Milletin hizmetkar olmaya geldik

Okuduunuz haber
MERSN'DE OCUK L LE MCADELE HZLA SRYOR

Gazeteci adaylarndan karma fotoraf sergisi

Anasayfa   /    Mersin    /    Mersin'de ocuk iilii ile mcadele hzla sryor

Mersin'de ocuk iilii ile mcadele hzla sryor

Babakanlk genelgesiyle 2018 ylnn 'ocuk iilii ile mcadele yl' ilan edilmesinin ardndan, Mersin'de ocuk iilii ile mcadele almalar hz kazand.

MERSN      13 Mart 2018 - 16:30     449     0

Mersin'de ocuk iilii ile mcadele hzla sryor

Aile ve Sosyal Politikalar l Müdürlüü bünyesinde faaliyet gösteren Çocuk Haklar Çocuk Komitesi, bu konuda kamuoyunda farknladlk oluturmak amacyla yeni bir çalma balatt. Çocuk içiliinin önüne geçmek amacyla yürütülen çalmalar kapsamnda, 'çocuk koruma mobil ekipleri' devreye giriyor.

l Çocuk Haklar Koordinatörü Mustafa Sar, Mersin'de çocuk içiliinin en aza indirilmesi için devam eden çalmalara hz verdiklerini  belirterek , "Bu kapsamda, kamuoyu duyarll oluturmak amacyla yazl ve görsel medyada tantm çalmas yapyoruz. Çocuk içilii ile mücadele konusu bir devlet politikasdr. Çocuk Haklar Çocuk Komitesi olarak devletimizin çocuk içilii ile mücadele politikasn destekliyoruz. Özellikle Mersin'de çocuk içilii ile mücadelede konusunda geçtiimiz yllarda uygulanan projelerle büyük mesafe alnmtr" dedi.

Mersin’de bu konuda en öncelikli sorununun, sokakta çöp toplayan çocuklar olduunu ifade eden Sar, "Tarmda ve sanayide de bu konun takipçisiyiz. Bu konuda sorumlu kurum ve kurulularla ibirlii yürütmeye devam ediyoruz. Mersin, çocuk içilii ile mücadele açsndan bir çok illere göre baarl bir konumda. Özellikle pankart, afi, raket ve medya organlarnda kamuoyu duyarll oluturmaya ve bilinçlendirme faaliyetlerine hz vereceiz. l genelinde çalma gruplar oluturacaz. Çocuk içilii önemli bir çocuk haklar sorunudur. Bu sorunun en aza indirilmesi için el birlii ile çalacaz" diye konutu. Sar, bu çerçevede çocuk koruma mobil ekiplerinin de çalmalarn daha etkin sürdüreceini sözlerine ekledi. ha

 

 

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER