Mimarlar yapı ruhsatı sürecinden dışlandı

Okuduunuz haber
'MERSN'DE ÇOK SESLLĞ BASN YARATACAK'

Şehir Hastanesi yine gündemde

Anasayfa   /    Mersin    /    'Mersin'de çok sesliliği basın yaratacak'

'Mersin'de çok sesliliği basın yaratacak'

Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Mersin Gazeteciler Cemiyeti (MGC)'ni ziyaret etti. Burada konuşan Tarhan, "Mersin'de birlik olma potansiyelinin olduğuna inanıyorum. Ama mevcut potansiyelle bir sinerji yaratmada sıkıntımız var.İşte o sıkıntıyı aşmada da önce basına çok büyük görevler düşüyor. O nedenle bu çok sesliliği yaratmada da sizlerden destek bekleyeceğiz" dedi.

MERSN      06 Haziran 2018 - 17:17     208     0

'Mersin'de çok sesliliği basın yaratacak'

Diyar ŞİRİN

MGC'nin yeni yönetimini ziyaret eden Mezitli Belediye Başkanı Neşet Tarhan,yeni başkan Turgay Demirtaş'a hayırlı olsun dileklerini iletti. MGC binasında gerçekleşen ziyarette konuşan Tarhan, Mersin'deki çok sesliliği basının yaratacağını söyledi. Kentteki yerel basının güç koşullarda çalıştığını belirten Tarhan, tekrar göreve gelmeleri durumunda bu durumun çözülmesi için çalışacaklarını söyledi. Tarhan, "Mersin Türkiye'nin en dinamik kentlerinden birisi. Birçok veriye baktığınız zaman çoğu göstergelerde genelde ilk sıralarda yer alan, kendinden söz ettiren bir kent. Be de 80'den beri uzun yıllar belediye başkanlığı yardımcılığından sonra Belediye Başkanlığı görevine geldim. O nedenle kenti çok iyi tanıdığımı düşünüyorum. Potansiyeli aslında çok daha yüksek, çok daha iyi noktalarda olması gerekiyor. Kentin bileşenlerinin bir arada olamama sıkıntısını maalesef yaşıyoruz. Kent planının daha iyi örgütlü, daha sonuç alıcı bir noktaya gitmesi şart.

Eğer basın, belediyeler, siyasi partiler, STK'lar eğer bir araya gelirse zaman zaman bu kentin daha iyi noktada olacağına inanıyorum. Gerçekten Mersin'de bu potansiyelin olduğuna inanıyorum. Ama mevcut potansiyelle bir sinerji yaratmada sıkıntımız var.İşte o sıkıntıyı aşmada da önce basına çok büyük görevler düşüyor. O nedenle bu çok sesliliği de basın yaratacak. Bu zamana kadarda basını yanımızda gördük. Farklı bir angajmana girmeden basındaki arkadaşlarla sadece arkadaşlık çerçevesinde bir ilişkiyle biz belediye başkanlığı sürecini götürdük. Kimsenin farklı bir anlam yüklememsi gerekir bu iyi ilişkilere. Bundan sonra da MGC'nin yeni yönetimiyle birlikte sonraki süreçte çok çok güzel şeyler yapabileceğimizi düşünüyorum. Buradaki yerel basına daha çok destek vermek gerekir. Yerel basının ne kadar güç koşullar altında çalıştığını biliyorum ben. Arkadaşların tekil olarak olsun, özlük haklarında sorunlar olduğunu biliyorum. Yine yerel gazeteler ve televizyonların fizik-i mekanları nedeniyle bir takım sıkıntılar yaşadıklarını biliyoruz. Önümüzdeki periyotlarda bize yine görev verilmesi halinde mutlaka bunun da çözümlenmesi için çalışacağız" diye konuştu.

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER