Çelik 2017-2018 eğitim-öğretim yılını  değerlendirdi

Okuduunuz haber
STEDE YARAL KED TARTŞMAS

 ‘Okula gidiyorum’ diye çıktığı eve, bir daha dönmedi

Anasayfa   /    Mersin    /    Sitede yaralı kedi tartışması

Sitede yaralı kedi tartışması

Aracıyla kediye çarpan site sakini, 700 liralık ameliyat masrafını vermek istemeyince konu BİMER’e taşındı. Mersin’de bir sitenin bahçesinde yaşayan kedi, site sakinlerinden birinin aracının altında kaldı. Kediye yanlışlıkla çarpan sürücü, 175 lira tutan ilk muayene ve tedavi ücretini verdi.  Ancak sürücü, kedinin çenesindeki kırığın düzeltilmesi için gereken 700 lirayı vermek istemedi. Sürücü,  ameliyatı yaptırın diyen hayvansever komşuna, “Biz her gün kedileri ezecek miyiz diye düşünemeyiz. Madem ilgileniyorsunuz daha korunaklı bir yer de bakin” diye yanıt verdi. Hayvansever komşu konuyu BİMER’e taşıdı.

MERSN      07 Haziran 2018 - 17:45     1245     0

Sitede yaralı kedi tartışması

Abidin Yağmur

Mersin’in Yenişehir ilçesine bağlı Çiftlikköy Mahallesi’nde bir sitenin bahçesinde yaşayan kedinin, site sakinlerinin birinin aracının altında kalması, komşular arasında ‘kedinin ameliyat parasını karşılama’ tartışmasına neden oldu. Çiftlikköy Mahallesi’ndeki Gardena 3 Sitesi Sitesi sakinlerinden hayvansever Ayla Erdoğlu’nun verdiği bilgiye göre olay 2 Haziran günü, saat 18.30 sularında oldu.  Eroğlu, “Apartman görevlisi Yunus Doğan beni aradı. Bir komşunun site içerisinde kediye çarptığını söyledi, ne yapacağız dedi. Aşağıya indim. Kedi kanlar içerisinde bir arabanın altındaydı. Yakaladım ağzından kan geliyordu. Mecburen Hayvan Hastanesi'ne götürdük. Orası  24 saat açık. İlk müdahale yapıldı. Aracı kullanan A.S adlı komşumuz, aracı park ederken kazara kediye çarptığını, görmediğini söyledi. Sürücü A.S ve eşi ilk tedavi sırasında kedinin başında durdu ve 175 lirayı ödedi. Kedi sonrasında kuveze alındı” dedi.

‘Biz her gün kedileri ezecek miyiz diye düşünemeyiz’

 

Komşularının, ‘Biz bundan sonraki masraflara karışmayız. Belediyenin barınağı ameliyatı yapar’ dediğini, kendisinin de barınaklarda ameliyat yapılmadığını söylediğini kaydeden Ayla Eroğlu, “Bu kez bana kedinin site içinde ne işi var dediler. Ben de insanların, hayvanların yaşam alanlarını gasp ettiğini anlatmaya çalıştım. Birkaç gün sonra, kedinin çene kırığının giderilmesi için yapılacak ameliyatın 700 liralık bedeli için komşularımıza whatsaptan ulaştım. A.S’ye  veterinerlerin kediye hızla çarpıldığını söylediklerini, alt çene kemiğinin kırık olduğunu, hayvanın bu haliyle kalmasının mümkün olmadığını anlattım. Kendisi de bana ‘Kusura bakmayın biz üzerimize düşeni yaptık. Barınakla da konuştuk. Barınakta ilgileniyorlarmış. Ayrıca hızlı falan da çarpmadım. Arabayı park ederken ne kadar hızlı olabilirim. Siz sürekli bizi suçluyorsunuz. Biz her gün kedileri ezecek miyiz diye düşünemeyiz. Madem ilgileniyorsunuz daha korunaklı bir yerde bakin. Bir daha da muhatap olmak istemiyorum’ diye yanıt verdi. Ben de konuyu BİMER’e taşıdım. Bu siteler insanların ve hayvanların ortak yaşam alanı. Bu kişi, bir insanı arabasıyla ezse, ben ameliyat masrafına karışmam diyebilir mi? Kedinin de bir canı var, hakları var” ifadelerini kullandı.

‘Kedi kırık çeneyle yaşayamaz’

Kedinin alt çenesindeki kırıkla yaşamasının, beslenmesinin mümkün olmadığını ifade eden Ayla Eroğlu, “Hayvanın mutlaka ameliyat edilmesi gerekecek. Belediyenin barınaklarında bu ameliyatlar yapılmıyor. Kimileri trafik sigortası karşılıyor diyor ama araştırdım öyle bir şey de yok. Mecburen biz ameliyat ettireceğiz. Veterinerimiz EKG çekti, röntgen çekti, bunların masrafını almadı. Sokak hayvanı olduğu için konaklama ücreti de almayacak. Sadece 700 lira ameliyat parası alacak. Onu da ben ve çevremden birkaç arkadaşım ödeyeceğiz” diye konuştu.

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER