Kırmızı listenin adayı kıl payı kazandı

Okuduunuz haber
MERAL AKŞENER’DEN HAN ÇKŞ:AYNAYA BAK HAN KMMŞ GÖRECEKSN

‘Plaj Voleybol Dünya Turu 3 Yıldızlı Mersin’ sona erdi

Anasayfa   /    Siyaset    /    Meral Akşener’den hain çıkışı:Aynaya Bak hain kimmiş göreceksin

SON DAKKA ! Meral Akşener’den hain çıkışı:Aynaya Bak hain kimmiş göreceksin

İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener Mersin mitinginde yaptığı konuşmada, Erdoğan'ın kendisine oy verip AKP'ye oy vermeyenlere yönelik 'münafık' sözlerini kullandı.

SYASET      06 Mayis 2018 - 18:38     847     0

Meral Akşener’den hain çıkışı:Aynaya Bak hain kimmiş göreceksin

Diyar ŞİRİN

Cumhurbaşkanı adayı ve İYİ Parti Genel Başkanı Meral Akşener,Tevfik Sırrı Gür Stadı yanında kurulan alanda  Mersinlilere  seslendi. Kadınların  kendisine yemeni  ve şal vererek karşıladığı Akşener, Arslanköylü bir kadının hazırladığı temsili seçim sandığını alarak herkesi sandıkları korumaya davet etti. Akşener, meydandaki vatandaşlara seslenerek, "Size dayanarak, milletime inanarak milletime kendimi emanet ettim. Milletimin imzasıyla yola çıkacağım dedim. Arkasında durdum. Siz de bizim arkamızda durdunuz, Allah razı olsun. Allah bin kere razı olsun. Hakkınızı helal edin .Engelleri aşa aşa yanınıza geldik. Yeter ki milletimize inanalım, güvenelim o zaman engelleri aşıyoruz. Tekrar Allah hepinizden razı olsun" dedi.

'ŞİRK KOŞUYORSUN, MÜNAFIK NEDİR BİLİYOR MUSUN?'

Cumhurbaşkanı Tayyip Erdoğan'ın AKP'ye oy vermeyenlere yönelik 'münafıklar' ithamına  tepki gösteren Akşener, "Adayın tekine oy vermeyenlerin münafık ilan edildiği bir dönemdeyiz. Yahu sen kimsin? Sen Allah'ın bir kulusun. Dün iyi işler yapmış olabilirsin, ama sen bu ülkeye artık yüksün.Kıbrıs'ı verdin mi kardeşim? Millet adına soruyorum buna cevap ver. Kıbrıs bizim için yavru vatan değil, ciğerimizin parçası. Kıbrıs'ın verilmesine müsaade etmeyeceğiz, Kıbrıs'ı veremeyeceksin" diye konuştu.

“Her birinizi münafık ilan eden bir Cumhurbaşkanı adayıyla karşı karşıyasınız.” diyen Akşener, "Milleti küçümseyen, milleti ürkütmek için her şeyi yapan, milleti beğenmeyen bir Cumhurbaşkanı adayına biliyorum ki 24 Haziran günü gereğini yapacaksınız. Ve diyeceksiniz ki mağrur olma senden büyük Allah var, senden büyük millet var" dedi.

 

"KANUNU ÇIKARAN SENSİN,  BİZ İTTİFAK YAPINCA SİNİRLENİYOR"

Akşener, "Bu adam ittifak ustası. Önce ittifakı PKK ile yaptı. Ondan  bir şey çıkmadı FETÖ ile yaptı, oradan da bir şey çıkmadı. Sonra Cumhur ittifakı yaptı. Her ittifaktan sonra 'Allah'ım beni affetsin, kandırıldım' dedi. Yazık, her konuda kandırılıyor. Ama bir konuda çok uyanık. Yandaş müteahhit konusunda çok uyanık.  Bu arkadaşla aynı yolda yürümenin mümkünatı yok. İttifak uzmanı kendileri. Biz ittifak yapıp adını 'Millet ittifakı' koyunca çok sinirlendi. Yahu ittifak kanununu çıkaran sensin. Şimdi ittifak yapanlar vatan haini. Bak aynaya hain kim göreceksin" ifadesini kullandı.  

 

EĞİTİMİN İÇİNE TÜKÜRDÜN

 Konuşmasında, "Sayın Erdoğan gittiğin yol, yol değil. Eğitimin içine tükürdün" diyen  Akşener ,"Bütün aileleri, bütün çocukları zebun ettin, bütün okulların içini boşalttın ve herkesi vasat bir eğitime mecbur bıraktın. Kardeşim sen diplomasızsın diye niye eğitimin içine tükürüyorsun? Ne yapalım sen okuyamamışsın bırak çocuklarımız okusun. Kendi çocuklarını en iyi okullarda okutuyorsun da bu çocuklara, bu gençlere gelecekle ilgili niçin umutlarını kaybettiriyorsun. Eğitimi öyle bir noktaya getireceğiz ki özel okullarla devlet okullarının kalitesi aynı olacak. Atanamamış öğretmenlerin atanmasını sağlayacağız" diye konuştu.

BAKAN ÇOCUĞU DEĞİL VATAN ÇOCUĞU

Akşener, bakan çocuklarıyla vatan çocukları benzetmesi yaparak ayırım yaşadıklarını kaydetti. Akşener, "Bir baltaya sap olamamış, hiçbir işi gücü olmayan bakan çocuklarının evlerinde trilyonlar çıktı. Bunun anlamı nedir biliyor musunuz, sizin çocuklarınız bakan çocukları, bizimkiler vatan çocukları. Bakan çocuklarıyla vatan çocukları arasındaki ayrıma son vermek, vatan çocuklarının bu ülkeyi yönetmesini sağlamak, bu ülkeye bir namus borcudur. Ve bu borcu Allahın izniyle sizin desteğinizle biz ödeyeceğiz. Bunu açıklıkla söylüyorum her bir gencime iş bulacağım, iş bulamıyorsam iş buluncaya kadar vatandaşlık maaşı vereceğim. O gençlere güveneceğiz. O gençlerin fikirlerine değer vereceğiz, o gençlerin Türkiye ile ilgili umutlarının hayata geçmesi için ne gerekiyorsa yapacağız" şeklinde konuştu.

MERSİN 200 BİN MÜLTECİYLE BERABER YAŞIYOR

Mersin'in bugün 200 bin mülteciye ev sahipliğini yaptığını hatırlatan Akşener iktidara geldikleri takdirde mülteci ve dış ilişkilerle politikalarının değişeceğini iade ederek, "Bu ülke yönetilemiyor, Türkiye'nin incisi olan Mersin bugün 200 bin mülteciyle beraber yaşıyor. Hayat standartlarınız düştü. Elbette Mersinli ekmeğini, aşını insanlarla paylaşır ama bu 200 bin Suriyeli kardeşimiz Sayın Erdoğan'ın yanlış politikaları neticesinde Mersin'de yaşıyor. Buradan size söz veriyorum, 25 Haziran günü Cumhurbaşkanı seçildiğimizde, iktidarı aldığımızda inşallah 2019'un ramazan ayında Suriyeli kardeşlerimizle Suriye'de iftar açacağız. Çünkü her insan vatanında emniyettedir, vatanında mutludur. Aldın getirdin 4 milyonun üstünde insan. Sayın Erdoğan'a şunu sormak isterim, sınır boylarına mülteci yerleştirmek Türkiye için en tehlikeli işlerden birisidir. Bu kadar dış politikada öngörüsüzlük, bu kadar devlet millet sevgisizliği, kendinden başka hiçbir şeyi düşünmeme hali Türkiye'yi getirdiği nokta budur. Açıkça ifade ediyorum, bu ülke Sayın Erdoğan'ın keyfine göre yönetilemez, onun keyfine kurban edilemez, ettirmeyeceğiz.  Liman kenti Mersin, ihracatınız 3.8 milyor dolardı. Bu seneye kadar 2.8 milyar dolara düştü. Ne için düştü, ne için Mersin'in cebi boş, ne için Mersin'in gençleri işsiz? Çünkü yandaş müteahhit kayırmaktan sanayiyi bilmiyor. Sayın Erdoğan'ın sattığı fabrikalara bakın. En son şeker fabrikaları. Yaptığı fabrikaları sayın bir tane bulamazsınız. Bu milletin yaptığı sanayi tesislerini haraç mezat sattı 70 milyar dolar aldı, yandaşların cebine koydu" diye konuştu.

 

 

 

 

 

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER