Sorunları görmezden gelmeyin!

Okuduunuz haber
MÜDERRSOĞLU, GENEL AFFA KARŞ ÇKT

KESK kreş talebinde ısrarlı

Anasayfa   /    Siyaset    /    Müderrisoğlu, Genel Affa karşı çıktı

Müderrisoğlu, Genel Affa karşı çıktı

Temiz Toplum Derneği Başkanı Mustafa Müderrisoğlu, ceza affının aceleye getirilmesine karşı olduklarını belirterek, “Seçim yatırımı karakterli, ayaküstü bir af müessesinin getireceği fayda olmadığı aşikardır. Salıvereceklere de, yasalara saygıda kusursuz olanlara da hüsran getirecek, kaos yaratıp suça teşvik edecektir” dedi. Müderrisoğlu, aftan yararlanacak kişilerin dosya dosya incelenilerek belirlenmesini önerdi.

SYASET      04 Haziran 2018 - 17:25     905     0

Müderrisoğlu, Genel Affa karşı çıktı

Abidin Yağmur

MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin gündeme getirdiği ceza affı talebi, şu an cezaevlerinde olan hükümlülerle onların yakınlarında umut yaratırken toplumun belli kesimlerinde de endişe yaratıyor. Temiz Toplum Hareketi Derneği Başkanı Mustafa Müderrisoğlu afla ilgili endişelerini düzenlediği basın toplantısında dile getirdi.

Şartları konulmadan yapılacak bir affın kamu vicdanını rahatsız edeceğini kaydeden Mustafa Müderrisoğlu, “Rahşan affı diye anılan vahşi afta 45 bin kişi çıktı. İyi halli olup olmadıklarına bakılmaksızın diğer cezalılara da 10 yıl indirim yapıldı. Fakat hapisten çıkanların 5’te 2’si kısa sürede cezaevlerine geri döndü. Hatta Rahşan hanım bile ‘affı garibanlar için istemiştim, katiller yararlandı’ diyerek günah çıkartmıştı” dedi.

Af konusunun, seçimlere kısa süre kala yeniden gündeme geldiğine dikkat çeken Müderrisoğlu, “Şimdi bir siyasi parti lideri, twitter’dan son derece sığ bir mesajla, sonra da seçim beyannamesine alarak, oy avcılığı için kafaları karmakarışık etti. Ortağı da ilizyon sergilemeye devam edecek v sanırız suç makineleri toplumun içine öyle veya böyle salıverilecek. Cin şişeden çıktı artık. Keşke siyasi hesaplar yapılmadan, toplumsal düzen ve hakkaniyet ölçüleri göz ardı edilmeden gerçekleştirilseydi” diye konuştu.

Kader mahkumu olarak nitelenen grubun topluma kazandırılmasından yana olduklarını ancak cezaevlerinde iyi hal göstermeyenlerin aftan yararlanmasına karşı olduklarını ifade eden Müderrisoğlu, aftan yararlanacak kişilerin tek tek tespit edilmesini önerdi.

Müderrisoğlu, “Kader mahkumu önyargısı dosyasına bile bakmadan, incelemeden bu kanıyı vurgulayan ya saflık eder ya da siyasi ikbal bekler. Toplumu aptal yerine koymuş olur. Cezaevlerinde yer kalmadı gülünç gerekçesine TOKİ diye bir kurumun varlığını fısıldamak gerekir. Af, dosya dosya hassasiyetle incelenerek gerçekleştirilmelidir. Bu da geniş bir zaman dilimine ihtiyacı gerektirir. Seçim yatırımı karakterli, ayaküstü bir af müessesinin getireceği fayda olmadığı aşikardır. Salıvereceklere de, yasalara saygıda kusursuz olanlara da hüsran getirecek, kaos yaratıp suça teşvik edecektir” ifadelerini kullandı.

Temiz Toplum Derneği Başkanı Mustafa Müderrisoğlu, ceza affıyla ilgili endişe ve önerilerini içeren dilekçeleri Cumhurbaşkanlığı’na, TBMM Başkanlığı’na, siyasi partilerin genel başkanlarına ve Anayasa Mahkemesi’ne göndereceklerini söyledi.

 

 

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER