Okulda tek başına

Okuduğunuz haber
MERSİN’DE ‘TURİZMİN GELECEĞİ KONGRESİ’

İkinci çeyrekte yüzde 5,1 büyüdük

Anasayfa   /    Mersin    /    Mersin’de ‘Turizmin Geleceği Kongresi’

Mersin’de ‘Turizmin Geleceği Kongresi’

MEÜ Turizm Fakültesi öncülüğünde 1’inci Uluslararası Turizmin Geleceği; İnovasyon, Girişimcilik ve Sürdürebilirlik Kongresi düzenlendi. Kongrede; turizm ve ağırlama işletmeciliğinin geleceğine etki edebilecek araştırma alanları ele alındı.

MERSİN      29 Eylül 2017 - 17:02     441     0

Mersin’de ‘Turizmin Geleceği Kongresi’

Mersin Üniversitesi(MEÜ) Turizm Fakültesi öncülüğünde 1’inci Uluslararası Turizmin Geleceği; İnovasyon, Girişimcilik ve Sürdürebilirlik Kongresi düzenlendi. Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleşen kongrede; turizm ve ağırlama işletmeciliğinin geleceğine etki edebilecek araştırma alanları ele alındı.

Mersin Büyükşehir Belediyesi Başkan Vekili Kerim Tufan’ın yanı sıra, CHP Mersin Milletvekili Serdal Kuyucuoğlu, Mersin Üniversitesi Rektörü Prof. Dr. Ahmet Çamsarı, Mersin Üniversitesi Turizm Fakültesi Dekanı ve Kongre Başkanı Prof. Dr. Kemal Birdir, TRT Çukurova Bölge Müdürü Sebahattin Kahraman ile Turizm Fakültesi öğretim görevlileri ve öğrencileri katıldığı kongrede önce  Mersin’in ödüllü tanıtım filminin izletildi,daha sonra Devlet Konservatuvarı  tarafından   mini bir  dinleti sunuldu.

Protokol konuşmalarıyla devam eden programda Mersin Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Kerim Tufan; çeşitli kültür ve medeniyetlere ev sahipliği yapan ilimizin, turizm için çok önemli olduğunu vurguladı. Tufan, Kültürel ve tarihi zenginliğiyle hayranlık uyandıran ilimize, daha fazla ziyaretçinin gelmesi ve turizmin gelişmesi için gerçekleştirilen kongrenin çok faydalı olacağına inandığını ifade etti. Turizmin, dünyada ve ülkemizde çok önemli bir gelir kaynağı olduğuna değinen Tufan, sektörün önemli bir istihdam sağladığını da sözlerine ekledi.

Konuşmasında turizm endüstrisinin ulusal, bölgesel ve yerel gelişime katkısına dikkat çeken Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı şunları söyledi: “Kurulduğu tarihten itibaren sayısız organizasyona imza atan Turizm Fakültemizin ev sahipliğinde düzenlenen bu kongrenin, diğer bütün organizasyonlar gibi başarıyla yürütüleceği inancındayım. Dolayısıyla fakültemiz ve kongremiz her anlamda takdir ve desteğimizi hak etmektedir. Kongremiz vesilesiyle siz değerli katılımcıları üniversitemizde ve Mersin’de konuk etmekten büyük mutluluk duymaktayım. Turizmin geleceğine dair oldukça önemli bildirilerin sunulacağı bu kongrenin hazırlanmasında ve yürütülmesinde emeği geçen tüm arkadaşlarıma, kurumlara ve sektör temsilcilerine üniversitem ve şahsım adına teşekkür ediyor, hepinizi saygıyla selamlıyorum.”

Turizm Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Kemal Birdir ise konuşmasında “Turizm Fakültesi olarak böyle bir kongreyi düzenlemek, bizlerin yıllardır hayalini kurduğu önemli bir organizasyondu. Turizm sektörünün, dünyadaki, ülkemizdeki ve ilimizdeki ekonomik hareketliliğe çok katkısı var. Ancak son yıllarda dünyada ve ülkemizde yaşanan olumsuzlukların turizme ciddi etkileri oldu. Bu nedenle turizm sektörünün sorunlarını tartışabileceğimiz, sorunlara çözüm önerileri geliştirebileceğimiz bir platform oluşturmak istedik. Bu kongrenin gerçekleşmesinde katkısı olan herkese çok teşekkür ederiz” ifadelerine yer verdi.Konuşmaların ardından, kongreye katkılarından dolayı Rektör Prof. Dr. Ahmet Çamsarı tarafından Büyükşehir Belediye Başkan Vekili Kerim Tufan’a; Dekan Prof. Dr. Kemal Birdir tarafından sponsorlara plaket takdim edildi.Turizm alanında çok sayıda araştırmacının çeşitli konularda bilgi vereceği kongre,  bugün sona erecek.Haber merkezi

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ