Okuduğunuz haber
MERSİN’DE 1 MAYIS HAZIRLIKLARINA BAŞLANDI

Haftanın hakemleri belli oldu

Anasayfa   /    Mersin    /    Mersin’de 1 Mayıs hazırlıklarına başlandı

Mersin’de 1 Mayıs hazırlıklarına başlandı

1 Mayıs kutlamaları için Mersin'de hazırlıklara başlandı.  Emek ve Demokrasi Platformunun yaptığı açıklamaya göre 1 Mayıs İşçi ve Emekçi Bayramını kutlamak için Emniyet teşkilatı ile gerekli görüşme sağlandı.Kutlamaya katılacaklar, Tevfik Sırrı Gür Stadı yanında toplanarak   kortej halinde  Cumhuriyet Meydanı'na yürüyecek.

MERSİN      11 Nisan 2018 - 17:47     278     0

Mersin’de 1 Mayıs hazırlıklarına başlandı

Diyar ŞİRİN

 

Mersin Emek ve Demokrasi Platformu 1 Mayıs işçi ve emekçi bayramının bu yıl da coşkuyla kutlanacağını açıkladı. Platform adına konuşan Disk Genel-İş Sendikası Şube Başkanı Kemal Göksoy, 1 Mayıs kutlamaları için yürüyüş ve miting isteğinin gerekli makamlara aktarıldığını söyledi. Cumhuriyet Meydanı'nda gerçekleşecek olan kutlamada sanatçı Hüseyin Turan'ın da konseriyle 1 Mayıs'ı coşkuyla kutlayacaklarını belirten Göksoy,"1 Mayıs birlik mücadele ve dayanışma gününü kutlamak ve kentimizde hazırlıklara başladığımızı duyurmak için bir aradayız. Bu ülkenin tüm değerlerini ve güzelliklerini üretenler, emeği ile bu ülkeyi var edenlerle olarak 1 Mayıs’ta buluşacağız.Her yıl olduğu gibi bu yıl da, emeğin taleplerini, demokrasiye, barışa ve özgürlüğe olan özlemimizi, 1 Mayıs meydanlarında haykırmak istiyoruz. Bunun için yürüyüş ve miting istediğimizi ilgili makamlara ilettik.

Buluşmak için saat 15oo’te Tevfik Sırı Gür stadı yanında toplanıp, rengârenk kortejlerimizle, yürüyüş ve sloganlarımızla saat 16oo’da Cumhuriyet meydanında olacağız. Günün anlam ve önemine yönelik konuşmaların ardından sanatçı Hüseyin Turan’ın konseriyle, emeğin 1 Mayıs birlik, dayanışma ve mücadele gününü coşku ile kutlayacağız." şeklinde konuştu.

1 Mayıs'ı ülkedeki tüm dinamiklerle birlikte taleplerini haykırmak üzere alanlarda olacağını ifade eden Göksoy, "Bu ülkenin ohal koşullarında altında emeğiyle yaşayan, yok sayılmak istenen gerçek sahipleri; işçiler, kamu çalışanları, mimar-mühendis-şehir plancıları, hekimler, emekliler, işsizler; kadın erkek, Lgbti bireyler, genç yaşlı çocuk binlerle 1 Mayıs’ta buluşturacağız.Mersin emek ve demokrasi platformu olarak, 1 Mayıs’ı emek, özgürlük ve demokrasi mücadelesi yürüten, tüm dinamiklerle kol kola, omuz omuza, birlikte taleplerimizi haykırmak üzere alanlarda olacağız" dedi.

 

DEMOKRASİ SEFERBERLİĞİNE GÜÇ VERMEYE ÇAĞIRIYORUZ

Konuşmasının devamında bu ülkede emeğiyle geçinen ve yok sayılmak istenen herkesi, 1 Mayıs 2018 için ilan ettiğimiz emeğin demokrasi seferberliğine güç vermeye çağırdıklarını söyleyen Göksoy, 1 Mayısta tüm Mersin halkını alanlarda olmaya davet ederek şu ifadelere yer verdi, "Açlık/yoksulluk sınırının altında ücretlere mahkûm edilenler, “geçinemiyoruz" diyenler, işsizler 1 Mayıs meydanlarında buluşacak. Çalışırken ölmek, sakat kalmak, tükenmek istemeyenler, yaşamı savunanlar 1 Mayıs meydanlarında buluşacak. Bize dayatılan bu vahşi sermaye düzenine karşı işini, ekmeğini, şekerini, deresini, ormanını, tarlasını, ülkesini ve geleceğini savunanlar 1 Mayıs meydanlarında buluşacak. “Bu daha başlangıç” diyenler, “hayır” diyenler, “barış” diyenler, “adalet” diyenler 1 Mayıs meydanlarında buluşacak. Emek, barış, demokrasi, eşitlik, özgürlük, laiklik ve halkların kardeşliği 1 Mayıs meydanlarında buluşacak. Emeğini, yaşamını, doğasını, aklını, bedenini ve memleketi; sermayenin, ve tek adam rejiminin kuşatmasına karşı savunanlar 1 Mayıs meydanlarında buluşacak. Savaşa hayır barış hemen şimdi diyenler meydanlarda olacak, OHAL gerekçe gösterilerek KHK ile işinden edilen kamu emekçileri ve Taşerona kadro aldatmacasıyla, güvenlik soruşturmalarıyla işine son verilen tüm taşeron işçilerinin haklarını savunmak içinde meydanlarda buluşacağız.. Bu ülke için çalışan, emek veren ama en temel hakları yok sayılan milyonlar, yurttaş olduklarını hatırlatmak için, “Cumhur”un kim olduğunu göstermek için, biıfik-mücadele ve dayanışma için 1 Mayıs meydanlarında buluşacağız Eşitlik, özgürlük, kardeşlik, barış, laiklik ve demokrasi için 1 Mayıs’a"

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ