Büyükşehir’in İftar sofrası Çamlıyayla’da kuruldu

Okuduunuz haber
MMARLKTA  MEZUNYET SEVNC

Barolarda İHM Kuruluyor

Anasayfa   /    Mersin    /    Mimarlıkta  Mezuniyet sevinci

Mimarlıkta  Mezuniyet sevinci

 MEÜ Mimarlık Fakültesi, 2017-2018 eğitim-öğretim dönemi mezunlarını  coşkuyla uğurladı. Törende Hocalarından temsili diplomalarını alan öğrenciler keplerini havaya fırlattı.

MERSN      11 Haziran 2018 - 18:13     267     0

Mimarlıkta  Mezuniyet sevinci

Mersin Üniversitesi (MEÜ)Mimarlık Fakültesi, 2017-2018 eğitim-öğretim dönemi mezunlarını düzenlenen törenle uğurladı.Prof. Dr. Uğur Oral Kültür Merkezi’nde gerçekleştirilen törene; Rektör Yardımcısı ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, Mimarlar Odası Mersin Şube Sekreteri Ünal Şahin, akademik ve idari personel ile öğrenciler ve aileleri katıldı.Mersin Üniversitesi  Basın merkezinden yapılan açıklama görende  konuşan Rektör Yardımcısı ve Mimarlık Fakültesi Dekanı Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı, “Ben ailelerinize teşekkür ediyorum, çocuklarını bizlere emanet ettiler. Çok iyi eğitimden geçtiler. Akademisyen arkadaşlarıma ve idari personelimize de teşekkür ediyorum. Emek dolu yıllar geçirdiler. Gençler hepinizi tebrik ediyorum. Gelecek yaşamınızda da eğitiminizde olduğunuz gibi başarılı olmanızı diliyorum.” dedi. Mimarlık Bölümü ve Şehir ve Bölge Planlama Bölümü öğrencilerini ayr ayrı tebrik ederek konuşmasını sonlandırdı.

Mimarlar Odası Mersin Şube Sekreteri Ünal Şahin, yeni mezun olan meslektaşlarına Mimarlar Odasını tanıtarak, “Ranta karşı yapılan mücadelenin önünde duran en büyük sivil toplum örgütüyüz. Artık meslektaşımız oldunuz. Sizlerin de yapılan hatalar karşısında duracağınızı biliyorum. Hepinizi tebrik ediyorum.” sözlerini söyledi. Yeni mezunlara Mimarlar Odasının logosu bulunan rozet hediye ederek mezuniyetlerini kutladı.

Fakülte ve bölüm birincisi Sevcan Aslan, kendisi ve mezunlar adına yaptığı konuşmada şu ifadelere yer verdi: “Şimdi yeni mezunlar olarak önümüzde çok daha zorlu bir meslek hayatı bulunmaktadır. Umut ediyorum ki edindiğimiz değerleri hiçbir zaman kaybetmeyecek ve üzerine yenilerini ekleyerek kendimize özgü mesleki pratiklerimiz haline dönüştüreceğiz. Bilindiği üzere mimarlık, insan ve mekan ilişkisini kuran temel mesleklerden biridir. Bu ilişkiyi kurarken mimarın gereken birikime sahip olması, çok yönlü düşünmesi gerekir. Zira insan-mekan ilişkisi, insan yaşamı ve psikolojisini doğrudan etkileyen en önemli etmenlerdendir.”

Şehir ve Bölge Planlama bölüm birincisi Elif Kızılay ise, “Mezun olan arkadaşlarıma gelecek hayatlarında başarılar diliyorum. Bölümümüz zor bir bölüm ama umarım hepimizin gönlünce olur. Ezbere plancılar olmamayı ve vicdanımızı kaybetmemeyi diliyorum. Tuttuğunuz altın olsun derler. Bende herkesin tuttuğunun huzur, vicdan olmasını diliyorum. Hepinize çok teşekkür ediyorum.” diye konuştu.

Mezuniyet töreni, Mimarlık Fakültesi Mimarlık Bölümünden dereceye giren fakülte birincisi Sevcan Aslan'a, ikincisi Makbule Yüzer'e ve üçüncüsü Aylin Topçu'ya Prof. Dr. Mehmet İsmail Yağcı tarafından temsili diplomalarının verilmesiyle devam etti.Şehir ve Bölge Planlama Bölümü birincisi Elif Kızılay, ikincisi Dilan Akçekan, üçüncüsü Ramazan Özer de Mimarlık Fakültesi Dekan Yardımcısı Dr. Öğr. Üyesi Sinan Burat'dan temsili diplomalarını aldı.Hocalarından temsili diplomalarını alan öğrencilerin keplerini havaya atmaları ile tören sona erdi.

 

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER