçildi. Yapılan seçim sonucunda Hasan Engin başkanlığındaki liste 90 oy alırken Hasan Hüseyin İpek başkanlığındaki liste 67 oy aldı. Böylece Mersin Sanayici ve İş İnsanları Derneği’nin yeni başkanı Hasan Engin oldu. MESİAD’ın yeni yönetimde yer alan isimler ise şöyle:

Yönetim Kurulu: Hasan Engin, Ahmet Polat, Rıdvan Arıç, Mehmet Avcılar, Bedrettin Gündeş, Ali Can, Ramazan Öz, Abuzer Yavuz, Seyfetullah Işık, Mehmet Ali Akdemir, Zeynep Keskin Aykın, Sibel İnandı, Fevzi Boyraz, Serkan Uzunadam, Yiğit Gökşen.

Disiplin Kurulu: Murat Altındere, Hüseyin Güler, Murat Düzgün, Nesim Yağmur, Umut Çelik.

Denetleme Kurulu: Ali Topkıran, Ömer Sune, Erman Deniz, Serhat Mankuli, Murat Aytaç Keskin.

Yüksek İstişare Kurulu: Abidin Gökdeniz, Adnan Gündoğdu, Ahmet Baran, Ayla Gündoğdu, Aziz Özcan, Bekir Sarıabacı, Canan Sunay, Celal Temel, Fahri Ötlü, Feride Çayır, Fırat Bulut, Filiz Burakgazi, Hünkar Babür Özçelebi.

Çukurova SİFED Delegeleri: Mustafa Güler, Ali Doğan, Mehmet Deniz, Mahmut Alaca, Hasan Engin, Adnan Gündoğdu, Tarık Antalyalı, Ayten Aslankan, Serdar Demirağ, Bedrettin Gündeş, Rıdvan Arıç, Ahmet Polat.

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ