Tarsus’ta en güzel buzağı yarışması yapıldı 

Okuduunuz haber
ÖĞRENME ŞENLĞ YAPLD

Farkındalık için yürüdüler

Anasayfa   /    Kltr ve Sanat    /    Öğrenme Şenliği Yapıldı

Öğrenme Şenliği Yapıldı

Millî Eğitim Müdür Vekili Yusuf DumanMersin Halk Eğitimi Merkezleri ve Olgunlaşma Enstitüsü tarafından organize edilen etkinliğin    açılışında yaptığı konuşmada, amacın her yerde herkes için öğrenme olduğunu,bu öğrenme şenliğinin de bu amaçla düzenlendiğini söyledi.

KLTR VE SANAT      11 Mayis 2018 - 17:09     207     0

Öğrenme Şenliği Yapıldı

Mersin Halk Eğitimi Merkezleri Yıl Sonu Sergisi ve Öğrenme Şenliği YapıldıMersin Halk Eğitimi Merkezleri ve Olgunlaşma Enstitüsü tarafından organize edilen etkinliğe Mersin İl Millî Eğitim Müdür Vekili Yusuf Duman, Mersin İl Millî Eğitim Şube Müdürü Mustafa Çongar, İlçe Millî Eğitim Müdürleri, Halk Eğitimi Merkezi Müdürleri ve çok sayıda davetli katıldı.

Millî Eğitim Müdür Vekili Yusuf Duman yapmış olduğu konuşmada, "öğrenmenin yaşı ve sınırı yoktur, bu şiarla hareket eden Müdürlüğümüz Hayat Boyu Öğrenme kurumları, bugün bu meydanda bir yıl boyunca sürdürdükleri faaliyetlerin sonucunda elde ettikleri ürünlerin bir kısmını sergilerken aynı zamanda yıl içerisinde kurumlarda yaptıkları öğrenme faaliyetlerinin bir kısmını burada uygulamalı olarak ziyaretçilere aktararak, Halk Eğitimi Merkezlerimizin ve Olgunlaşma Enstitümüzün Faaliyetlerini geniş halk kitlesine tanıtımını sağlamış olacaklardır" dedi.

Konuşmasında, Müdürlüğüğe bağlı Halk Eğitim Merkezleri ve Olgunlaşma Enstitülerince 2017-2018 eğitim öğretim yılında halka yönelik toplam 5 bin 929 çeşitli kurs açıldığını kaydeden  Duman,  söz konusu kurslar sonucunda 30 bin 797 kadın ve 21 bin 212 erkek olmak üzere toplam 52 bin 9 kursiyerin sertifika almaya hak kazandığını söyledi.  Ve Cumhuriyet Meydanında gerçekleşen etkinliklere tüm halkı davet etti. (Bülten)

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER