Çiftçinin sesi olmak için yola çıktım

Okuduunuz haber
‘SORUMLU  BÜYÜKŞEHR’

‘Çocuklar Ekranla değil, akranla büyüsün’

Anasayfa   /    Mersin    /    ‘Sorumlu  Büyükşehir’

‘Sorumlu  Büyükşehir’

Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Aziz Biricik, Şehir Hastanesi’nde yaşanan ulaşım sıkıntısından Büyükşehir Belediyesi’ni sorumlu tuttu

MERSN      04 Haziran 2018 - 16:58     137     0

‘Sorumlu  Büyükşehir’

Mersin Minibüsçüler Odası Başkanı Abdulaziz Biricik,Mersin  Şehir Hastanesi ile ilgili yaşanan  ulaşım sıkıntısının Büyükşehir  Belediyesinin uygulamasından kaynaklandığını öne sürdü. Kocamaz’ın Mersin Şehir Hastanesi ile ilgili “dolmuşçuların dolmuşuna gelerek bu haberleri yapıyorlar” yorumuna sert tepki gösteren Biricik, “Benim dolmuşçu esnafım bunu hak etmiyor” dedi.Hastaneye ulaşımda sıkıntılar olduğunu ifade eden Biricik, “FOX TV’de çıkan haberleri herkes izledi. Yetkililer de dahil hastaneye ulaşımdaki rezaleti ve eksikliği gördü. Vatandaş bir araçla gitmesi gerekirken, 2 veya 3 araç değiştirmek zorunda kalıyor. Bu rezaleti, hastane açıldığından beri halk yaşıyor” dedi.

Esnafın Talebi Kabul Edilmedi

Minibüsçü esnafının hattın o bölgeye uzatılması için defalarca müracaat ettiğini anımsatan Başkan Biricik, “Minibüs hattının hastanenin olduğu bölgeye kadar uzatılmasını Mersin Büyükşehir Belediyesi Ulaşım Daire Başkanlığı’ndan istedik. Ama maalesef herhangi bir sonuç alamadık ve talebimiz uygun bulunmadı. Gördüğünüz gibi minibüsler yaklaşık 1 kilometre uzaklıktan geri dönüyor. Vatandaşları oraya kadar götüremiyoruz. Kavşaktan geri dönüyoruz” dedi.

 

Talihsiz Bir Açıklama

Başkan Biricik, haberlerde yer alan iddialarla ilgili şunları söyledi:

“Ancak bu haberle ilgili sorarsanız hiçbir konuda bilgimiz de alakamız da yok. Bunu sanki bizler hazırladık! Bizim tezgahımız gibi konuşuluyor. Bizim tezgahımız gibi konuşuluyor. Ancak bu konu ile ilgili Büyükşehir Belediye Başkanı’nın FOX TV’de ‘dolmuşçuların dolmuşuna gelerek bu haberleri yapıyorlar’ demesi, dolmuşçu esnafımı aşağılar gibi konuşması bana göre talihsiz bir açıklama olduğu gibi, benim dolmuşçu esnafım bunu hak etmiyor.”

 

Mesleğimizle Gurur Duyuyoruz

Dolmuşçu esnafının büyük camia olduğunu vurgulayan Başkan Biricik, “Biz büyük bir aileyiz. Bizim onurlu bir mesleğimiz var. Mesleğimizle gurur duyuyoruz. Dolmuşçu esnafını aşağılamaya kimsenin hakkı yoktur. Aşağılarcasına; ‘birkaç dolmuşçu’ demesi bizleri üzmüştür. Biz kamu hizmeti yapan, vergisini veren, bu kentte istihdama katkı sunan bir kurumuz. Hiç kimse konuşurken, ‘dolmuşçu’ kelimesini aşağılayarak konuşamaz. Üslubuna dikkat etmesi gerekir. Esnafın adına üzücü bir konuşma olmuştur. İnşallah belediye başkanı bir daha böyle bir üslupla konuşmaz.

 

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER