Mersinli Pehlivanlar  Türkiye Şampiyonu oldu

Okuduunuz haber
MLLETVEKL ŞMŞEK ‘SPORUN SYASET’ PROGRAMNA KONUK OLDU.

Silifke Festivali başladı

Anasayfa   /    Siyaset    /    Milletvekili Şimşek ‘Sporun Siyaseti’ Programına Konuk oldu.

Milletvekili Şimşek ‘Sporun Siyaseti’ Programına Konuk oldu.

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek ; Bengütürk TV’de Sporun Siyaseti programına konuk oldu. Baki Şimşek spor ve sporcuların sorunları ile Mersin’de spor konusuna dair önemli  açıklamalarda bulundu.

SYASET      11 Mayis 2018 - 16:54     155     0

Milletvekili Şimşek ‘Sporun Siyaseti’ Programına Konuk oldu.

Sporla ilgisi bulunup bulunmadığı sorulan Şimşek soruya ,”Amatör olarak evet. Sporu severim, özellikle futbol; yani vazgeçilmezimdir. Ortaokul yıllarından bu tarafa iyi bir taraftarımdır. Tarsus İdman Yurdunun maçlarını izlemeye giderdik. ; deplasmanlara bile giderdim. Yani yürüyüş yaparım, koşarım. Yazları fırsat buldukça denize girerim. Futbolu da amatörolarak, mahalle takımlarında okul yıllarında oynadık ama sporun her şekliyle ilgilenirim. Her çeşidinin izleyicisiyimdir.  Sadece futbol değil, güreş, boks yani sporun her çeşidiyle ilgilenirim. “ diye cevap verdi.

Konuşmasında,  Mersin’e sporla ilgili ciddi yatırımlar yapıldığını hatırlatan Şimşek, Tesis eksiğimiz yok, çok sayıda tesisimiz var. Akdeniz olimpiyatları ile ilgili çok ciddi yatırımlar yapıldı ama Anavatanpartisi  döneminde Sayın Turgut Özal ‘ın başbakan olduğu dönemde Mersin serbest bölge olarak ticaret merkezi olarak planlandı. Antalya turizm bölgesi olarak.Dolayısıyla Kemer ve Belek’in birçok yerine turizm teşvikleri verildi ve ciddi turizm yatırımları yapıldı. Mersindeki serbest bölge beklenildiği gibi bir hedefe ulaşamadı.” Diye konuştu.

Mersin gerçekten bir yeryüzü cenneti

350 km’lik bir sahil şeridine sahip kentin  tanıtıma ihtiyacı olduguna dikkat çeken Şimşek daha sonra şunları söyledi:”Dana adasında, Boğsak’ta, Taşucunda , Narlıkuyu’da 8-10 m denizin dibini görüyorsunuz hala bomboş olan koylarımız var.Mersin’de 8 tane turizm bölgesi ilan edildi. Başta Kazanlı Tarsus olmak üzere ama yeterli yatırımlar henüz yapılmadı. Buradaki yatırımcılar Rusya krizinden sonra birtakım projelerini ertelediler. Mersin’de hem deniz turizmi yapılabilir, hem inanç turizmi yapılabilir, hem yayla turizmi  yapılabilir. Biliyorsunuz bizim Mersin’in yörük kültürü çok geniştir, çok zengindir, Mersin mutfağı da çok zengindir. Ayrıca Anadolu’nun her rengi her şekli vardır. Yani Mersin böyle bir kenttir.İnşallah önümüzdeki yıllarda Mersin hakettiği yere gelecektir.Şimşek Uluslararası Mersin Maratonu’na yönelik bir soruya, maratonunTürkiye’nin en büyük organizasyonlarından bir  olduğuna  işaret eden  Şimşek, Mersin’deyaklaşık 65 bin kişi resmi olarak Maraton’a katıldı ve İstanbul maratonundan sonran Türkiye’nin en büyük ikinci maratonu. Henüz 2-2,5 yıllık  bir çalışma olmasına rağmen Dünya’nın da 55. Büyük organizasyonu. Sıralaması önümüzdeki yıllarda daha da artacak. Mersin bu dönem sporla ilgili organizasyonlarda çok büyük adımlar atıyor. Dünya plaj voleybolu Mersin’de düzenleniyor.Dünya bisiklet yarışmalarının bir ayağı yine Mersin’de düzenleniyor yani engellilerle ilgili, engellilerin spor yapması ile ilgili , engellilerin engelsiz olarak plajlara girmesiyle ilgili adımlar atılıyor. “ şeklinde cevap verdi.

 

 

 

 

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER