Mersin 77 Teknopark  arasında 4. Sırada

Okuduunuz haber
‘ŞDDET ORTAM ÇOCUĞU SUÇA SÜRÜKLÜYOR’

Mersin’de klinik kalite sorumlularına  eğitim

Anasayfa   /    Mersin    /    ‘Şiddet Ortamı Çocuğu Suça Sürüklüyor’

‘Şiddet Ortamı Çocuğu Suça Sürüklüyor’

Av. İslam Kurthan Açıkbaş, Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi tarafından Silifke Gevher Nesebi Anadolu Lisesi’nde düzenlenen toplantıda yaptığı konuşmada,“Ailelerin ilgisizliği ve aile içindeki şiddet, istismar, haber içeriklerinde, film ve dizilerde şiddet unsurlarının fazlaca yer alması,  sokakta ve okulda şiddet olaylarının yaygınlaşması, çocuğu suça sürüklemekte, suç işleme oranını artırmaktadır. Kısacası; çocuğu suça iten etkenler arasında, ailenin, çevrenin ve eğitimin önemli rolü vardır” diye konuştu.

MERSN      11 Mayis 2018 - 16:59     153     0

‘Şiddet Ortamı Çocuğu Suça Sürüklüyor’

Mersin Barosu ile Mersin İl Milli Eğitim Müdürlüğü arasında imzalanan protokol kapsamında; çocukların suç sayılan olumsuz davranışlardan kaçınmaları ve karşılaşacakları cezai neticelerden zarar görmelerinin önlenmesi amacıyla, Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi tarafından öğrencilere yönelik düzenlenen eğitim çalışmaları Silifke Gevher Nesebi Anadolu Lisesi’nde yapıldı.

Mersin Barosu Silifke İlçe Temsilcisi Av. Gürhan Dölek, okul yönetimi ve öğrencilerin katılımıyla gerçekleşen eğitim çalışmasında, Mersin Barosu Çocuk Hakları Merkezi Silifke Temsilcisi Av. İslam Kurthan Açıkbaş,  ‘Türk Ceza Kanunu’nda Suç Teşkil Eden Davranışlar ‘ ve ‘Suç Sayılan Davranışların Hukuki Sonuçları’ konularında yapmış olduğu sunum kapsamında öğrenciler bilinçlendirilerek, suç işleme oranının düşürülmesi konusunda farkındalık yaratıldı.

Şiddet ortamında yetişen çocukların suça sürüklendiğini ifade eden Av. İslam Kurthan Açıkbaş, “Ailelerin ilgisizliği ve aile içindeki şiddet, istismar, haber içeriklerinde, film ve dizilerde şiddet unsurlarının fazlaca yer alması,  sokakta ve okulda şiddet olaylarının yaygınlaşması, çocuğu suça sürüklemekte, suç işleme oranını artırmaktadır. Kısacası; çocuğu suça iten etkenler arasında, ailenin, çevrenin ve eğitimin önemli rolü vardır” diye konuştu.

Çocukların interaktif olarak katıldığı eğitim çalışmasının sonunda okul yönetimi ve öğrenciler, Mersin Barosu’na ve Silifke ilçe temsilciliğine teşekkür etti.

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER