Millet İttifakı adaylarından Başkan Dinçer’e ziyaret

Okuduunuz haber
‘PROJE OKULU’NA KARŞ OTURMA EYLEM

GİAD birlik beraberlik mesajı verdi

Anasayfa   /    Mersin    /    ‘Proje Okulu’na karşı oturma eylemi

‘Proje Okulu’na karşı oturma eylemi

İçel Anadolu Lisesi Öğrencileri  eylem yaptı. Milli eğitimde neredeyse her gün bir değişiklik yapıldığını ve öğrencilerin adeta deneme tahtasına çevrildiğini söyleyen öğrenciler “Projeniz Değiliz” pankartı açarak, “geleceğimizi alma ”, “Eğitimciler hedefse geleceğimiz karanlıktır”, “Ülkeye proje yapın derken bunu kastetmedik”, “Öğretmenime dokunma” ve “Okuluma dokunma” yazılı dövizler taşıdılar.

MERSN      08 Haziran 2018 - 18:24     249     0

‘Proje Okulu’na karşı oturma eylemi

Milli Eğitim Bakanlığı'nın, proje okul uygulamasına karşı çıkaniçel Anadolu Lisesi öğrencileri , oturma eylemi yaptı. Daha sonra da  bildiri  dağıttı .Yaptıkları eylemin kesinlikle siyasi olmadığını ve barışçıl olduğunu ifade eden öğrenciler “Proje Okulları” sisteminde birçok belirsizlik ve bilinmez olduğunu vurgulayarak “Geleceğimize ve ülkemize sahip çıkıyoruz” dediler.

“Olağanüstü Hal Uygulaması” nedeniyle güvenlik güçleriyle tartışan grup sonunda bir bildiri dağıttı.  Bildiride  şu ifadelere yer verildi: “Bugün burada okulumuz İçel Anadolu Lisesi’nin proje okulu yapılmasına tepki göstermek amacıyla toplanmış bulunuyoruz.Öncelikle bu eylemin kesinlikle siyasi bir eylem olmadığını ve barışçıl yollarla sorunları çözmeye yönelik olduğunu belirtelim.Amacımız, bizi deneme tahtası haline getiren bu sonu gelmez ve bilinmez sistemlere öğrenci olarak tepkimizi belirtmek. Eğitim hayatımıza büyük katkıda bulunan öğretmenlerimizin, anne - baba rolünü üstlendiği bu aileden koparılmasını istemiyoruz.

Önceki düzeni savunmuyoruz ancak bir sistem kalkacaksa yerine gelecek sistemin eskisinden daha yapıcı ve iyi olması gerektiğini düşünüyoruz. Proje Okul sistemi çoğu sorumuzu cevapsız bırakıyor. Geleceğimizi bu belirsiz sistem üzerine kurmak istemiyoruz.Kendi geleceğimize ve ülkenin geleceğine sahip çıkıyoruz. Burada bulunan ve bazı sebeplerden dolayı gelemediği halde destekte bulunan herkese teşekkür ederiz.”İçel Anadolu Lisesi Öğrenciler”

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER