148 Suriyeli eğitici Türk vatandaşı oldu

Okuduunuz haber
MERSN CHP’DE HEDEF ‘7’

'Hayallerinizden vazgeçmeyin'

Anasayfa   /    Gndem    /    Mersin CHP’de hedef ‘7’

Mersin CHP’de hedef ‘7’

Mersin’de gerçekçi hedefini  7 milletvekili olarak belirleyen  CHP Mersin İl Örgütü, pazartesi günü kente gelecek olan Genel Başkan Kılıçdaroğlu'nu karşılamaya hazırlanıyor. İl Başkanı Aktay yaptığı açıklamada, "Antrenmanlıyız. Genel seçimlerde hedefimiz 7 milletvekili çıkarmaktır ” dedi.

GNDEM      11 Mayis 2018 - 17:50     1262     0

Mersin CHP’de hedef ‘7’

ABİDİN YAĞMUR

 

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, Genel Başkan Kemal Kılıçdaroğlu’nun pazartesi günü yeni il binasının açılışına katılacağını ve Tevfik Sırrı Gür Stadı önünde halka hitap edeceğini söyledi. Aktay, Mersin’de seçim startını Ocak ayında verdiklerini belirterek, “Antrenmanlıyız. Genel seçimlerde hedefimiz 7 milletvekili çıkarmak” dedi

CHP Mersin İl Başkanı Adil Aktay, geçtiğimiz hafta seçilen Mersin Gazeteciler Cemiyeti yönetimini ziyaret etti. Aktay ziyaretinin ardından, CHP Genel Başkanı Kemal Kılıçdaroğlu’nun Mersin programı ve yeni il başkanlığı binası hakkında bilgi verdi.

Yeni il binasının aynı zamanda seçim koordinasyon merkezi olacağını, binada 80 kişilik seminer salonu, 40 kişilik toplantı salonu, 20 çalışma istasyonu, okuma odaları olacağını, binanın elektrik ve ısıtma-soğutma ihtiyacının güneş enerjisinden karşılanacağını söyledi.

Yeni il binasının açılış töreni için 40 bin davetiye dağıttıklarını belirten Aktay, “Davetiyelerimizi 25 milletvekili aday adayımız kendileri dağıttı, onların kurdukları takımlar dağıttı. Binanın 5 kilometre çapında davetiyelerimizi dağıttık. Komşularımızdan başladık. Bir halka daha yapacağız ve 60 bin davetiye dağıtmış olacağız. Bu açılıştan ziyade bir miting olacak. Yetkililerin belirlediği miting alanı olan Tevfik Sırrı Gür Stadı ile yeni binamızın arası 200 metre. Genel Başkanımız Tevfik Sırrı Gür Stadı önünde halka hitap ettikten sonra binamızın açılışını yapacak” dedi.

CHP Mersin örgütlerinin seçimlere hazır olduğunu ifade eden Aktay, “Seçim startımızı yeni vermiyoruz. Seçim startını 12 Ocak’taki kongremizin hemen ardından verdik. Antrenmanlıyız. Seçimlere hazırız. İlk olarak örgütlerimizin eksiklerini tespit ettik ve bunları giderdik. Daha sonra hayır bileşenleriyle toplantılar yaptık. Şu an yükselen değer CHP. Hem Türkiye’de, hem Mersin’de yükselen değer CHP. Genel seçimlerde hedefimiz Mersin’de 7 milletvekili çıkarmak. Ona göre çalışacağız. Aday adayı arkadaşlarımız çalışmaya başladılar. Sahadayız. Siyaset uzun soluklu bir iş. Aday olmadan da çalışma yapılabilir. İlerde adaylık düşünen arkadaşlarımız şimdiden kolları sıvamalı. Öncelikle ülke menfaatleri, sonra parti, sonra bireysel beklentiler olmalı” diye konuştu.

Cumhurbaşkanlığı seçimlerinde çatı aday konusunda en büyük özveriyi CHP’nin gösterdiğini, cumhuriyeti kuran parti olarak sorumluluk aldığını ifade eden Aktay, “24 Haziran’da yapılacak ve Türkiye’nin kader seçimi olarak gördüğümüz seçim sürecine girdik. Burada 2 blok var. Bir partimiz de tek başına giriyor. Bir tarafta CHP, İyi Parti, Saadet Partisi ve Demokrat Parti’nin oluşturduğu ittifak var, bir tarafta da AKP ve MHP’nin oluşturduğu ittifak var. Tabiki gönül isterdi ki böyle kutuplaşmayalım. Fakat cumhur ittifakı mecburen karşı ittifakı da doğurdu. CHP sıfır baraj için 3 partiyle ittifak kurdu. HDP’nin de ittifak da yer almasını istiyorduk. Çünkü hiçbir partinin baraj sorunu yaşamasını istemeyiz. Ama HDP ittifak içinde yer almadı. Seçim ve sandık güvenliği konusunda 3 çember uygulayacağız. Birinci çemberde parti görevlilerimiz olacak. İkinci çemberde sivil toplum örgütleriyle birlikte çalışacağız. Üçüncü çemberde de ittifak kurduğumuz partilerle çalışacağız” ifadelerini kullandı.

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER