Mersin'den Afrin'e yardım

Okuduğunuz haber
MERSİN TABİP ODASI’NDA 2 LİSTE YARIŞACAK

Mut’a 112 milyon liralık RES projesi

Anasayfa   /    Mersin    /    Mersin Tabip Odası’nda 2 liste yarışacak

Mersin Tabip Odası’nda 2 liste yarışacak

Mersin Tabip Odası’nın 15 Nisan’da yapılacak seçimlerinde Çağdaş Hekimler Grubu ile Mersin Cumhuriyet Hekimler Birliği listeleri yarışacak.  4 yıldır başkanlık koltuğunda oturan Dr. Ful Uğurhan bu dönem başkanlığa aday olmayacak.

MERSİN      28 Mart 2018 - 09:58     2104     0

Mersin Tabip Odası’nda 2 liste yarışacak

ABİDİN YAĞMUR

Mersin Tabip Odası’na üye 1772 hekim, odanın yeni dönem başkan ve yönetim kurulu üyelerini seçmek için 15 Nisan’da sandık başına gidecek. Seçimli olağan genel kurulda,  Çağdaş Hekimler Grubu ile Mersin Cumhuriyet Hekimler Birliği grupları iki ayrı liste çıkararak üye hekimlerin desteğini arayacak. Geçtiğimiz dönemlerde Çağdaş Hekimler Grubu’ndan seçilen mevcut başkan Dr. Ful Uğurhan bu dönem başkanlığa aday olmayacak ancak Uğurhan aynı gruptan Türk Tabipler Birliği delegesi adayı olarak seçimlere katılacak.

Mersin Tabip Odası Başkanı Dr. Ful Uğurhan,  “15 Nisan'da Mersin Tabip Odası'nın seçimleri var. 4 yıldır başkanlığını yürüttüğüm, yönetim kurullarımızla birlikte nadide bir çiçeği koruyup kollarcasına, bir tek yaprağına zarar gelmesin diye emek verdiğimiz odamızın yönetimindeki görevimizi devredeceğiz. Ama başka kurullarında çalışmayı da sürdürmeye talibiz. Örgütümüz TTB ve Mersin Tabip Odası gerek mesleki alanımızdaki eşsiz bilgi birikimi gerekse toplumun sağlığına verdiği önem gereği, aydın olmanın da verdiği sorumlulukla ülkemize, yurttaşlarımıza ve meslektaşlarımıza hizmetini sürdürmektedir. Çağdaş Hekimler Grubu olarak yılmadan iyi hekimlik değerlerimiz için çalışacağız” dedi.

Çağdaş Hekimler Grubu’nun seçim bildirgesinde, OHAL ilanından bu yana Türkiye genelinde 3300, Mersin’de ise 50 hekimin ve yüzlerce sağlık çalışanının ihraç edildiğine dikkat çekildi. Bildiride Mersin Tabip Odası yönetiminin Şehir Hastaneleri’ndeki ağır iş yüküne,  angaryalara, özel hastanelerdeki dayatmalara karşı mücadele ettiği, hekimlerin fiili hizmet zammından faydalanması, iş güvencesine kavuşturulması ve şiddetin önlenmesi için çalışma yaptığı kaydedildi.

Bildiride, “Tüm hekimlerin kadrolu ve iş güvenceli bir ortamda, emeğinin karşılığı olan hak ettiği ücreti emekliliğine de yansıtacak şekilde, tükenmeden, mesleğine yabancılaşmadan, şiddete maruz kalmadan, birden fazla işte çalışmak zorunda kalmadan alması gerektiğini savunan, herkesin eşit, nitelikli, ulaşılabilir, kaynağı bütçeden finanse edilen bir sağlık hizmeti almasını öncelik olarak benimseyen, çocuklarımızın laik, demokratik, adil ve doğasının rant için tahrip edilmediği bir Türkiye’de, barış içinde bir arada yaşaması için, bu ilkelerden taviz vermeden çalışacak, halkın temel sorunlarına ve onursal değerlerine duyarlı bir Türk Tabipler Birliği için Mersin Tabip Odası yönetimine adayız” denildi.

Mersin Cumhuriyet Hekimler Birliği’nin seçim bildirgesinde ise, Türk Tabipler Birliği’ne ve Mersin Tabip Odası’nın mevcut yönetimine eleştiriler dile getirildi. Birliğin marjinal yapılanmalar nedeniyle işlevini yerine getirmez hale geldiğinin savunulduğu bildiride, “Hangi düşünce, etnik kimlik, inanç yapısında olursa olsun hiç kimseyi ötekileştirmeden, tekçi düşünce yapısına izin vermeden, sadece hekim olma aidiyeti ve ülkemizin menfaatlerini savunma gayreti ile hep birlikte daha kapsayıcı bir meslek örgütüne tekrar kavuşma adına tüm hekimlerimizi Mersin Cumhuriyet Hekimleri Grubu’nu desteklemeye davet ediyoruz” ifadeleri yer aldı.

 

Çağdaş Hekimler’in aday listesinde kimler var?

 

Mersin Tabip Odası’nın yönetimine talip olan Çağdaş Hekimler Grubu’nun listesinde yer alan hekimler şunlar:

Yönetim Kurulu: Dr. Ayşe Jini Güneş Keskin (Mersin şehir Hastanesi), Dr. Özlem Şahin (Alata ASM), Dr. Burhan Söker (Erdemli Devlet Hastanesi), Dr. Cemil Galioğlu (Özel Yenişehir Hastanesi), Dr. İzzet Çalış (Mersin Şehir Hastanesi),Dr. Mehmet Antmen (İşyeri hekimi), Dr. Oğuz Kubat (Barbaros ASM)

Onur Kurulu: Dr. Şebnem Rumeli Atıcı (MEÜ Tıp Fakültesi), Dr. Nehir Sucu (MEÜ Tıp Fakültesi), Dr. Gülden Ersöz (MEÜ Tıp Fakültesi), Dr. Oğuzhan Doğan (Mersin Şehir Hastanesi), Dr. Necip Tolga Yüceer (İşyeri hekimi)

Denetleme Kurulu: Dr. Volkan Öztuna (MEÜ Tıp Fakültesi), Dr. Seyfi Arslan (Özel Sistem Tıp Merkezi), Dr. Ali Kutta Çelik (Mersin Şehir Hastanesi)

Merkez Delegasyon: Dr. Ful Uğurhan, (İşyeri hekimi), Dr. Galip Kırıcı (Çocuk sağlığı uzmanı-serbest hekim), Dr. Abdullah Yeniocak (Özel Ortadoğu Hastanesi), Dr. Nasır Nesanır (Mezitli Sağlık Müdürlüğü), Dr. Selçuk Fidan (Hürriyet ASM), Dr. Mahir Baloğlu (Adnan Özçelik ASM), Dr. Zeki Sinan Doğan (Alsancak ASM)

 

Cumhuriyet Hekimler Birliği’nin listesinde kimler var?

 

Mersin Tabip Odası’nın yönetimine talip olan Mersin Cumhuriyet Hekimler Birliği’nin listesinde yer alan hekimler şunlar:

Yönetim Kurulu: Dr. Erhan Nomer (Mersin Şehir Hastanesi), Dr. Ruhsar Uçar (Toros Devlet Hastanesi), Dr. Ali Koray Kenziman (İl Sağlık Müdürlüğü), Dr. Deniz Gezer (Mersin Şehir Hastanesi), Süleyman Sönmez (Çankaya ASM), Dr. Levent Özbay (İl Sağlık Müdürlüğü), Ünal Kılıç (Güvenevler ASM)

Onur Kurulu: Dr. Gökhan Cin (MEÜ Tıp Fakültesi), Dr. Gönül Aslan ((MEÜ Tıp Fakültesi), Dr. Yılmaz Aksoy (İşyeri hekimi), Dr. Haldun Kanat (Mersin Adliyesi), Dr. Hasan Zafer (Emekli)

Denetleme Kurulu: Dr. Cemal Kurt (Mersin Şehir Hastanesi), Dr. Nalan Erdem (İşyeri hekimi), Dr. Ayhan Ekinci (Çankaya ASM)

Merkez Delegasyon: Dr. Resul Buğdaycı (MEÜ Tıp Fakültesi), Dr. Soyer Şimşek (Özel Sistem Cerrahi Tıp Merkezi), Dr. Deniz Korkmaz Çiftlikköy ASM), Dr. Mehmet Ürkütür (Tarsus Devlet Hastanesi), Dr. Nihat Özen (Mersin Şehir Hastanesi), Dr. Salih Hazar (Mersin Şehir Hastanesi), Dr. İbrahim Taner (Tarsus Karadiken ASM)

 

 

 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ