Toros Tarmdan evre Yatrm

Okuduunuz haber
OKUL DUVARNA EKLEN JLETL TELE TEPK

Turizm sektr sezondan memnun

Anasayfa   /    Mersin    /    Okul Duvarna ekilen Jiletli Tele Tepki

Okul Duvarna ekilen Jiletli Tele Tepki

Mersin Atatrk Anadolu Lisesinde renim gren baz renciler, okul duvarnn cezaevi duvarlarn andrdn belirterek, Okulun verdii yemekleri yiyelim diye byle bir uygulama yapyorlar. Duvarlardaki jiletli tellerin kaldrlmasn istiyoruz dediler.

MERSN      02 Ekim 2017 - 16:52     857     0

Okul Duvarna ekilen Jiletli Tele Tepki

 

ABDN YAMUR

Mersin Atatürk Anadolu Lisesi’nin bahçe duvar snr hatt duvarlarn andryor. Okul idaresi, örencilerin öle yemekleri saatlerinde dar çkmamas ve akamlar yabanc ahslarn bahçeye girmemesi için duvarn üzerine jiletli tek çektirdi.

Geçtiimiz yllarda çkarlan bir yönetmelikle, okul bahçe duvarlarnn çok yüksek olmamas, alçak bir duvarn üzerine demir parmaklk yaplmas salanmt.

Mersin Atatürk Anadolu Lisesi’nin geçmite oldukça yüksek olan duvarlar da alçaltlm ve yaklak 1 metrelik duvarlarn üzerine demir parmaklklar yerletirilmiti. Böylece okul bahçesi dardan görünür hale gelmiti.

Ancak Atatürk Anadolu Lisesi idaresi okul bahçesi duvarnda zaman içinde deiikliklere gitti. lk olarak, parmaklklarn arasna saç paravan çeken okul idaresi okul bahçesinin dardan görülmesini, örencilerin de dardaki esnaftan öle yemekleri srasnda alveri yapmasn engelledi.

Örencilerin paravan aabilmek için duvara trmanmak zorunda kalmas üzerine de okul idaresi, bahçe duvarn boydan boya jiletli telle çevirdi.

Atatürk Anadolu Lisesi’nde çalan bir esnaf, “Okul idaresi bu duvar peyderpey yükseltti. En son jiletli tel taktlar. Okulda öle yemei veriliyor, o yemekleri yemek istemeyen çocuklar bizden simit, poaça alyorlard. imdi alamyor. Örenciler de, biz de madur olduk” dedi.

Baz örenciler de okul duvarnn cezaevi duvarlarn arattn belirterek, “Okulun verdii yemekleri yiyelim diye böyle bir uygulama yapyorlar. Duvarlardaki jiletli tellerin kaldrlmasn istiyoruz” dediler.

 

 

 

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER