İki Mersin Evi turizme kazandırılacak

Okuduunuz haber
PERNÇEK 100 BN MZAY GEÇT

Mersin'de ‘engelliler şöleni’

Anasayfa   /    Mersin    /    Perinçek 100 bin imzayı geçti

Perinçek 100 bin imzayı geçti

Vatan Partisi Mersin İl Başkanı Lerzan Özgenç, partinin genel başkanı Doğu Perinçek’in cumhurbaşkanı adayı olabilmesi için gereken 100 bin imza barajını aştıklarını belirterek, “100 bin barajını yıkıp geçtik. Her türlü olumsuz koşullara rağmen hiçbir engel tanımayan ve imza vermeye koşan partili partisiz tüm Türk milletine teşekkür ediyorum” dedi.

MERSN      10 Mayis 2018 - 17:21     249     0

Perinçek 100 bin imzayı geçti

Abidin Yağmur

 

24 Haziran’da yapılacak Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nde aday olabilmek için gereken 100 bin seçmen imzası barajını İyi Parti Genel Başkanı Meral Akşener ve Saddet Partisi Genel Başkanı Temel Karamollaoğlu’nun ardından Vatan Partisi Genel Başkanı Doğu Perinçek de geçti. Böylece Cumhurbaşkanlığı Seçimleri’nin ilk turunda TBMM’de grubu bulunan partilerce önerilen Recep Tayyip Erdoğan, Muharrem İnce, Selahattin Demirtaş ile 100 bin imza barajını geçen Meral Akşener, Temel Karamollaoğlu ve Doğu Perinçek’in yarışacağı kesinleşti.

Doğu Perinçek’in 100 bin imza barajını aşması için 4 Mayıs’tan beri Mersin Adliyesi önünde çalışma yapan Vatan Partisi Mersin İl Örgütü de Perinçek için Mersin’den yaklaşık 5 bin imza toplamayı başardı.

Mersin Gazeteciler Cemiyeti’nde bir açıklama yapan Vatan Partisi Mersin İl Başkanı Lerzan Mutlu, “Doğu Perinçek 40 yıl boyunca FETÖ’yle mücadele etti. Sözde Ermeni soykırımı yalanını yerle bir etti. Türk ordusunu Silivri zindanlarından kurtardı. NATO’ya karşı Avrasya ittifakını savundu” dedi.

Vatan Partisi’nin, Doğu Perinçek’i cumhurbaşkanı adayı göstermesinin ardından yurt genelinde imza masaları açtıklarını ve 100 bin imza topladıklarını söyleyen Özgenç, bu dilekçelerin kabul edilmediğini ve İlçe Seçim Kurulları’na başvuru yapılması zorunluluğu getirildiğini hatırlattı.

Özgenç, “Gece demedik, yağmur çamur demedik, uzak demedik bütün gücümüzle, üyelerimizle, dostlarımızla seferber olduk. Hastanede yatan hastamızı, sınava giren öğrencimizi, pazardaki esnafımızı, tarladaki çiftçimizi, tüm milletimizi seferber ettik. 9 Mayıs saat 11.00 itibariyle dayatılan 100 bin imza barajını yıktık geçtik. 120 binlere dayandık. Her türlü olumsuz koşullara rağmen hiçbir engel tanımayan ve imza vermeye koşan partili partisiz tüm Türk milletine, demokratik kitle örgütlerine, altı gün boyunca büyük fedakarlık gösteren ilçe seçim kurulları personeline, imza masalarımızda güvenliğimizi sağlayan emniyet güçlerimize ve her koşulda her türlü engeli aşan partili arkadaşlarımıza partim ve Genel Başkanımız, Cumhurbaşkanı adayımız Doğu Perinçek adına teşekkür ediyorum” ifadelerini kullandı.

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER