Taşeron işçiye 657 sürprizi!

Okuduğunuz haber
SAğLıKçıLAR DöNER SERMAYE S°STEM°NDEN RAHATSıZ

Tarım Fuarı kapılarını açtı

Anasayfa   /    Mersin    /    Sağlıkçılar döner sermaye sisteminden rahatsız

Sağlıkçılar döner sermaye sisteminden rahatsız

Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolu Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen), Mersin Şube Başkanı  Şemsettin Karadoğan, Çalışanların neredeyse tamamının döner sermaye sisteminden  rahatsız olduğunu döner sermaye sisteminde ivedilikle köklü değişikliklere gidilmesi gerektiğini söyledi.

MERS°N      22 Subat 2018 - 17:10     403     0

Sağlıkçılar döner sermaye sisteminden rahatsız

İbrahim Nalçakar

Sağlık ve Sosyal Hizmet Kolu Çalışanları Sendikası (Sağlık-Sen), Mersin Şube Başkanı  Şemsettin Karadoğan sağlıkçıların  döner sermaye sisteminden rahatsız olduklarını açıkladı. Yaptığı basın açıklamasında sistemin  değişmesi gerektiğini   dile getiren  Karadoğan,  Sağlık çalışanlarının tamamının memnun olmadığı mevcut performans sisteminin acilen değiştirilmesi gerekmektedir.Maksimum performans ile çalışmakta olan sağlık çalışanlarına ödenen ücret, ödenmesi gereken ücretin ancak yarısına karşılık gelmektedir. Dolayısı ile sağlık çalışanlarının hakları performans sistemi ile gasp edilerek cezalandırılmaktadır.” Dedi.

Döner sermaye sisteminin, sağlıkta dönüşümün birinci aşamasında, artan iş yükü sebebiyle çalışanların motivasyonunu arttırmak için hayata geçtiğini, ancak son dönemde artan maliyetler karşısında neredeyse hiç artmayan ve sürekli düşüş gösteren döner sermaye tutarlarının motivasyonu arttıran değil; bilakis “Motivasyonu Yok Eden” bir uygulama halini  aldığı görüşünü savunan daha sonra şunları söyledi: “-Sağlık çalışanlarımızın neredeyse tamamının en çok şikayet ettiği husus, “Adaletsiz Döner Sermaye Sistemi”dir.

Hekim dışındaki sağlık hizmetleri sınıfı, genel idari hizmetler sınıfı, teknik hizmetler sınıfı ve yardımcı hizmetler sınıfı çalışanlarının neredeyse tamamı, sabit üstü ek ödeme alamaz hale gelmiştir. Tüm bu ücret adaletsizliğine hayır diyor ve adaletli bir döner sermaye sistemi istiyoruz.Mesleki memnuniyetin yüksek olması isteniyorsa işe ilk olarak ücret adaletsizliğini ortadan kaldırmakla veya en azından eşitler arasında adaleti sağlamakla başlanmalıdır. Sistemde acil ve köklü önlemler alınmazsa bir süre sonra bütün sağlık çalışanları sabit ek ödemeye mahkum olacaktır. Çalışanların neredeyse tamamının memnuniyetsiz olduğu döner sermaye sisteminde ivedilikle köklü değişikliklere gidilmesini talep ediyoruz.”

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ