Ramazan'da Hurmaya rağbet yok

Okuduunuz haber
‘ÖLMEK STYORUM!’

Sanayide dev hamle!

Anasayfa   /    Mersin    /    ‘Ölmek istiyorum!’

‘Ölmek istiyorum!’

Mersin’de yıllardır süren kişisel davalarının sonuçlanmadığı gerekçesiyle bunalıma girenVeli İkiz adlı  62 yaşındaki şahıs, “Artık umudum  kalmadı',ölmek istiyorum’ diyerek İl Sağlık Müdürlüğü'ne ötenazi talebinde bulundu.

MERSN      17 Mayis 2018 - 17:02     260     0

‘Ölmek istiyorum!’

Diyar ŞİRİN

Mersin'de yaşayan 62 yaşındaki  Veli İkiz adlı bir vatandaş ötenazi (tıbbi yoldan acısız rahat ölme hakkı) talebiyle Mersin İl Sağlık Müdürlüğü'ne başvurdu. Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nde yaptığı basın açıklamasına üzerinde 'Çaresiz Vatandaş' yazan bir önlükle  gelen İkiz,  1990 yılından beri sürdürdüğü hukuk mücadelelerinin hepsinde mağdur edildiğini iddia etti. İkiz, bu yüzden ötenazi olmak istediğini söyleyerek, "1990 yılından beri sürdürdüğüm, elimde haklılığımı gösteren belgeler olmasına rağmen hak aramada önüme yasal engeller çıkararak hakkımı almam hep engellenmiştir. Verdiğim bunca hukuk mücadelesine rağmen hiçbir gelişme olmamıştır. Gün geçtikçe mağduriyetlerim hep artarak devam etmiştir. 28 yıldır hak aramaktan ve mağdur edilmekten bıktım. Yaşamım benim için hiçbir önemi kalmadı" diye konuştu.

DAHA ÖNCE DE ÖLMEK İSTEDİM!

Yaşadığı problemlerin kendisini  bunalımasürüklediğini  kaydeden  İkiz, birkaç kez intiharın eşiğine geldiğini ifade etti. Bedensel hastalıkların yanında psikolojik hastalıklarla boğuştuğunu belirten İkiz, "Bir umutsuzluk, karamsarlık içindeyim. Birkaç kez intihar aşamasına geldim fakat inancım gereği yapamadım. Benim ülkemde hırsızlar, kapkaççılar tüm yasa dışı işler yapanlar mağdurlar hiç düşünülmüyor, ben ve benim gibi mağdurlara önem verilmiyor" ifadesini kullandı.

Umutlarım tükendi

Hukuk ve adalet sistemine  artık güvenmediğini belirten İkiz,"Ülkemde hırsızlar affediliyor. Ne mağdur edilen insanlarla ilgili yasal düzenleme yapılıyor ne de onların sesine kulak veriliyor. Kızıl ırmağın kenarındaki koyundan sorumlu olan bir devleti kendi vatandaşının hakkından sorumlu değil mi? Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı bir koyun etmiyor mu? Benim gibi mağdurlar ya Allah'ın adaletine ya da Avrupa'nın adaletine bırakılıyor. Benim ülkemde adalet isteyen yöneticiler yok mu? Hukuk adaleti dağıtmak için  vardır? Adaleti dağıtmayan hukukun vatandaşa ne faydası var?" şeklinde konuştu.

ÖTENAZİ İSTİYORUM!

Kendini 'Çaresiz Vatandaş' olarak tanımlayan İkiz, İl Sağlık Müdürlüğü'ne sunduğu dilekçede, ölmek istemesinin temel sebebinin Türkiye Cumhuriyeti yöneticileri olduğunu  savunarak ötenazi talebinin kabul edilmesini istedi. İkiz verdiği dilekçede şu ifadeleri kullandı: "İnancım gereği intihar edemiyorum, dayanılmaz acılar yaşıyorum ve bu acılardan kurtulmak içinde ölmek istiyorum. Bu görev bana bu acıları çektiren devlete düşer. Müdürlüğünüzce ilimizde bulunan bir hastanede ötenazi istediğimin gerçekleşmesi için gerekli işlemlerin yapılması arz ederim"

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER