Otomobil kamyonla çarpıştı: 1 ölü, 1 yaralı

Okuduunuz haber
MERSN, TÜİOS BÖLGESNE KAVUŞUYOR

Miniklerden, Down Kafe için proje

Anasayfa   /    Mersin    /    Mersin, TÜİOS Bölgesine kavuşuyor

Mersin, TÜİOS Bölgesine kavuşuyor

Kalkınma Bakanı Lütfi Elvan, Mersin'in en çok yatırım talebi olan kentlerin başında geldiğini  belirterek,33 yatırımcıya yer tahsisi yapıldığını, 250 yatırımcının yer tahsisi beklediğini, söyledi.

MERSN      07 Haziran 2018 - 17:40     264     0

Mersin, TÜİOS Bölgesine kavuşuyor

Kalkınma Bakanı Lütfi  Elvan, Tarsus ilçesinde yapılacak olan Tarımsal Ürün İşleme İhtisas Organize Sanayi Bölgesi (TÜİOSB) tanıtım toplantısı ve iftar programına katıldı. Toplantıda konuşan Elvan,Türkiye'nin yeni yatırımlarla büyüyeceğini  söyledi. Elvan, birçok yatırım önerisi geldiğini  belirterek, "İş kadınlarımızın savunma sanayiye yönelik özel bir organize sanayi bölgesi açma hedefi var. Ben sonuna kadar arkalarındayım. İnşallah önümüzdeki süreçte, iş kadınlarımızın öncülüğünde Mersin'e savunma sanayiye yönelik özel bir organize sanayi bölgesi kuracağız" diye konuştu.

"OSB'de sanayi hamlesi başlattık"

Organize Sanayi Bölgesinde ciddi bir sanayi hamlesi başladığını aktaran Elvan, "6 organize sanayi bölgemizle birlikte birçok vatandaşlarımızı iş ve aş sahibi yapacağız. Bu çerçevede önemli mesafe kat ettik. Mersin Türkiye'nin en fazla yatırım talebi olan illerin başında geliyor. Şuanda bildiğim kadarıyla 250 yatırımcı yer tahsisi bekliyor. 33 yatırımcıya yer tahsisi hemen yapılıyor. Onlar hemen üretime başlıyor. Gıda İhtisas OSB'nin de acele kamulaştırma kararını çıkardık. 50 milyon liralık bir kamulaştırma için ödenek tahsis ettik. Yine Gıda ve Tarımsal Ürün İşleme OSB çalışmalarını da son noktaya getirdik, orada da inşallah fabrikalar yükselmeye dumanlar tütmeye başlayacak" şeklinde konuştu.

"TÜİOSB üretim üssü olacak"

TÜİOSB Kurucu Başkanı Gül Akyürek Balta ise, "Sanayiciler olarak, uluslararası bağlantıları güçlü, küresel düzeyde rekabet edebilen, ihracata dayalı yenilikçi bir sanayinin bölgenin uluslararası bir çekim merkezi ve üretim üssü olma yolunda başarı faktörü olduğuna inanıyoruz. Bu inançla temelleri atılan ve Mersin'in büyüyen ekonomisine hız kazandıracak olan TÜİOSB, Çukurova'nın ekonomik ve sosyal kalınması açısından önemli bir potansiyelin ortaya çıkarılmasını sağlayacak. TÜİOSB tam bir üretim üssü olma amacıyla planlandı. Hammaddeyi mamule dönüştüren gerçek imalatçı sanayicilerin bir araya gelmesiyle kuruldu" dedi. İHA

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER