Engelli rencinin servis sorunu zld

Okuduunuz haber
TAPUDA WEB-TAPU DNEM BALAD

Ak hrszlar yakaland

Anasayfa   /    Gndem    /    Tapuda web-tapu dnemi balad

Tapuda web-tapu dnemi balad

Mersin Emlaklar Odas Bakan Yavuz Selim Madenli, emlakilerin tapu mdrlklerine gitmeden internet zerinden ynetebilecei sistemin hayata getiini bildirildi.

GNDEM      06 Ekim 2017 - 16:54     596     0

Tapuda web-tapu dnemi balad

 

Mersin Emlakçiler Odas Bakan Yavuz Selim Madenli, Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüü ve Türkiye Emlak Müavirleri Federasyonunun ortak çalmas sonucu, emlakçilerin tapu müdürlüklerine gitmeden internet üzerinden yönetebilecei sistemin hayata geçtiini bildirildi. Mersin Emlakçiler Odas Bakan Yavuz Selim Madenli artk emlakçilerin tapuya gitmeden internet üzerinden tapu evraklarn giri yapp Mail üzerinden anlama yaparak bütün evraklar tapuya bildirip sadece tapu saatine imzaya gidecekleri duyurdu. Tapu ve Kadastro Genel Müdürlüü ve Türkiye Emlak Müavirleri Federasyonunun ortak çalmas sonucu hayata geçecek olan bu yeni uygulamann hem vatandan iini kolaylatracan hem de tapu müdürlüklerinin i yükünü azaltacan söyleyen Bakan Madenli, gayrimenkul al ve sat ilemlerini web-tapu üzerinden yapacak vatandalarn sadece tapu dairesine gidip imza atacan belirterek, "Web-tapu, e-devlet üzerinden kimlik dorulama sistemiyle birlikte kullanlabilecek. Vatandalar uygulamayla tanmazlarna ait bilgileri görüntüleyecek. Tapu sahibi, devir ilemleri öncesinde bavurularn web-tapu aracl ile yaparak kuruma gitmeden ilem sürecini balatabilecek. Sistemin vatandalarn hayatna getirecei bir dier yenilik de dolandrclk ve sahtecilik giriimlerine kar alnacak önlemler olacak. Bu çerçevede, emlakçiler, web-tapu ile tanmazlar üzerinde ilem yaplmamasna yönelik beyanda bulunabilecek." dedi.

Emlakçilerin söz konusu sistem üzerinden yapaca ilemlerin her aamasnda SMS ile bilgilendireceini ve artk kaçak emlakçilerin ve kaçak i takipçilerinin tapu dairelerine giremeyeceine de vurgu yapan Madenli, "Tapu müdürlüklerince web-tapudan gelen bavurular, yetkili memura havale edilecek. Memur tarafndan gerekli aamalar tamamlandktan sonra ilemi gerçekletirecek kiiye tapu harc, döner sermaye hizmet bedeli ve ilemin tamamlanmas için imza tarihi ve saati SMS ile bildirilecek. Bavurunun hangi aamada olduunu ilem sorgulama araclyla örenebilecek. Harç ve döner sermaye gibi bedeller online ortamda ödenebilecek." ifadelerini kulland. Haber merkezi

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER