Erdemli Belediyesi Kurs Merkezi'nde sınav heyecanı 

Okuduunuz haber
TEMZ TOPLUM DERNEĞ, ADAYLARDAN BEKLENTLERN AÇKLAD

İftar sofrasının sonuncusu Gülnar’da kuruldu

Anasayfa   /    Mersin    /    Temiz Toplum Derneği, adaylardan beklentilerini açıkladı

Temiz Toplum Derneği, adaylardan beklentilerini açıkladı

Temiz Toplum Derneği, adaylardan beklentilerini açıkladı

MERSN      12 Haziran 2018 - 16:48     468     0

Temiz Toplum Derneği, adaylardan beklentilerini açıkladı

Diyar ŞİRİN

Mersin'de Temiz Toplum Hareketi Derneği yaklaşan seçim öncesi adaylardan beklentilerini açıkladı. Bütün siyasi parti adaylarının kazanmaları halinde üretken, Cumhuriyet değerlerine bağlı, çevre sorunlarına duyarlı olmaları gerektiğini söyleyen Mersin Temiz Toplum Hareketi Derneği Başkanı Mustafa Müderrisoğlu Mersin Gazeteciler Cemiyeti'nde yaptığı açıklamada, adaylardan beklentilerini şu şekilde açıkladı:

"-Akıl ve vicdanınızı Şeyhinize, Şıhınıza, Partiniz Liderine ipotek etmemeli, özgür iradeniz ile Halk adına vekillik yapmalısınız,

-Siyasi Partiler Yasasının değişmesi için çalışmalara öncülük etmelisiniz,

-Tüm sistemlerin içinden ahlak'ı çektiğinizde, sistem çökecektir. Sizleri, Yüksek Ahlaklı, Sorumluluk yüklü,

-Cumhuriyetimizin temel değerlerine bağlı olmalısınız.,

-Paylaşmanın da Aykırı düşünmenin de uslubunu yakalayınız.,

-Üzerinizde şaibe dahi oluşmaması için titizleniniz.,

-Yöresel - Ulusal - Küresel ve özellikle ÇEVRE SORUNLARI bazında duyarlı, Ufuk Çizgili olmalısınız.,

-Ankara ya mitili atıp kalmamalı, ilçe ve Beldeleri ve S. T.K. nı sık sık ziyaret ederek sorun tespitleyip, çözümler üretmelisiniz.

-Kürsü haricinde tüm dokunulmazlıkların kaldırılmasına öncülük ediniz. Tam anlamında Demokrat ve Laik olup meseleleri seviyeli bir şekilde tartışınız.. Bu Günkü Tbmm De Yaşatılmakta Olan Çirkinliklere Asla Tevessül Etmeyiniz.

-Yasal olarak vereceğiniz Mal Beyanlarınızı hemşehrilerinize de açıklayınız., a)“Nereden Buldun” Yasasını, tekrar hayata geçiriniz.

-Giderek şiddet toplumu haline geliyoruz. Önlemler şimdiden alınmazsa, nesillerde alışkanlığa dönüşüp kültürümüz olacaktır. Bu konu TBMM de tartışılmalı, şiddete motive eden tüm kaynaklar kontrole alınmalıdır.

-Ülkemizi ekonomik açmazlardan kurtarmak ve çevrecilik adına Bor Maden yataklarımız işletmeye süratle açılmalı. Endüstri hamlesi başlatılmalıdır.

-Fosil yakıtlar ve Nükleer yerine, Güneş / Rüzgar / Hidrojen enerjilerine dönük çalışmalar teşvik edilmelidir.

-Ülke bazında, İsrafa Son Verecek Önlemler Alınmalıdır., Örneğin; 1945 te imzalanıp, yabancı dil eğitimini yabancı vakiflarca bırakan antlaşma, onlarca milyar lira kaybına ve kültür sömürüsüne sebep olmaktadır.

-O tarihin şartlarında elzem olan bu antlaşmanın, günümüzde hiçbir gereği kalmadığı halde üniversitelerimizde devam etmekte, vergisini dahi alamadığımız bu muazzam rakam, Oxford- Longmarı - Cambridge vs. yabancı kuramlarla işbirlikçilerinin ceplerine akmaktadır.

MERSİN BAZINDA İSE;

-Uzun zamandır Mersin e büyük fabrika yapılmadı, istihdam sağlayacak fabrikalar yapılmasına öncülük ediniz.

-Keza, Mersin de büyük kuruluşlar vergilerini Mersin dışındaki merkezlerinde ödeyerek, Mersin in daha az katkı payı almasına sebep olmaktadır

-Yasaları hiçe sayarak çevresel ve yaşamsal tehdit oluşturan sanayi kuruluşlarına müeyyide uygulanamaması kahredici bir vakıadır.

-Bunlardan en acili doğumuzdaki petrol dolum tesisleridir. Çözüm üretilmesini talep ediyoruz. Bir zamanların yeşil Mersinini yeniden kazanmak için, yerel yöneticiler üzerine telkinlerinizi bekliyoruz."

 

 

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER