OSB Müteşebbis Heyeti  toplandı

Okuduğunuz haber
İNSAN KAYNAKLARı Z°RVES°’NE çAğRı

Mersin'de balık çiftliği tepkisi büyüyor

Anasayfa   /    Mersin    /    İnsan Kaynakları Zirvesi’ne çağrı

İnsan Kaynakları Zirvesi’ne çağrı

Girişimci İnsan Kaynakları Derneği Başkanı Serkan Özada,  Mersin iş dünyasını, 26 Ekim’de yapılacak İnsan Kaynakları Yönetimi ve Liderlik Zirvesi’ne çağırdı. Zirveyi önümüzdeki yıllarda uluslar arası alana taşımak istediklerini söyleyen Özada, “İnsan Kaynakları Yönetimi ve Liderlik Zirvesi’ne hazırlanırken sadece ilimizde değil bölgemizde hatta Türkiye sınırlarını aşacak şekilde çalışmalarımızı sürdürmek için, bu zirveyi ara zirve olarak görüyoruz” dedi.

MERS°N      10 Ekim 2017 - 15:37     679     0

İnsan Kaynakları Zirvesi’ne çağrı

ABİDİN YAĞMUR

Girişimci İnsan Kaynakları Derneği  (GİDERİK) bu sene 7.si düzenlenecek olan ‘İnsan Kaynakları Yönetimi ve Liderlik Zirvesi’nin tanıtımını Divan Otel’de gerçekleştirdi.

Girişimci İnsan Kaynakları Derneği yönetimi ve üyeleri derneğin çalışmalarını anlattıktan sonra gazetecilerin sorularına yanıtlar verdi.

2010’da platform olarak bir araya gelen insan kaynakları uzmanlarının,  2017 yılının Ocak ayından itibaren dernek olarak faaliyetlerini sürdürdüğünü kaydeden dernek başkanı Serkan Özada, “Şimdiye kadar birçok çalıştay ve zirveler yapan derneğimiz bu sene İnsan Kaynakları Yönetimi ve Liderlik Zirvesi’nin 7.sine ev sahipliği yapacak” dedi.

26 Ekim’de yapılacak olan zirvenin amaçlarını anlatan Girişimci İnsan Kaynakları Derneği Başkanı Serkan Özada  “2010 yılından itibaren insan kaynakları uzmanları ile birlikte bir platform olarak bir araya geldik. 2011-2012 yıllarında yapılanma sürecimiz gerçekleşti. İnsan kaynakları alanında standartları yükseltmek amacıyla birçok eğitim ve çalıştaya imza attık. 2013 yılında Mersin’de ilk defa insan kaynakları zirvelerini başlattık. 2014 yılında yaptığımız çalışmalar, Türkiye İş Kurumu Genel Müdürlüğü tarafından örnek proje gösterilerek diğer illere rol model olmuştur” dedi.

Yaptıkları ilk zirvelerin daha çok Mersin iline hitap ettiğini söyleyen Özada “6. zirveye kadar ilimizde ki insan kaynakları yapılanmasını kurmaya yönelik, derneğimizi kurmaya dönük çalışmalarımız olmuştur. 2017 yılının Ocak ayında derneğimizi kurduk artık bir hukuki statümüz vardı. 6. Zirvemizi gerçekleştirirken il sınırlarını aşmıştık. Çünkü bölgemizden birçok firmanın yapmış olduğumuz zirveye de ilgi gösterdiğine şahit olduk. Bugün 7. İnsan Kaynakları Yönetimi ve Liderlik Zirvesi’ne hazırlanırken sadece ilimizde değil bölgemizde hatta Türkiye sınırlarını aşacak şekilde çalışmalarımızı sürdürmek için bu zirveyi ara zirve olarak görüyoruz. 7. zirvemizin bir özelliği de işbirliğine açık, demokratik bir zirve olmasıdır” dedi.

Derneğin amaçlarını anlatan Özada “Bizim derneğimizin temel amaçlarımızdan bir tanesi insan kaynakları alanında çalışan uzman, profesyonel yöneticileri bir araya getirmek ve ilimiz öncelikli olmak üzere bölgemize, Türkiye’mize insan kaynakları alanında standartları yükseltecek uygulamaları göstermek” dedi.

Kurumsallaşma ve markalaşma sürecinde olan firmaların ilk adımını insan kaynakları planlaması ve yönetimi olması gerektiğini söyleyen Özada sözlerine şöyle devam etti:  “20 Eylül tarihinde 104 firmanın katılımıyla çalıştay gerçekleştirdik. Bu çalıştaydan çıkan sonuçlara göre zirvemizi planladık. Zirvede çıkan ana fikirleri sizinle paylaşmak istiyorum. Dünün yönetim anlayışıyla bugünü yönetemeyiz, bugünün yönetim anlayışıyla da yarını planlayamayız. Bu noktayla yola çıktık. Dünya yönetim modelleri, insan kaynakları uygulamaları konusunda gelişmiş ve gelişen ülkeler bakarak biz neredeyiz sorusunu ülkemizde sormak istiyoruz. Biz dünyada var olan yönetim modellerine paralel olarak işleyen modelleri görerek ilimize, bölgemize hatta firmasal olarak değişikliklere giderek kendi modelimizi oluşturma konusunda çabalarımızı sürdürüyoruz.”

 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ