Yenişehir’li Gençler Ata’nın Huzurunda

Okuduunuz haber
TARSUS BELEDYES’NDEN  DANYAL MEYDAN’NDA İFTAR

Başkan Can, 19 Mayıs’ı kutladı

Anasayfa   /    Mersin    /    Tarsus Belediyesi’nden  Danyal Meydanı’nda İftar

Tarsus Belediyesi’nden  Danyal Meydanı’nda İftar

Mersin’in Tarsus ilçe Belediyesi'nce ramazan ayının ilk gününde Danyal Meydanı'nda iftar programı düzenlendi.5 bin kişilik 3 çeşit yemeğin verildiği iftar programında, oruçlar İlçe Müftüsü Hayri Erenay’ın yaptığı dua ile açıldı.

MERSN      17 Mayis 2018 - 16:53     224     0

Tarsus Belediyesi’nden  Danyal Meydanı’nda İftar

Tarsus Belediyesi tarafından düzenlenen Ramazan ayının ilk iftarı Hz. Danyal meydanında gerçekleştirildi. Tarsus Belediyesi’nden yapılan açıklama göre Ramazan ayının heyecanının yaşandığı ve binlerce kişinin katıldığı ilk iftar programında Belediye Başkanı Şevket Can, orucunu Ramazanın İslam alemine ve ülkemize hayırlar getirmesini dileyen Belediye Başkanı Şevket Can, İsrail’i Filistin’e yaptıkları zulüm için kınadı.

Başkan Can, “Bugün ramazan ayının ilk günü Allah tutmuş olduğumuz oruçları kabul etsin. İslam alemine, ülkemize, milletimize, memleketimize ve bizlere bu mübarek ramazan ayının hayırlar getirmesini diliyorum. Böyle mübarek bir ayda, mübarek bir günde şiddetle İsrail’i kınıyorum. Gerçekten İsrail bir katliam yapıyor. Cenab-ı Allah İsrail’i de bildiği yapsın diyorum. Bu vesileyle oruçlarımızı tekrar Cenab-ı Allah kabul etsin. Sağlıklı, mutlu ve huzurlu  nice güzel günlerde, nice iftar programlarında görüşmek dileğiyle hepinizin Cenab-ı Allah gönlüne göre versin, ibadetlerinizi ve dualarınızı kabul etsin’’ dedi

Ramazan ayının bolluk ve bereket getirmesini ifade eden Tarsus Kaymakamı Yüksel Ünal, ‘’Herkese hayırlı, uğurlu, güzel, sağlıklı nice nice 11 aylarda buluşmayı diliyor, tüm Tarsuslu hemşerilerimizin Ramazan ayını kutluyorum’’ ifadesini kullandı.5 bin kişilik 3 çeşit yemeğin verildiği iftar programında, oruçlar İlçe Müftüsü Hayri Erenay’ın yaptığı dua ile açıldı.İftar sonrasında Başkan Can, vatandaşlarla çay içip, sohbet etti.

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER