Milletvekili zkan'n ac gn

Okuduunuz haber
SANAT, BNALARN CEPHESNDE

Akdenizde niversiteye hazrlk kurslar ald

Anasayfa   /    Mersin    /    Sanat, binalarn cephesinde

Sanat, binalarn cephesinde

Toroslar Belediye Bakan Hamit Tunann,2014-2019 projeleri arasnda yer alan Bulvar, Cadde ve Sokaklarda Cephe Dzenlemesiprojesi uygulamaya kondu.

MERSN      13 Ekim 2017 - 15:43     778     0

Sanat, binalarn cephesinde

Mersin Toroslar  lçeBelediye Bakan Hamit Tuna’nn,2014-2019 projeleri arasnda yer alan ‘Bulvar, Cadde ve Sokaklarda Cephe Düzenlemesi’projesi hayata geçiyor.Belediye Bakan Hamit Tuna’nn hayalini kurduu, Ressam Nazife Bilgin Hazar’nelinde hayat bulan proje kapsamnda ilk olarak Akbelen Bulvar üzerindeki toplu konutbinalarnn d cepheleri; Vincent Van Gogh, Pablo Picasso, Diego Rivera, Neet Günal veOsman Hamdi Bey’in eserlerinin reprodüksiyonlar ile adeta bir sanat eserine dönüüyor.Eski duvarlar, dünyaca ünlü ressamlarn unutulmaz eserleri ile renklenirken, ToroslarBelediye Bakan Hamit Tuna’da vincin üzerine çkarak, eline frçay alp dünyaca ünlüressam FridaKahlo’nun resminin reprodüksiyonlanmasna elik etti.

‘Toroslarmz El Birliiyle Güzelletiriyoruz”

Hayata geçirdikleri; ‘Bulvar, Cadde ve Sokaklarda Cephe Düzenlemesi’ Projesininkent estetii açsndan önemine vurgu yapan Toroslar Belediye Bakan Hamit Tuna;binalarn d cephelerini ünlü ressamlarn resimleriyle tuvale dönütürdüklerini ve böyleliklemetruk görünümdeki souk duvarlarn imdi daha scak bir görünüme kavutuunu söyledi.Akbelen Bulvar üzerindeki cephe görünümlü 21 tane binay boyadktan sonra buçalmay Güneykent Mahallesi Mersinli Ahmet Bulvar üzerinde devam ettireceklerininbilgisini veren Bakan Tuna; “Bu projemiz, sanata verdiimiz önemin ve deerin de birgöstergesidir” dedi.Bakan Tuna; “2014-2019 yllar arasndaki hizmet projelerimizden bir tanesi decadde ve bulvar güzergahndaki binalarn daha salkl hale getirilmesi ve görüntügüzelliinin salanmasyd. Akbelen bulvar üzerinde bulunan Akbelen konutlarmzn caddeve cepheli ksmnda gerçekletirdiimiz ta duvar örme çalmalarnn ardndan yolgüzergahndaki 21 tane binamz dünyada öne çkan ressamlarn mehur resimleriyletaçlandryoruz. lgi ve dikkat çeken bu projemizle metruk görüntü içerisinde olan bu binalardaha scak ve ho görünüme kavutu. Burada personel arkadalarmzn ve Projemizin ressam Nazife Bilgin Hazar Hanmefendinin himayelerinde çok güzel eserler ortaya çkyor.” Dedi.Haber merkezi

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER