Akbaş, Çevre Günü'nü kutladı 

Okuduunuz haber
TED, 200 ÖĞRENCYE BURS VERECEK

MESKİ’den iş sağlığı ve güvenliği eğitimi

Anasayfa   /    Gndem    /    TED, 200 öğrenciye burs verecek

TED, 200 öğrenciye burs verecek

Türk Eğitim Derneği (TED), kuruluş amacının başında yer alan başarılı ancak maddi olanakları yetersiz öğrenciler için oluşturduğu burs projelerinden olan Tam Destek Bursu için bu yıl Ankara’da 200 öğrenciye daha umut olacak.

GNDEM      06 Haziran 2018 - 16:54     146     0

TED, 200 öğrenciye burs verecek

Devlet okullarında okuyan, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Liselere Geçiş Sınavlarında başarı yakalayan öğrencilere tanınacak burs imkânında, maddi desteğin yanı sıra, akademik, sanatsal ve sportif alanlarda da yıl boyunca devam edecek kurs ve derslerle öğrencinin gelişimi desteklenecek. Tam Destek Bursu için son başvurular 25 Haziran'a kadar www.ted.org.tr adresinden yapılabilecek.
 
‘Eğitimde fırsat eşitliği' ilkesi ile 1928 yılından bu yana on binlerce öğrenciye yuva olan Türk Eğitim Derneği, Türkiye genelindeki pek çok gence umut olmaya devam ediyor. Bu kapsamda başarılı ancak maddi olanakları yetersiz gençlerin yolunu açmak adına oluşturduğu benzersiz burs projeleri ile adından sıkça söz ettiren Türk Eğitim Derneği, Tam Destek Bursu için yeni kayıt dönemine başladı. Bu yıl burs kapsamında devlet okullarında okuyan, Milli Eğitim Bakanlığı'nın Liseye Geçiş Sınavlarında başarısını kanıtlamış 200 başarılı öğrenciye daha eğitim-öğretim imkânı sunulacak.

Tam Destek Bursu Nedir?
Tam Destek Bursu ile devlet okullarında okuyan ve Milli Eğitim Bakanlığı'nın Liselere Geçiş Sınavlarında başarı elde etmiş öğrencilere dönük bir projedir. Bu proje kapsamında öğrencilere maddi olanakların yanı sıra, akademik anlamda eğitimler verilirken, sanatsal ve sportif faaliyetlerle de öğrencinin gelişimi destekleniyor. İki senedir Ankara'da belirlenen pilot ilçelerde yaygınlaştırılan projeyle bu yıl 200 yeni öğrenciye ulaşılması planlanıyor.Tam Destek Bursu için son başvurular 25 Haziran'a kadar www.ted.org.tr adresinden yapılabilecek.
 
Tam Destek Bursuna Başvuru İçin Gerekli Şartlar
Tam Destek Bursuna başvuracak öğrencilerin T.C. vatandaşı olması, 2018-2019 öğretim yılında MEB'e bağlı resmi bir lisede hazırlık sınıfına veya 9'uncu sınıfa devam edecek olması, ortaokul mezuniyet puanının en az 70 olması, ekonomik koşullar itibariyle maddi desteğe ihtiyaç duyması (ailesinin aylık gelirinin 4.000 TL'den yüksek olmaması) gerekiyor. 90 yıldır gururla taşıdığı meşaleyle Türk Eğitim Derneği, maddi olanaksızlıklar yüzünden gelecek kaygısı taşıyan başarılı öğrenciler için umut olmaya devam ediyor. Bülten

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER