Büyükşehir’den Trafik Şubeye destek

Okuduğunuz haber
TOPLU PROJE AçıLışı DUYURUSU, M°ZAH KONUSU OLDU

Şehir Hastanesi yolu asfaltlandı

Anasayfa   /    Mersin    /    Toplu proje açılışı duyurusu, Mizah konusu oldu

Toplu proje açılışı duyurusu, Mizah konusu oldu

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin  ‘1923 proje ile Mersin’i geleceği taşıyoruz’ yolunda yapılan  açıklama,  sosyal medya sayfalarında mizah konusu oldu.

MERS°N      01 Subat 2018 - 16:31     2059     0

Toplu proje açılışı duyurusu, Mizah konusu oldu

Abidin Yağmur

 

Mersin Büyükşehir Belediyesi, MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de katılımıyla 1923 proje ve yatırımın açılışını gerçekleştireceğini duyurmuştu. Belediyenin hazırlattığı broşürde yer alan bilgilere göre, yatırım projelerinin yanı sıra belediyenin kanalizasyon, yol yapımı gibi en temel hizmetleri ile sosyal yardımları bile bu 1923 proje arasında sayılıyor. Proje listesinde iftar yemekleri, cenaze yardımları, Ramazan aylarında gıda kolisi yardımları hatta cenaze evlerinde Kuran-ı Kerim okutulması yer alıyor. Belediye, 1923 projeyi sayarken gıda yardımlarına, toplu iftarlara ve öğrenci burslarına her ilçe için ayrı ayrı yer veriyor.  Henüz gerçekleşmeyen deniz uçağı ve deniz otobüsü projeleri de listede yer alıyor.

Mersin Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz, görevde 4 yılı doldurması dolayısıyla 1923 projenin açılış ve temel atma törenini gerçekleştireceğini duyurdu. MHP Genel Başkanı Devlet Bahçeli’nin de katılacağı tören için hazırlanan afişlerde 1923 proje sloganının kullanılması sosyal medyada ‘Bu 1923 proje nerede?’ tartışmasına ve mizahi yorumlara neden oldu.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, açılış ve temel atma töreni öncesinde 1923 Hizmet ve Yatırım Projelerimiz başlıklı 30 sayfalık bir broşür hazırlattı ve projeleri ilçelere göre listeledi. Broşürde Büyükşehir Belediye Başkanı Burhanettin Kocamaz’ın “Üretken belediyecilik anlayışıyla bıkmadan, usanmadan, yılmadan, yorulmadan memleket aşkıyla, Kuvayı Milliye ruhuyla durmaksızın çalışarak Mersin tarihinin en büyük dönüşümünü gerçekleştirdik.Cumhuriyetimizin 100. kuruluş yıl dönümüne selam olsun” ifadeleri yer alıyor.

Belediyenin broşüründe Demokrasi katlı kavşağı, Tulumba katlı kavşağı gibi büyük ulaşım projeleri, kentsel tasarım projeleri, yağmursuyu drenaj hatları projeleri, soğukhava depoları projeleri, sahil yolu düzenleme projeleri, sulama tesisi projeleri, yeni otogarın tamamlanması projesi, mezarlıkların istinat duvarlarının örülmesi projesi gibi tamamlanmış ya da yapımına başlanmış projelere yer veriliyor.

Broşürde ayrıca belediyenin gündemine aldığı ancak henüz hayata geçiremediği birçok projeye de yer veriliyor. Örneğin adliye sarayı yanında katlı otopark,Tevfik Sırrı Gür Lisesi yanında katlı otopark, şehir merkezinde gençlik merkezi gibi henüz başlanmamış projeler de 1923 proje listesinde yer alıyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin broşüründe tarım, engelliler, kadınlar, çocuklar için yapılan sosyal içerikli projeler de 1923 proje listesinde yer alıyor.

Belediyenin broşüründeki liste ayrıntılı olarak incelendiğinde, belediyenin rutin hizmetleri arasında yer alan yol bakımı, asfalt dökümü gibi işlerinde de 1923 proje arasında sayıldığı görülüyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi, Ramazan aylarında muhtaç durumdaki vatandaşlara gıda kolisi yardımında bulunuyor. 1923 proje listesinde bu yardımlar, 13 ilçede ayrı ayrı olarak sayılıyor. Doğal afetlerden dolayı evi zarar gören vatandaşlara yapılan beyaz eşya yardımları da 13 ilçe için ayrı ayrı sayılıyor. Belediyenin ramazan aylarında verdiği toplu iftarlar ile 4 yıllık üniversite kazanan öğrencilere verilen burslar, öğrencilere yapılan kırtasiye yardımları 13 ilçe için ayrı ayrı sayılıyor. Yani gıda kolisi yardımları, Ramazan’da toplu iftar, öğrenci bursları ve öğrencilere kırtasiye yardımları aslında 4 proje olmasına rağmen 13 ilçe için ayrı ayrı yazıldığı için 42 proje sayısına ulaşılmış oluyor.

Belediyenin broşüründe, her ilçede şehitler anısına verilen sene-i devriye yemekleri de 1923 proje arasında sayılıyor. Cenazesi olan vatandaşlara taziye çadırı gönderilmesi ve cenaze evleri önünde Kuran-ı Kerim tilaveti sunulması, cenaze sahiplerine gıda kolisi yardımında bulunulması bile projeler arasında gösteriliyor. Bu faaliyetlerde 13 ilçe için ayrı ayrı anlatılarak listeye alınıyor.

Mersin Büyükşehir Belediyesi’nin 1923 proje broşüründe genel projelerimiz başlığı adı altında Mersin ulaşım ana planı, Mersin hafif raylı sistem projesi, Çevre Düzeni Planı, Yağmursuyu Planı, Mersin Maratonu, akıllık kavşak projeleri, 141 belediye otobüsü alımı, deniz ve suyolu taşıt alım projeleri, deniz otobüsü alımı, deniz uçağı projesi, helikopter alımı gibi projeler de listeleniyor.

 

YORUM EKLEYİN

X

Dikkat! Suç teşkil edecek, yasadışı, tehditkar, rahatsız edici, hakaret ve küfür içeren, aşağılayıcı, küçük düşürücü, kaba, pornografik, ahlaka aykırı, kişilik haklarına zarar verici ya da benzeri niteliklerde içeriklerden doğan her türlü mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk içeriği gönderen ziyaretçilere aittir.

X

Habere hiç yorum yapılmamış. İlk yorumu siz yapın.

GÜNÜN MANŞETLERİ