Yaplandrmada pein deme sresi 2 Ekime kadar uzatld

Okuduunuz haber
TARSUS CEMEVNDE MUHARREM BEREKET

Dou Akdeniz Havzas Toplants Gerekletirildi

Anasayfa   /    Mersin    /    Tarsus Cemevinde Muharrem Bereketi

Tarsus Cemevinde Muharrem Bereketi

Mersin Bykehir Belediyesi tarafndan gerekletirilen Muharrem ay iftar Bereket Sofras herkesi bir kalpte buluturmaya devam ediyor.

MERSN      29 Eylül 2017 - 15:48     449     0

Tarsus Cemevinde Muharrem Bereketi

Mersin Büyükehir Belediyesi, Muharrem ay dolaysyla Alevi Kültür Dernekleri Tarsus ubesi’nde iftar yemei verdi Muharrem aynn son gününe kadar Tarsus’ta Alevi vatandalara iftar yemei verecek olan Mersin Büyükehir Belediyesi’nin iftar programna, Alevi Kültür Dernekleri Tarsus ube Bakan Erdal Turgut, Baba Hasan Gücenmez, Cemevi üyeleri, yöneticiler ve vatandalar katld.

Mersin Büyükehir Belediyesi, Alevi vatandalar için ayr bir önem tayan Muharrem aynda onlar yalnz brakmad Cemevinde Babalk görevi yapan Hasan Gücenmez iftar yemeinde yapt konumada, “Büyükehir Belediye Bakanmz Burhanettin Kocamaz, her nerede dara dütüysek, bir problemimiz veya bir sorunumuz olduysa; gerek altyap olarak, gerek Cemevi temizlii ve bakm gibi pek çok sorunumuzda bizim hep yanmzda oldu. Bir rica ile her türlü imkânlarn buraya kadar serdi. Hizmetlerinden dolay Mersin Büyükehir Belediye Bakanmza çok teekkür ediyorum. Hak-Muhammed-Ali dildeki dileklerini, gönüldeki muratlarn versin” dedi.

Konumann ardndan, Baba Hasan Gücenmez’in yapt sofra duas ile Alevi vatandalar oruçlarn açt.

“Büyükehir Belediyesi, bizim arkamzda kocaman bir da gibi”

Tarsus Alevi Kültür Dernekleri ube Bakan Erdal Turgut ise, “Geçen yl da Yas- Matem orucumuzu tuttuumuzda yine Mersin Büyükehir Belediyesi bize yemek konusunda destek oldu. Bu yl da ayn ekilde bizlere katk salad. Verdikleri hizmetler Hak katnda kabul olsun. Mersin Büyükehir Belediyesi’ne ahsm, yönetimim ve üyelerimiz adna teekkürlerimizi sunarm. Böyle bir günde gelen canlarmza da soframza ortak olduklar için teekkür ederim” eklinde konutu.

Tarsus Cemevi yönetiminde görevli olan Medine Kurnaz da, “Mersin Büyükehir Belediyesi her zaman bizim arkamzda kocaman bir da gibi. Biz belediyeden bir talepte bulunduumuzda Burhanettin Bakanmz hiçbir zaman bizi geri çevirmez. Yani Büyükehir Belediyemizden çok memnunuz. Buras sadece Alevi vatandalara da ait bir yer deil, burada herkes bizim için bir candr. Bakanmz da burada görmeyi çok isteriz, beraber yemeklerimizi paylam oluruz” diye belirtti.

Cemevi Kadn Kollar Bakan Elife Cengiz, Tarsus’taki cemevlerini Mersin Büyükehir Belediye Bakan Burhanettin Kocamaz’n yaptrdn ifade ederek, Bakan Kocamaz’a teekkürlerini iletti ve “Kendisi her konuda bize destek oluyor, yanna gittiimiz zamanlarda da bizi geri çevirmeden, sorunlarmz dinliyor. Kendisine bizlere yardmc olduu için çok teekkür ediyoruz. Bakanmzn bizlere katklarn her zaman esirgemediini biliyoruz ve Muharrem oruçlarnda da yemeklerimizi gönderiyor. Bakanmza bizimle bu yemekleri paylap katkda bulunduu için de teekkür ederiz” ifadelerini kulland.

Muharrem aynn son gününe kadar her gün yaklak 150 kiilik çkarlacak olan yemekler, Mersin Büyükehir Belediyesi Ahanesi’nde piirilirken, Alevi inancna mensup vatandalarn talepleri dorultusunda et, tavuk, soan ve sarmsak kullanlmadan hazrlanmaya devam edecek.Haber merkezi

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER