Kat toplad aracyla krmz kta durdu

Okuduunuz haber
MTV ZAMMNA TEPK

Bakan Tarhan, vatandalar dinledi

Anasayfa   /    Gndem    /    MTV Zammna Tepki

MTV Zammna Tepki

Mersin Minibsler Odas Bakan Abdulaziz Biricik, yzde 40'lk MTV (Motorlu Tatlar Vergisi) zammnn, sknt ierisindeki esnaf ve sanatkarlar iin kabul edilemez olduunu belirterek, bu zammn her kesimi olumsuz ynde etkileyeceini syledi.

GNDEM      04 Ekim 2017 - 16:29     462     0

MTV Zammna Tepki

Mersin Minibüsçüler Odas Bakan Abdulaziz Biricik, gündemde olan , yüzde 40'lk MTV (Motorlu Tatlar Vergisi) zamm ile ilgili yazl basn açklamasnda bulundu. Artan akaryakt fiyatlar ve sigorta poliçelerindeki art sebebiyle ticari taksici, minibüsçü, servisçi, otobüsçü olmak üzere kamyoncu, kamyonetçi, nakliyeci, nakliyatç ve TIR'c esnafnn büyük skntlar yaadn söyleyen Bakan Biricik, yüzde 40'lk MTV zammnnda adeta bu skntlarn üzerine tuz biber olduunu söyledi. Biricik, özellikle geçimini ulam hizmetlerinden temin eden esnafn yan sra her kesimi olumsuz etkileyecek olan bu zammn geri çekilmesini, hükümetten destek bekleyen esnaf ve sanatkarlar için de muaf tutulmasnn daha doru olacan da ifade ederek, “Hükümetimizin, Türkiye genelinde açklad ve MTV ile dier zamlara esnaf ve sanatkarlar olarak itirazmz var. Dardaki küçük esnaf ve sanatkarlarmz zaten vergilerden madur durumda. Bir de MTV'den yüzde 40 zam gelince esnaflarmz büyük zarar görecek” ifadelerini kulland.

ESNAF MUAF TUTULSUN

Ayrca küçük esnaf ve sanatkârlarn girdilerine de zam gelmi olacan da sözlerine ekleyen bakan Bricik, “Aksine esnafmza devletimizin destek vermesi, ayrcalk tanmas lazm.  Bakkaln, çiçekçinin, lastikçinin, elektrikçinin satt ürünler de nakliye yoluyla geliyor, yani dorudan, dolayl etkileniyor. Bunlar da dolaysyla artan maliyetini tamaclk ücretine yanstacak.  Yüzde 40 çok büyük oran. 10 yl sonra bu rakamlar araçlarn ana maliyetini geçer. Dier sektörler de bu konuda skntl. Bizim talebimiz, bu yüzde 40'lk zammn geri çekilmesi, eski düzende devam edilmesi, hatta esnaf ve sanatkârlarmzn MTV'den muaf edilmesi yönündedir" eklinde konutu.Haber merkezi

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER