15 öğrenci parfümden zehirlendi

Okuduğunuz haber
‘SUR°YEL°LERE VER°LEN HAKLARı VATANDAşıMıZA VERM°YORUZ’

Kadınlar bilgisayar kullanmayı öğrendi

Anasayfa   /    Siyaset    /    ‘Suriyelilere verilen hakları vatandaşımıza vermiyoruz’

‘Suriyelilere verilen hakları vatandaşımıza vermiyoruz’

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek; TBMM Genel Kurulunda yaptığı konuşmada,Suriyelilere  verilen haklara  tepki göstererek, mevsimlik tarım işçileri zor şartlarda yaşam mücadelesi veriyorlar, Suriyelilere verdiğimiz hakları neden kendi vatandaşlarımıza vermiyoruz?“ diye sordu.

S°YASET      13 Ekim 2017 - 16:17     533     0

‘Suriyelilere verilen hakları vatandaşımıza vermiyoruz’

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek; TBMM Genel Kurulunda yapmış olduğu konuşmada; mevsimlik tarım işçilerinin sorunlarını gündeme getirdi. Baki Şimşek;”Özellikle Doğu'dan ve Güneydoğu'dan Türkiye'nin her yerinden, ekmeklerini kazanmak üzere göç eden mevsimlik tarım işçileri, elektriği olmayan, içecek suyun bulunmadığı, tuvalet ve banyo bulunmayan mekânlarda, Mersin’de Devlet Su İşlerinin kanallarının kenarında gerçekten 2017 yılına yakışmayacak şartlarda yaşam mücadelesi veriyorlar.Seçim bölgemde dolaşırken bu insanları ziyaret ettiğim zaman utanıyorum bir Türkiye Cumhuriyeti vatandaşı olarak. Suriyelilerin bir çoğuna devlet maaş ödüyor, sosyal yardım yapıyor, prefabrik ev veriyor veya kamplarda yaşam mücadelelerine destek veriyor. Ama Doğu'dan, Güneydoğu'dan gelen insanlar bu haklardan mahrum olarak yaşıyorlar, çadırlar içerisinde yaşam mücadelesi veriyorlar, kışın soğuğunda çocukları çıplak ayakla o kanalların kenarlarında yaşıyorlar. O kanallardaki suyu alıp içiyorlar.”dedi.

Taşeron Yasasının İçi Boş Çıkmasın !

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek; hükümetin 7 Haziran seçimlerinden bu yana taşeron işçilerin kadroya alınacağı konusunda söz verdiğini, ancak henüz bir düzenleme yapılmadığını, yapılan düzenlemelerin de beklentiyi karşılayacak düzeyde olması gerektiğini  belirterek; “ Hünkâr Hacı Bektaş Veli "Öl, söz verme; öl, sözünden dönme." diyor. Hükûmetimiz taşeron işçilerle ilgili gerek 7 Haziran seçimlerinde gerek 1 Kasım seçimlerinde seçim meydanlarında çok sayıda söz verdi. Yılbaşından önce, taşeron yasasının çıkacağı konuşuluyor ve bu vaadin yerine getirileceği konuşuluyor ama taşeron yasası çıkmadan insanlarımızı hayal kırıklığına uğratmasın. İçi boş bir yasanın çıkmasının bir mantığı yok. Taşeron yasasında işçilere grev hakkı, sendika hakkı, toplu sözleşme hakkı, maşlarında ve sosyal haklarında iyileştirme vermedikten sonra, bu yasayı bu hâliyle çıkartıp beş yılda bir sözleşme, yeniden sözleşme ve hiçbir sosyal hak vermedikten sonra bu yasanın bu hâliyle çıkmasının insanlara bir faydası olmayacaktır. “ dedi.

2017 Türkiyesi’nde Bunlarla Mücadele Ediyoruz!

MHP Mersin Milletvekili Baki Şimşek; kendine ve diğer milletvekillerine gelen talepleri sıralayarak; bu konularda çözüm yolu bulunmasını, vatandaşın güvensizlik içinde olduğunu ve Meclis’in daha verimli çalışması gerektiğini söyledi. Şimşek”Bizi arayan insanların yarısı "İşsizim, bana iş bulun." diyor, yarısı -üniversite öğrencileri için şu anda okulların kayıt dönemi- "Bana yurt çıkmadı, yardımcı olun, torpil yapın, sıram gerideyse öne aldırın." diyor, yarısı "Hastanede sevk yapılmıyor, doktor yok, uzman yok, benim sağlık sorunum var, devreye girin." diyor. Maalesef 2017 Türkiyesi'nde bunlarla mücadele ediyoruz.Şu anda ne yargıya güven var ne Meclise ne milletvekiline ne devlet memuruna güven var. Meclisin itibarını ve yargının itibarını kazandırmak için, yüce Meclisin daha verimli çalışmasını temenni ediyorum.” şeklinde sözlerine son verdi. (Bülten)

 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ