Genç sağlıkçılar yemin etti

Okuduunuz haber
MTSO ‘DAN ‘SANATTA BZ’ ADL KARMA SERG

Gönül Sofrası Tömük’te Kuruldu

Anasayfa   /    Mersin    /    MTSO ‘dan ‘Sanatta Biz’ adlı karma sergi

MTSO ‘dan ‘Sanatta Biz’ adlı karma sergi

Sanat alanında  farklı eserlere ev sahipliği yapan  MTSO Sanat Galerisi bu kez, Oda personelinin ’Sanatta Biz’ isimli  karma sergisine ev sahipliği yaptı

MERSN      08 Haziran 2018 - 18:10     162     0

MTSO ‘dan ‘Sanatta Biz’ adlı karma sergi

Mersin Ticaret ve Sanayi Odası (MTSO) sanat galerisi bu kez Oda personelinin karma sergisine ev sahipliği yaptı. Amatör olarak sanatla ilgilenen Oda personelinin fotoğraf, heykel ve resimlerinden oluşan 30’a yakın eseri, MTSO Sanat Galerisi’nde sanatseverlerin beğenisine sunuldu. Oda bünyesinde farklı meslek dallarında faaliyetlerini sürdüren Didem Özer ,Dilek Kurtuluş,Murat Çakmak, Nur Uçgun, Orhan Çapan,Ruhi Akkuzu, Sadık Çağatay Güneş   Seda Şahbaz ,Sinem Çam Şeyda Şahin ,Taner Bilgin ,Yasemin Yanpar ve Zümrüt Yılmaz  adlı 13 sanatçı ilk kez ‘Sanatta Biz’ ismi ile hazırlanan karma sergide bir araya geldi. İçel Sanat Kulübü Polifolk Korosu’nun mini konseriyle renk kattığı serginin açılışına MTSO Yönetim Kurulu Başkanı Ayhan Kızıltan, MTSO eski Meclis Başkanı Faik Burakgazi, MTSO Genel Sekreteri Kadir Dölek, Genel Sekreter Yardımcısı Yusuf Yel, Oda personeli ile çok sayıda sanatsever katıldı. 

“Amacımız sanata dikkat çekmek”

Sergi açılışında konuşan MTSO Sanat Galerisi Sorumlusu Seda Şahbaz, serginin Oda tarihinde bir ilk olduğunu ve insanları sanata teşvik etmeyi hedeflediklerini söyledi. Mersin’de kurum galerisi olarak tek olduklarını ve aktif galeriler arasında yer aldıklarını belirten Şahbaz, sanata sponsorluk yapan kurum olarak kente büyük bir hizmet verdiklerini vurguladı. Öncelikli amaçlarının sanata dikkat çekmek olduğunu belirten  Şahbaz, “Kendi çapında sanatla uğraşan personelimizin eserlerini gün yüzüne çıkarmayı, sanata daha bilinçli şekilde devam etmelerini sağlamayı ve diğer insanları da özendirerek sanata teşvik etmeyi amaçlıyoruz” dedi. Serginin, yıllardır planlanan bir proje olduğunu aktaran Şahbaz, “Projemizi kabul eden ve destekleyen başta Genel Sekreterimiz Kadir Dölek olmak üzere tüm yöneticilerimize buradan teşekkür etmek istiyorum. Odamız, içimizdeki sanatçılara da destek vererek, gerçekten sanatın daimi destekçisi olduğunu bir kez daha kanıtladı. Bu sergiden sonra kendi kişisel sergisini açmayı planlayan arkadaşlarımız var. Bu, hem sanat için hem de Odamız açısından bulunmaz bir değerdir.” 

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER