Mersin'de avukatlara terr gzalts

Okuduunuz haber
TAERON NN TS SEVNC

Denizin bereketi

Anasayfa   /    Gndem    /    Taeron iinin TS Sevinci

Taeron iinin TS Sevinci

Mersinde hizmet alm yoluyla kamu kurum ve kurulularnda alan taeron iiler, Toplu Szlemesi (TS) sevincini yayor.

GNDEM      03 Ekim 2017 - 17:00     501     0

Taeron iinin TS Sevinci

Hizmet- Sendikas, örgütlü olduu Gençlik ve Spor l Müdürlüü, Aile ve Sosyal Politikalar l Müdürlüü, Çevre ve ehircilik l Müdürlüü ile Sosyal Güvenlik l Müdürlüü’nde Toplu Sözleme çalmalarn tamamlad. Ücretlerde ve sosyal haklarda artlar elde edilmesi tüm çalanlar tarafndan mutlulukla karland.

ÇLER HAKLARINA KAVUUYOR

Uyumazlk sonucunda hakem kurulunun imzalad sözleme ile ilgili  basn açklamasnda bulunan Hizmet- Sendikas Tarsus ube Bakan Hüseyin Gün, sözleme ile birlikte taeronda çalan içilerin maddi ve sosyal haklar kazandklarn söyledi.

Sözleme ile içilerin sendikal olmalarndan doan haklarn kazandklarn belirten Gün, “Youn emek harcanarak verdiimiz mücadelenin meyvesini almann mutluluunu yaamaktayz. Üyelerimizin Toplu Sözlemeleri, Yüksek Hakem Kurulu’ndan çkt. Bata emei geçen Genel Bakanmz Mahmut Aslan Bey nezdinde tüm yönetim kuruluna ve sendika çalanlarmza teekkür ediyorum. Toplu sözlemenin üyelerimize hayrl olmasn diliyorum” dedi.

KRAMYE ALACAKLAR

Üyelerin kazanm elde ettii balca konulara da deinen Bakan Gün, “Yllk izinlerde art, her ay verilmek üzere yakacak yardm, ulusal bayram ve genel tatil günlerinde çaltrlan içilere çaltklar her bir gün üç yevmiye art salanmtr. Çocuk ve örenim yardmlar ile Ramazan ve Kurban Bayram olmak üzere bayram ikramiyesi verilecektir. Fazla çalmalar ile vardiyal çalmalarda gece çalmalar zaml ücretlendirilecektir. Yetki aldmz tarih itibariyle geçmie dönük elde edilen kazanmlar topluca ödenecektir. nallah bundan sonraki süreçlerde de hep birlikte daha güzel günler görmek için gayret edeceimizi üyelerimizin bilmesini isterim.” eklinde konutu.Haber merkezi

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER