KOBݒler elleriyle tutmadan hareket etmiyor!

Okuduunuz haber
TRKAB MERSN YNETM OLUTURULDU

renci gvenlii iin merdivene gvenlik filesi

Anasayfa   /    Mersin    /    TRKAB Mersin ynetimi oluturuldu

TRKAB Mersin ynetimi oluturuldu

Trkiye Kardelik Birlii (TRKAB) Mersin l Bakanlna atanan Ziya Diyaaddin Yldrm, ilk toplantsn yaparak ynetim kurulu yelerini oluturdu.

MERSN      09 Mart 2018 - 16:02     305     0

TRKAB Mersin ynetimi oluturuldu

TÜRKAB'n Ankara merkez olmak üzere 22 ilde ve 10 ülkede temsilcilik açarak hzla büyüyen önemli bir sivil toplum kuruluu olduunu söyleyen Yldrm, "TÜRKAB'n kurulu gayesi, ülkemizde yaayan vatandalarmzn tüm katmanlarndaki fertlerin ve özellikle gençlerin kardelik bilincini oluturmak, sayg ve sevgi balarn kuvvetlendirmek, milli ve manevi duygularla süslenmi bir toplum ve bir gençlik ina etmek, oluan bu kardelik bilincini uluslararas düzeyde temsilini ve tesisini salamak, toplumun tüm katmanlarnda yardmlama ve dayanma ruhunu yaymaktr" dedi. Mersin il yönetimi olarak, kentte yaayan hiçbir insan ötekiletirmeden dili, dini, rk, mezhebi ne olursa olsun kardelik hukukunun tesisi için var güçleriyle projeler üreterek kamuoyu oluturmak istediklerini kaydeden Yldrm, "Birlikte yaama kültürünü tüm katmanlara yaydmz taktirde masa ba projelerle bu milleti bölmeye çalan odaklara imkan tanmayacaz. Gençlerimiz okuma kültüründen uzak, adeta teknoloji bamllna mahkum durumdadrlar. Okumayan gençlik terör, uyuturucu, ykc ve bölücü faaliyetlerin kurban olmaya mahkumdur. TÜRKAB olarak yetkili kurum ve idarecilerle birlikte yapacamz projelerle bu tehlikeleri sürekli gündemde tutacaz. Gençlere yönelik gezi, sportif, kültürel ve sosyal projeler uygulayarak gelecee emin admlarla yürüyen, manevi deerlere sahip, vatan ve millet bilincini içinde yaayan birer fert olmalar için mücadele edeceiz" ifadelerini kulland. Yldrm, bu kapsamda kitap okuma farkndaln ortaya koymak için eitimci yazar Seyit Ahmet Uzun'un katlm ile 18 Mart 2018 tarihinde Mersin dmanyurdu Meydannda 'Okuyan nesil düünen gelecek' etkinlii düzenleyeceklerini sözlerine ekledi.

YORUM EKLEYN

X

Dikkat! Su tekil edecek, yasad, tehditkar, rahatsz edici, hakaret ve kfr ieren, aalayc, kk drc, kaba, pornografik, ahlaka aykr, kiilik haklarna zarar verici ya da benzeri niteliklerde ieriklerden doan her trl mali, hukuki, cezai, idari sorumluluk ierii gnderen ziyaretilere aittir.

X

Habere hi yorum yaplmam. lk yorumu siz yapn.

GNN MANETLER