Çarpıp kaçan sürücü yakalandı

Okuduunuz haber
MUT MYO’DA MEZUNYET SEVNC

Nesibe Aydın Okulları Mersin’de

Anasayfa   /    Kltr ve Sanat    /    Mut MYO’da mezuniyet sevinci

Mut MYO’da mezuniyet sevinci

Mut Meslek Yüksekokulu mezuniyet törenine;  Mut MYO Müdürü Öğr. Gör. Kasım Pınar, Mut İlçe Emniyet Müdürü Murat Güney, İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Gergin, Mut Müftüsü Mustafa Öztürk, öğretim elemanları, öğrenciler ve aileler katıldı.

KLTR VE SANAT      16 Mayis 2018 - 11:02     142     0

Mut MYO’da mezuniyet sevinci

Mut Meslek Yüksekokulu mezuniyet törenine;  Mut MYO Müdürü Öğr. Gör. Kasım Pınar, Mut İlçe Emniyet Müdürü Murat Güney, İlçe Milli Eğitim Müdürü Harun Gergin, Mut Müftüsü Mustafa Öztürk, öğretim elemanları, öğrenciler ve aileler katıldı.

“2 BİN 628 MEZUN”

Öğr. Gör. Kasım Pınar, okullarının eğitim öğretime başladığı tarihten bugüne kadar geçen süre içinde toplam 2 bin 628 mezun verdiğini söyledi. Türkiye’nin, çağdaş ülkeler arasında yerini alması ve güçlü bir konuma ulaşmasında okullarına büyük görev ve sorumluluklar düştüğünü belirten Pınar, bu yıl da okullarının nitelikli insan gücüne yeni mezunları katmanın haklı gururunu yaşadığını ifade etti.

“ÜNİVERSİTE GENÇLİĞİ ÇAĞDAŞ KİMLİĞİYLE TOPLUMA ÖRNEK OLMALIDIR”

Üniversite gençliğinin, çağdaş kimliğiyle topluma örnek olması gerektiğinin altını çizen Öğr. Gör. Pınar, “Çağdaş insan, demokrasiyi yaşam biçimi olarak benimsemiş, hukuka saygılı, yeniliklere açık, sürekli öğrenmeye istekli, eleştirel düşünceye sahip, sorunlara duyarlı ve sorun çözme yeteneği yüksek insandır. Geleceğimizin güvencesi olan sizleri bilimi ve teknolojiyi kullanan, demokrasiye, insan haklarına saygılı, erdemli, sorunlara neden- sonuç ilişkisi içinde çözüm üretebilen, araştıran, sorgulayan, etik değerlere ve ulusal değerlere bağlı, çağdaş bireyler olarak yetiştirmenin gururunu taşıyoruz.” dedi.

 

“KENDİNİZE GÜVENİN”

 

Öğrencilere seslenen Pınar “Her şeyden önce kendinize güvenin. Güvenin ki, başardıklarınız sonraki mezunlarımıza açılacak kapıların anahtarı, sunulacak olanakların nedeni olacaktır. Üniversitemiz mezunlar derneğine üye olun ve okulumuzdan bağınızı koparmayın. Sizlerle gurur duyuyor, hepinizi içtenlikle tebrik ediyorum.” diye konuştu.

Mezunlar olarak öğretim elemanlarından ve ailelerinden kendilerine güvenmelerini isteyen Mut MYO Okul Temsilcisi Hakan Maden, her zaman vatan ve millet için çalışmanın gururunu ve yüksek sorumluluğunu taşıyor olacaklarını vurguladı. 

Konuşmaların ardından mezun olan öğrencilere mezuniyet belgeleri takdim edildi. Tören, öğrencilerin keplerini havaya fırlatmasıyla sona erdi. (Bülten)

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER