Zeytinyağında rekolte 25 bin ton

Okuduğunuz haber
MERS°N DAHA °LER°YE TAşıNACAK

Aşut’tan' seçimi MTSO erteletti' iddialarına sert tepki

Anasayfa   /    Mersin    /    Mersin daha ileriye taşınacak

Mersin daha ileriye taşınacak

Mersin İş İnsanları Derneği’nin kurucu başkanı Neslihan Baysal, derneğinin tanıtım toplantısında yaptığı konuşmada amacın,Mersin’i daha ileri bir seviyeye taşımak olarak özetledi.

MERS°N      26 Eylül 2017 - 17:27     1280     0

Mersin daha ileriye taşınacak

Abidin Yağmur

Mersin’de bir grup genç girişimci, Mersin İş İnsanları Derneği (MERİAD) çatısı altında bir araya geldi. İş dünyasının yeni derneğinin tanıtım toplantısı Divan Otel’de yapıldı.

Toplantıda konuşan Mersin İş İnsanları Derneği (MERİAD) Kurucu Başkanı Neslihan Baysal, “Bugün Akdeniz’in kalbi diyebileceğimiz Mersin’de, güzel bir vesileyle sizlerle bir araya gelmenin mutluluğunu yaşıyoruz” dedi.

Dernek başkanı Neslihan Baysal, “Mersin İş İnsanları Derneği olarak yerel ve evrensel değerlere sahip, azim ve kararlılıkla bütün insanlığa hizmet eden dürüst, dinamik, çalışkan, girişimci, gelişime açık, geleceğin dünyasına söz sahibi olan iş insanları kuşağı oluşturmaktadır. Derneğimiz, Mersin’in ekonomik, sosyal, kültürel alanlarında aktif olarak çalışmak, bu alanların sorunlarında rol alarak, Mersin’i daha ileri bir seviyeye taşıma duygu ve düşüncesi ile hareket etmektedir” diye konuştu.

Mersin İş İnsanları Derneği (MERİAD) Kurucu Başkanı Neslihan Baysal, derneğin amaçlarını şöyle özetledi:

“Bünyesindeki iş insanları arasında birikim, bilgi ve fikir paylaşımına öncülük ederek işbirliği fırsatları oluşturmak, üyelerinin daha ileri iktisadi ve sosyal seviyelere ulaşmaları için gerekli çalışmalar yürütmek, sivil toplum örgütleri, meslek örgütleri, kamuoyu önderleri ile ilişkiler geliştirerek üyelerinin bu kuruluşlarda güçlü temsil ilişkileri içinde olmalarına rehberlik etmek, iş dünyasının sorunlarının tespit edilip çözülmesi yönünde çalışmalar yapmak, yerel, bölgesel, ulusal konularda projeler hazırlayıp üyelerle ve ilgili kurumlarla paylaşmak ve bu projelerin gerçekleşmesinde rol oynamak.”

Baysal, bir gazetecinin “Mersin’de çok sayıda iş insanı derneği var. Neden yeni bir derneğe ihtiyaç duyuldu’ şeklindeki sorusuna da şöyle yanıt verdi:

“Mersin’de çok sayıda iş insanı derneği var, bunlar faydalı çalışmalar yapıyorlar ama biz farklı bir dernek olmak istediğimiz için onların bünyesinde değil de kendi dernek çatımız altında buluşmak istedik. Farklı bir dernek olmak istiyoruz. Birinci amacımız şu: Patron okulu olmak. Patronlar her yerde olmak zorunda, her yere gitmek zorunda, her konudan anlamak zorunda.  O nedenle patronlarımızı oturup kalkmaktan hitabet yeteneğine, toplantı kurallarından etkili iletişime kadar her konuda geliştirmek istiyoruz. Patron okulu gibi çalışacağız.”

Derneğin, Mersin’i dünyaya tanıtacak projelere imza atacağını iddia eden Baysal, “Diğer derneklerin misyonu ve vizyonu farklı, bizim derneğimizin misyonu ve vizyonu farklı. Biz her şeyden önce iktisadi bir derneğiz. Yönetim Kurulumuz aynı zamanda ortakları ve paydaşları oluşturuyor. Ama ortaklar kârlarını direkt alıp çıkamıyor. Beş on sene sonra, kârlarını toplu olarak alacaklar” dedi.

Mersin İş İnsanları Derneği (MERİAD) Genel Sekreteri Koray Aysel de, “Mersin’deki diğer iş insanları derneklerine kırıldığımız için bu derneği kurmuş filan değiliz. Biz farklı bir şey yapmak istedik. Diğer derneklerin kurulmuş bir düzenleri var. Onlar kendi işini yapıyor, biz kendi işimizi yapıyoruz. Ortada bir kırgınlık, ayrılık yok” diye konuştu.

MERİAD Yönetim Kurulu şu isimlerden oluştu: Neslihan Baysal (Başkan), Taner Işıkbay (Başkanvekili), Koray Aysel (Genel Sekreter), Hakan Özcan (Sayman), Mehmet Onur Özdere, Ersin Toker, H. Ali Çağlayan.

 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ