GİAD yönetiminden Vali Su’ya ziyaret

Okuduunuz haber
PERAKENDE SATŞ ENDEKSLER AÇKLAND

Tece’de Kadın Üretici Pazarı Açılıyor

Anasayfa   /    Ekonomi    /    Perakende Satış Endeksleri açıklandı

Perakende Satış Endeksleri açıklandı

 Türkiye  İstatistik Kurumu(TÜİK) perakende satış  endekslerini açıkladı.Buna göre Perakende satış hacmi bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde7,4 arttı

EKONOM      18 Mayis 2018 - 18:03     196     0

Perakende Satış Endeksleri açıklandı

Takvim etkilerinden arındırılmış sabit fiyatlarla perakende satış hacmi 2018 yılı Mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde7,4 arttı. Aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışları yüzde9, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde 6,2, otomotiv yakıtı satışları yüzde8,5 arttı.
Perakende satış hacmi bir önceki aya göre yüzde0,5 arttı

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış sabit fiyatlarla perakende satış hacmi 2018 yılı Mart ayında bir önceki aya göre yüzde0,5 arttı. Aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışları yüzde 0,8, otomotiv yakıtı satışları yüzde1,2 artarken, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) ise aynı seviyede kaldı.

Perakende ciro bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde18,1 arttı

Takvim etkilerinden arındırılmış cari fiyatlarla perakende ciro 2018 yılı Mart ayında bir önceki yılın aynı ayına göre yüzde18,1 arttı. Aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışları yüzde17,4, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde18,5, otomotiv yakıtı satışları yüzde18,4 arttı.

Perakende ciro bir önceki aya göre yüzde1,6 arttı

Mevsim ve takvim etkilerinden arındırılmış cari fiyatlarla perakende ciro 2018 yılı Mart ayında bir önceki aya göre yüzde1,6 arttı. Aynı ayda gıda, içecek ve tütün satışları yüzde1,5, gıda dışı satışlar (otomotiv yakıtı hariç) yüzde1,3, otomotiv yakıtı satışları yüzde 2,6 arttı.

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER