Özdemir, ‘Avukatsız Adalet Olmaz’

Okuduunuz haber
ÖZDEMR’DEN  ‘ENGELLER HAFTAS’ MESAJ

MÜSİAD ve GİAD birlik mesajı

Anasayfa   /    Mersin    /    Özdemir’den  ‘Engeliler haftası’ Mesajı

Özdemir’den  ‘Engeliler haftası’ Mesajı

Mersin Barosu Başkan Vekili Av. Gazi Özdemir, Engeliler haftası nedeniyle yayınladığı mesajda, “Engelli hakları konusunda toplumda yeterli duyarlık oluşmamıştır” dedi.

MERSN      10 Mayis 2018 - 17:09     192     0

Özdemir’den  ‘Engeliler haftası’ Mesajı

Mersin Barosu Başkan Vekilimiz Av. Gazi Özdemir, 10-16 Mayıs Engelliler Haftası nedeniyle mesaj yayımladı. Engelli vatandaşların hayatlarını kolaylaştırmak ve toplum içerisine katılımlarını artırmak için öncelikle engelli vatandaşlarımızla birlikte iç içe yaşadığımızın unutulamaması gerektiğini ifade eden Özdemir, “Engelli hakları konusunda toplumumuzda yeterli duyarlılık oluşmamıştır” dedi.Baro Başkan Vekili Av.  Gazi Özdemir, engelli haklarının Anayasa’ya göre temel hak ve özgürlük kapsamında olmasına rağmen, toplumumuzda hala tam anlamı ile kabul görmediğini, bu hakların yeterince algılanmadığını, insanlarımızda bu anlamda tam bir duyarlılık oluşmamasının, yeterli düzeyde farkındalık yaratılmadığının bir göstergesi olduğunu ifade ederek, “Engelli vatandaşlarımızın sorunlarının toplumsal bir sorun olduğunun bilincine varılıp, sadece Engelliler Haftası’nda değil hayatımızın her anında haklarının korunması ve sorunlarına çözüm üretilmesi gündeme alınmalıdır. Engellilik sadece engelli vatandaşlarımızı ve ailelerini değil, toplumu oluşturan tüm kesimleri ilgilendiren, duyarlı olmayı gerektiren toplumsal bir sorundur. Engelli vatandaşlarımıza sahip çıkarak yaşamlarını kolaylaştırmak, ailelerine destek olmak, sorunlarının giderilmesine katkıda bulunmak bir insanlık görevi ve ortak sorumluluğumuz olduğu asla unutulmamalıdır” ifadesini kullandı.

 

“Yerel Yönetimler Üzerine Düşen Görevi Yerine Getirmelidir”

 

Yasalarla güvence altına alınan temel hak ve özgürlükler konusunda engelli vatandaşlarımıza daha çağdaş bir yaşam imkânı sağlamaya çalışıldığını ve engelli vatandaşların da, yasalarla kedilerine tanınan haklar konusunda bilinçlenmeleri gerektiğini belirten Başkan Vekilimiz Av. Gazi Özdemir, “Engelli vatandaşlarımızın sorunlarının çözümüne yönelik her türlü çalışmaların yapılması, hayat şartlarını zorlaştıran uygulamaları düzenlemek, yaşama daha sıkı bağlanmalarını sağlamak için yerel yönetimlere de önemli görevler düşmektedir. Bu konuda ilgili kurum, kuruluş ve sivil toplum örgütleri üzerine düşen görevi yerine getirmelidir.Bu duygu ve düşüncelerle, engelli vatandaşlarımızın önündeki engellerin kaldırıldığı, kendilerinin ve ailelerinin yaşam kalitesinin daha da yükseltildiği, sağlıklı ve huzurlu bir hayat diliyorum” şeklinde konuştu.

 

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER