Mersin’in kültürel mirasına dikkat çekildi

Okuduunuz haber
SERVSÇLER ODAS'NDAN 'BAHAR ŞENLĞ'

Okulda bahar şenliği

Anasayfa   /    Mersin    /    Servisçiler Odası'ndan 'Bahar Şenliği'

Servisçiler Odası'ndan 'Bahar Şenliği'

Kuyuluk orman içi piknik alanında bu yıl ilki düzenlenen şenliğe, Belediye Başkanı Neşet Tarhan’da katıldı. Davul zurna eşliğinde halaylar çekilen şenlikte oyunlar oynandı, eşler dans etti. Yoğurt içinde para bulma, halat çekme, sandalye oturma yarışları yapıldı.

MERSN      14 Mayis 2018 - 17:23     662     0

Servisçiler Odası'ndan 'Bahar Şenliği'

Mersin Servis Araçları Odası Bahar Şenliği düzenledi.Mezitli ilçesinde bulunan Kuyuluk orman içi piknik alanında bu yıl ilki düzenlenen şenliğe, Belediye Başkanı Neşet Tarhan, Trafik Hizmetlerinden Sorumlu İl Emniyet Müdür Yardımcısı İsmail Kavaklı, Trafik Denetleme Şube Müdürü Deniz Ünsal, Mersin Servis Araçları Odası Başkanı Zafer Çekmez, 22.Dönem Mersin milletvekili ve odanın Kurucu Başkanı Vahit Çekmez, yönetim kurulu üyeleri, Mersinde kurulu esnaf odası başkanları, servis şoförleri, aileleri ve servis rehber personelleri katıldı.
Davul zurna eşliğinde halaylar çekilen şenlikte oyunlar oynandı, eşler dans etti. Yoğurt içinde para bulma, halat çekme, sandalye oturma yarışları yapıldı. Dereceye girenlere madalyalar ve çeşitli hediyeler verildi. Palyaçolarla oynayıp dans eden çocuklara ise yüz boyama yapıldı. Anneler Günü nedeniyle annelere gül dağıtıldı. Etkinlikte sanatçı Mehtap Gökkaya da bir konser verdi. 
Mersin de esnaf odaları arasında ilk defa böyle bir etkinligi yapmanın gururunu yaşadıklarını belirten Başkan Zafer Çekmez, şenliğe destek verenlere teşekkür plaketi verdi. Göreve geldikten 4 ay sonrasına kadar yaptıkları hizmetlere değinen, Çekmez, "Korsan servislerle mücadeleyi Emniyet Müdürlüğüyle beraber sürdürüyoruz. Akaryakıt, sigorta ve lastik alımlarında firmalarla yapılan anlaşmalarla indirimler sağladık, yeni oda binamız hazır ve destek hizmet aracımız alındı. Üyelerimizin yıl boyu gösterdiği özenli çalışma ve çabaların bir kutlaması olarakta etkinliğimizi düzenledik. Zengin bir içerikle hazırladığımız şenliğimizde amacımız tüm yılın yorgunluğunu atarak eğlenmek, yanı sıra birlik beraberlik içerisinde çok güçlü bağlar oluşturmaktır. Etkinliğimizi geleneksel hale getirip her yıl düzenleyeceğiz" dedi.
Mersin Trafik Denetleme Şube Müdürü Deniz Ünsal ise, "Yaptığımız denetimlerde gerçek servis araçlarında hiçbir olumsuzlukla karşılaşmadık. Eğitim Öğretim yılı başladığından bugüne kadar yaptığımız denetimler, odamızla koordinasyonumuz, eğitim toplantılarımızsonucunda sadece dört kaza oldu ve yedi öğrencimiz hafif şekilde yaralandı. Geçen yılki verilere bakınca bu rakam çok iyi" diye konuştu.Ardından başlayan etkinlikte tüm katılımcılar gönüllerince eğlendiler. 

 

 

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER