Kardeş Şehirden Yenişehir’e ziyaret

Okuduunuz haber
PAMUK, ANNELER GÜNÜ VE ENGELLLER HAFTAS’N KUTLAD

Cezaya kızdı, abisinin aracını yaktı

Anasayfa   /    Mersin    /    Pamuk, Anneler Günü ve Engelliler Haftası’nı kutladı

Pamuk, Anneler Günü ve Engelliler Haftası’nı kutladı

Akdeniz Belediyesi merkez ve teknik birimler binalarında çalışan annelere, “Anneler Günü” dolayısıyla gül hediye edildi. Başkan Pamuk da yayınladığı ortak mesajında, Anneler Günü’nü ve Dünya Engelliler Haftası’nı kutladı.

MERSN      11 Mayis 2018 - 17:47     215     0

Pamuk, Anneler Günü ve Engelliler Haftası’nı kutladı

Çocukları için her türlü fedakârlığa katlanan annelerin, bir gün değil, her gün hatırlanması gerektiğinin altını çizen Başkan Pamuk, “Annelerimiz en değerli varlığımızdır. Dünyada anne sevgisinin yerine konulabilecek başka bir sevgi yoktur. Başımızın üstünde yerleri vardır. Peygamber Efendimiz Hz. Muhammed, ‘Cennet, annelerin ayakları altındadır’ diye buyurmuştur. Annelerimizin kıymetini her zaman bilmeli, onları el üstünde tutmalıyız” dedi.Annelerin; hiçbir karşılık beklemeden çocuklarına verdiği sevgi ve fedakârlığın paha biçilemez olduğunu vurgulayan Başkan Pamuk, “Annelerimiz; varlıklarıyla hayatımıza anlam katar, dünyamızı zenginleştirir. Onlar hayattaki ilk öğretmenlerimiz, yaşamımızdaki en büyük hazinemizdir. Bu duygularla, başta Şehit ve Gazi annelerimiz olmak üzere, onların ellerinden öpüyor, Anneler Günü’nü kutluyorum. Annelerimize gönülden sevgilerimi sunuyor, sağlıklı, huzurlu ve mutlu bir ömür diliyorum” dedi.

DÜNYA ENGELLİLER HAFTASI MESAJI

Başkan Muhittin Pamuk, ‘10-16 Mayıs Dünya Engelliler Haftası’ nedeniyle yaptığı açıklamada da engelli vatandaşları toplumsal yaşama katıp, istihdama kazandıracak projelerin önemine dikkat çekti. “Engelli vatandaşlarımız, toplumun vazgeçilemez bireyleridir” diyen Başkan Pamuk, “Engelli insanlarımızı gündelik hayatın, eğitimin, istihdamın ve kültürel-sosyal yaşamın içine katan proje ve etkinlikleri desteklemeye her zaman hazırız. Bizlere düşen görev, engelli kardeşlerimizin karşılaştığı zorlukları ortadan kaldırmak; kentlerimizi, cadde, sokak ve parkları onlar için rahat ve kolayca ulaşılabilir hale getirmektir” diye konuştu.

Engellilik meselesinin; yalnızca engelli vatandaşları ve ailelerini değil, toplumun bütün kesimlerini yakından ilgilendiren önemli bir konu olduğunu sözlerine ekleyen Başkan Pamuk, şöyle konuştu: “Engelli vatandaşlarımızın sosyal yaşamda hak ettikleri yeri edinebilmelerini sağlayacak çalışmalar yapmak öncelikli olmalıdır. Kamu idarecisi ve yerel yöneticiler olarak, engelli insanlarımızla ilgili hizmetler noktasında üzerimize düşen her türlü görev ve sorumluluğu yerine getirmenin mücadelesini veriyoruz. Engelli insanlarımız ve onların yakınları ile empati kurabilmeliyiz. Çünkü unutulmamalıdır ki hepimiz birer engelli adayıyız. Hiçbir engelin yaşama engel oluşturmadığı bir yaşam diliyor, ‘Dünya Engelliler Haftası’nı kutluyorum.” (Bülten)

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER