Hanımeli Pazarı için yer belirleme kuraları çekildi

Okuduunuz haber
MERSN 77 TEKNOPARK  ARASNDA 4. SRADA

‘Şiddet Ortamı Çocuğu Suça Sürüklüyor’

Anasayfa   /    Mersin    /    Mersin 77 Teknopark  arasında 4. Sırada

Mersin 77 Teknopark  arasında 4. Sırada

Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, 77 Teknopark arasında Mersin’in 4. sırada yer aldığı açıklandı.

MERSN      11 Mayis 2018 - 16:58     148     0

Mersin 77 Teknopark  arasında 4. Sırada

Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Performans Endeksi sonuçlarına göre, geçen yılın en başarılı teknoloji geliştirme bölgeleri, yapılan törenle ödüllerini aldı.Bilim, Sanayi ve Teknoloji Genel Müdürlüğü tarafından düzenlenen 6. Teknoloji Geliştirme Bölgeleri Zirvesi, 8 Mayıs 2018 tarihinde Bilkent Otel ve Konferans Merkezi'nde gerçekleştirildi.MEÜ Basın ve Halkla İlişkiler Şube Müdürlüğü’nden yapılan açıklama göre Zirvede konuşan Bilim, Sanayi ve Teknoloji Bakanı Faruk Özlü, Türkiye'de, teknoloji geliştirme bölgesi sayısının 77'ye ulaştığına, bu bölgelerin 56'sının faal olduğunu, 21'inin ise yapımının devam ettiğini söyledi.

81 ilin tamamında teknoloji geliştirme bölgesi kurmayı amaçladıklarını dile getiren  Özlü, "Yılın ilk 3 ayında, 8 teknoloji geliştirme bölgesinin kuruluşunu ilan ederek, yeni bir rekora imza attık. Mevcut teknoloji geliştirme bölgelerimizde, 5 bin firma faaliyet gösteriyor. Teknoparklarımızda 47 bin 500 Ar-Ge personeli istihdam ediliyor. Bugüne kadar 28 bin proje tamamlanırken, 8 bin 500 proje üzerinde çalışmalar devam ediyor. Teknoparklarımızda üretilen projelerden 3,4 milyar dolar ihracat geliri elde edilmiştir" diye konuştu.

Bakan Özlü, Türk sanayisine sıçrama yaptırmayı hedeflediklerini ifade ederek, Türkiye'yi teknoloji üssü yapacak, ülkeyi bilim merkezi konumuna yükseltecek her türlü yatırıma devam ettiklerini anlattı.

Türkiye'nin sanayi devrimine giden yolda, teknoloji geliştirme bölgelerinin katalizör vazifesi gördüğünü kaydeden Özlü, söz konusu bölgelerin misyonunun çok önemli olduğunu belirtti. Bütün sektörlerin teknoloji yörüngesinde hayat bulduğunu ve beslendiğini dile getiren Özlü, üretimin ve ihracatın kapılarını açacak yegane anahtarın, yüksek teknoloji olduğuna işaret etti. Özlü, bu sebeple de dijital dünya, robotlar ve yapay zekanın çok iyi anlaşılması gerektiğini vurguladı.BakanÖzlü’nün konuşmasının ardından ilan edilen 77 Teknopark  arasında Mersin Teknopark'ın da 4. sırada yer aldığı Teknoloji Geliştirme Bölgeleri 2017 Performans  Endeksi sonuçları açıklandı.

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER