‘Liseler Arası Tiyatro Günleri’ başladı

Okuduunuz haber
TANRVERD  HDP’DEN  ADAY ADAY OLDU

Hatai’den gelen heyet bando ile  karşıladı

Anasayfa   /    Siyaset    /    Tanrıverdi  HDP’den  aday adayı oldu

Tanrıverdi  HDP’den  aday adayı oldu

Eski İnsan Hakları Derneği Mersin Şube Başkanı Ali Tanrıverdi, HDP’den Mersin Milletvekili aday adaylığı başvurusu yaptı. HDP Mersin Milletvekili Mir Dengir Mehmet Fırat’ın 24 Haziran seçimlerinde yeniden aday olmayacağı öğrenildi.

SYASET      03 Mayis 2018 - 17:51     2488     0

Tanrıverdi  HDP’den  aday adayı oldu

Abidin Yağmur

24 Haziran’da yapılacak seçimlerde Halkların Demokratik Partisi’nden Mersin milletvekili aday adayı olmak için başvuran isimlere eski İnsan Hakları Derneği Mersin Şube Başkanı Ali Tanrıverdi de katıldı.Partisinin Çukurova Bölgesi Seçim Komisyonu’na  aday adaylığı başvurusunu teslim eden Tanrıverdi, “24 Haziran Milletvekili Seçimleri için HDP’nin Çukurova Bölgesi seçim komisyonuna başvurumu yaptım. HDP'nin ittifaklar dışına itilerek siyaset dışı bırakılmaya çalışılması konusunda tüm kesimlerce ortak bir konsesusun sağlandığı görülmektedir. Kürtleri ayırımcılıkla suçlayanlar, en büyük ayrımcılığı kendilerinin yaptığının farkındalar mı? Adalet arayanlar, adaletsizliğin merkezine konulduklarını bilmiyorlar mı? Ancak Türkiye’deki halklar, sosyalistler, devrimciler, demokratlar, aydınlar, emekçiler, kadınlar, gençler HDP’ye destek vererek bu sinsice hazırlanan toplum mühendisliği projesini boşa çıkaracağını içtenlikle inanıyorum. Bu ülkede gerçek anlamda AKP diktasın alt edecek, gerçek barışı sağlayacak, demokrasiyi getirecek, özgürlükler önündeki engelleri kaldıracak, bir arada yaşama olanakların sağlayacak tek seçenek HDP olduğu için aday adayı oldum. Yılların bilgi ve birikimiyle katkı sunabileceğime inandığım için aday oldum. Bu mücadeleyi hep beraber kazanacağız. Kazanmak zorundayız. Aksi düşünülmemelidir. Artık sahte söylemlerin bir anlamı kalmamıştır” dedi.

Öte yandan HDP Mersin İl Eş Başkanları Murat Baykan ve  Fatma Demirtağ ile önceki dönem il başkanlarından Musa Kulu’nun da milletvekili aday adaylığı için başvurduğu öğrenildi.

HDP Haziran 2015 seçimlerinde Mersin’den 2 milletvekili çıkarırken Kasım 2015 seçimlerinde bir milletvekili çıkarabilmişti. HDP’nin tek Mersin Milletvekili olan Mir Dengir Mehmet Fırat’ın sağlık sorunları nedeniyle bu dönem aday olmayacağı öğrenildi.

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER